Як понизити цукор в крові - допоможемо своєму організму | Краса та здоров'яЯк понизити цукор в крові - допоможемо своєму організму

Категорії статей: Здоров'я ;

як понизити цукор в крові
як понизити цукор в крові
як понизити цукор в крові
як понизити цукор в крові
Одним з обов'язкових компонентів плазми крові є глюкоза. Показник рівня цукру в крові має величезне діагностичне значення і в нормі повинен вагатися в межах чотирьох - п'яти з половиною ммоль/літр. З віком верхня нормативна межа дещо підвищується. Різкі коливання цукру в ту або іншу сторону не лише несприятливі для здоров'я, але і небезпечні для життя, оскільки за відсутності адекватного лікування можуть привести до розвитку коматозного стану.

Проте, в даний час людей значно більше непокоїть питання про зниження цукру в крові. Можливо, це пояснюється тим, що темпи зростання захворюваності цукровим діабетом досягли загрозливого розмаху, і в даний час кількість хворих цією патологією складає вже більше двохсот мільйонів чоловік! Для порівняння: всього п'ятнадцять років тому число пацієнтів не досягало і ста мільйонів. Таким чином, проблема загострюється, і лікарі починають бити тривогу. Саме тому сьогодні на сторінках офіційних і неофіційних друкарських видань, а також на сайтах про здоровий спосіб життя можна знайти безліч рекомендацій по зниженню цукру в крові.

Перш за все, необхідно навчитися контролювати цукор в крові в домашніх умовах. Наприклад, існують експрес-методи, що дозволяють швидко визначати ці показники за допомогою спеціальних тестових смужок. При достатньому навику можна навчитися оцінювати рівень цукру в крові з високою точністю. Такі тестові смужки настійно рекомендуються всім пацієнтам, страждаючим цукровим діабетом, а також людям, що мають спадкову схильність до цієї хвороби. Слід знати, що цукор в крові завжди підвищується після прийому їжі (особливо вуглеводної), містять глюкозу і деякі лікарські препарати, тому визначення рівня цукру завжди проводиться вранці натщесерце. Якщо тестові смужки постійно показують високу концентрацію глюкози в плазмі крові, то перше, що необхідно зробити для нормалізації даного показника - це з'ясувати причину його підвищення, тобто звернутися до лікаря для обстеження. Одночасно з цим, ще до здобуття результатів медичних досліджень, можна і самим зробити деякі кроки для зниження цукру в крові.

Перш за все, зверніть увагу на свою дієту. Як би банально це не звучало, але намагайтеся дотримувати певний харчовий режим: харчуватися в один і той же час, не менше чотирьох - п'яти раз на день, обмежити вживання солодких і жирних продуктів, відмовитися від кремових кондитерських виробів, цукерок, шоколаду і здобних булочок, а також від алкоголю і напоїв з високим вмістом цукру, вживати переважно рослинну їжу. Якщо ви страждаєте надлишковою вагою, необхідно якнайшвидше позбавитися від зайвих кілограмів будь-якими доступними методами, оскільки ожиріння - чудове «живильне» середовище для розвитку цукрового діабету.

Часто для зниження глюкози в плазмі користуються гіпоглікемічними (що знижують цукор) препаратами, такими як толбутамід, глібенкламід, глюкофаг і деякі інші. Дія цукрознижуючих лікарських засобів заснована або на посиленому утворенні інсуліну в підшлунковій залозі, або на пригнічуванні процесів утворення глюкози з інших речовин (наприклад, шляхом блокування розщеплювання глікогену), або на прискореному використанні глюкози організмом.

Ефективно понизити цукор в крові допомагають перевірені часом і практикою засоби народної медицини. Так, багато хто рекомендує суміш з рівних кількостей листя кропиви, кореня кульбаби і листя чорниці. Спочатку все подрібнюють, потім заливають окропом в співвідношенні одна столова ложка суміші на двісті мілілітрів води. Через вісім годин отриманий настій можна пити по півстакана тричі в день. Також радять вживати топінамбур або всім відому «земляну грушу». Достатньо його вимити, почистити, натерти на крупній або дрібній терці і додати за смаком лимон або оливкове масло. Добрі результати дають відвари шипшини, лаврового листя, деякі трав'яні чаї.

Проте який би спосіб для зниження цукру в крові ви не вибрали, обов'язково порадьтеся з лікарем. Проте, за наявності цукрового діабету ці заходи носитимуть швидше допоміжний характер, оскільки основне лікування, необхідне для зниження цукру в крові, полягає в своєчасному введенні інсуліну.

Відео на тему:

Написати коментар/показати коментарі

Останні коментарі

  • tira: Я ходила на специальные массажи, но это только в качестве вспомогательного ...
  • Іра: Гарно!...
  • bogdana: невдається...

Цікаве у мережі: