Корекція кривих ніг - виправити або залишити як є? | Краса та здоров'яКорекція кривих ніг - виправити або залишити як є?

Категорії статей: Здоров'я ;

корекція кривих ніг
корекція кривих ніг
корекція кривих ніг
корекція кривих ніг
Кривизна ніг - це медична проблема, яка досить часто зустрічається. При цьому під кривизною ніг розуміються різні дефекти, що виражаються у відхиленні форми ніг від нормальної. Кривизна ніг може бути істинною і помилковою. У основі істиної кривизни ніг лежить викривлення кісток гомілки. При цьому ноги мають форму букви «О», це називається о-подібною кривизною, або варусною деформацією. Якщо в результаті деформації кісток гомілки форма ніг має вигляд букви «Х», така аномалія називається Х-подібою кривизною ніг, або вальгусною деформацією. Для о-подібої кривизни характерне незімкнення ніг в області колін, тоді як Х-подіба кривизна характеризується незімкненням ніг в області кісточок і стоп.

Помилкова кривизна обумовлюється розподілом м'яких тканин. При помилковій кривизні ніг в переважній більшості випадків немає аномалій з медичної точки зору. Проте помилкова кривизна ніг виглядає неестетично і в разі, якщо додає володареві таких ніг психологічний дискомфорт, підлягає корекції.

Методи корекції залежать від причин і вираженості кривизни. В деяких випадках дещо вирівняти ноги допоможуть заняття йогою. Відносно невелика кривизна може бути згладжена спеціальними вправами. Позитивний вплив на силует ніг надає велоспорт. В разі вираженої кривизни методом корекції буде хірургічне втручання. Рішення про конкретний хірургічний метод корекції приймається лікарями. Одним з таких методів є ліпофілінг.

Під ліпофілінгом розуміють метод корекції дефектів м'яких тканин пересадкою власної жирової тканини пацієнта. Операція проводиться під анестезією - місцевою або загальною. Ліпофілінг - малотравматичный метод пластичної хірургії, що характеризується досить високою ефективністю. Операція проводиться таким чином: через невеликий прокол шкіри методом аспірації відсмоктується необхідна кількість жиру, яка потім вводиться шляхом ін'єкції спеціальним шприцом в необхідну зону. Жирова тканина перед введенням очищається від сторонніх фракцій (крові). Метод ліпофілінга дає невисокий відсоток ускладнень. Відновний період після операції порівняно короткий. У післяопераційному періоді можуть спостерігатися набряклість в оперованих областях, незначні гематоми. Пересаджувана власна тканина не викликає алергічних реакцій, організм добре переносить пересадку. Трансплантація власних жирових клітин має високий показник приживаності. Ліпофілінг дає тривалий ефект, що продовжується декілька років. У багатьох випадках потрібна повторна операція. Рішення про необхідність повторної операції зазвичай може бути прийняте через два-три місяці після попереднього втручання.

Кращим методом хірургічної корекції істиної кривизни ніг у багатьох випадках є метод, запропонований в середині минулого століття Г.А.Ілізаровим. Метод Ілізарова дозволяє в широких межах міняти форму ніг. Кість розтинається в місці початку деформації і фіксується за допомогою спеціального апарату в потрібному положенні. Відбувається зрощення кісті, після чого апарат знімається, а кість зберігає надану нею форму. Метод Ілізарова придатний для корекції істинної кривизни ніг, як О-подібої, так і Х-подібої. Остеотомія (розтин кісті) може бути виконана різними способами. Одним з оптимальних методів остеотомії є кортикотомія (розтин поверхневої частини кісткової тканини). Цей вид операції є найбільш безпечним та малотраматичним для пацієнта, оскільки кортикотомія виконується без розрізу, через прокол. Залежно від показань можлива неповна кортикотомія, тобто кість розтинається не повністю.

Слід зазначити, що хоча оригінальний метод Ілізарова неодноразово удосконалився, і були створені інші ефективні методики, більшість з яких заснована на тих же принципах, операції по корекції істиною кривизни ніг відносяться до найбільш складних операцій у сфері ортопедичної і пластичної хірургії. Навіть бездоганно виконана досвідченим лікарем операція може залишити наслідки (наприклад, у вигляді шрамів) або привести до ускладнень, таких як перелом кісті в області корекції, запалення м'яких або кісткових тканин, негативні зміни в суглобах. Як правило, ускладнення піддаються лікуванню, але можуть зажадати додаткового хірургічного втручання.

Відео на тему:

Написати коментар/показати коментарі

Останні коментарі

  • tira: Я ходила на специальные массажи, но это только в качестве вспомогательного ...
  • Іра: Гарно!...
  • bogdana: невдається...

Цікаве у мережі: