Очищення організму в домашніх умовах | Краса та здоров'яОчищення організму в домашніх умовах

Категорії статей: Здоров'я ;

очищення організму
очищення організму
очищення організму
очищення організму

Періодично очищати свій організм від токсинів і шлаків зараз в моді. Про очищення організму все більше згадується в рекламі тих або інших БАДів, тоді як в офіційній медицині взагалі немає такого терміну - «очищення організму», тут оперують точнішими і конкретнішими поняттями. Чи завжди очищення йде організму на користь і чи вартує його взагалі робити?

Організм людини і його зв'язок із зовнішнім світом

Організм людини - це ідеально збалансована система. Ми їмо рослинну і тваринну їжу, а наш організм, як фабрика, по переробці сировини використовує цю їжу для того, щоб побудувати нові клітини і виробити енергію, необхідну для функціонування людини в зовнішньому середовищі. Оскільки всі живильні речовини ми отримуємо із зовнішнього середовища, то і складаємо з нею єдине ціле.

Колись, багато тисяч років назад, людина майже нічого не знала про хронічні хвороби, люди вмирали від травм і гострих інфекцій. Але ті, хто доживав до глибокої старості, довго були здоровими. Потім настала ера розвитку промислового виробництва. Так, в середні віки, коли ще не знали про шкідливу дію відходів виробництва на організм людини, тривалість життя людини різко скоротилася.

У наш час вплив навколишнього середовища на організм зріс в багато разів, але людям про це вже добре відомо і вони прагнуть дотримуватися гігієнічних норм, тому гострі захворювання, що викликають високу смертність в працездатному віці, стали рідкістю. На зміну прийшло повільне хронічне отруєння організму забрудненим довкіллям, неправильним харчуванням і різким обмеженням рухливості. Все це разом створює передумови для порушення обміну речовин, виникнення хронічних хвороб, передчасного старіння і смерті людини. Адже ще Мечніков говорив про те, що смерть раніше чим в 150 років - це насильницька смерть.

Очищення організму - чи вартує його проводити?

Теми очищення організму від отрут і шлаків не торкався лише ледачий. Найцікавіше, що поради на цю тему дають лише неспеціалісти. Причому багато таких методів «очищення» здатні викликати прямо протилежний ефект. Наприклад, Н.А. Семенова для очищення кишечника від шкідливих бактерій рекомендує проведення багатократних клізм. Результат такого «лікування» полягатиме в тому, що з кишечника відаляться корисні мікроорганізми, сприяючі переварюванню їжі і пригніченню діяльності хвороботворних мікроорганізмів. А ось шкідливі бактерії розцвітуть пишним цвітом, викликаючи неправильне переварювання їжі, утворення газів і запалення стінки кишечника.

Тому, перш ніж приступити до очищення організму, потрібно пам'ятати про те, що порушити внутрішнє середовище організму легко, а ось відновити дуже важко.

Очищення організму природними способами

Очищення організму повинне проводитися природними способами - шляхом відновлення і підтримки правильного обміну речовин (метаболізму). Для цього потрібно дотримувати наступні правила:

- раціональне харчування: більше свіжих овочів, фруктів, злаків; легкозасвоювані вуглеводи (солодощі) краще вживати у вигляді натуральних продуктів (наприклад, меду), обмежити здобу, торти, цукерки; м'ясо краще вживати нежирних сортів, не менше раз в тиждень їсти рибу; не переїдати, їсти лише при появі відчуття голоду;

- пити чисту негазовану воду не менше 2-2,5 л в добу; стакан води за 30 хвилин до сніданку сприяє виведенню отрут і шлаків;

- кількість і калорійність прийнятої їжі повинна мати чітку залежність від фізичної активності: чим більше ви рухаєтеся, тим більше можете собі дозволити з'їсти.

Що ще можна зробити для очищення організму?

Замість клізм - біодобавки з корисними бактеріями

У нашому кишечнику «працюють» мільярди корисних бактерій, які допомагають переробляти їжу. Але інколи вони не справляються з цим завданням, і непереварена їжа починає гнити і розкладатися під впливом «шкідливих» бактерій - звідси з'являються гази в кишечнику (метеоризм). Якщо такі процеси протікають довгий час, то запалюється стінка кишечника.

Допомогти в даному випадку можуть біодобавки до їжі, продукти, які стимулюють ріст і розмноження корисних бактерій в організмі (пробіотики). Прикладом такого пробіотика може бути лактофільтрум, який стимулює вироблення біфідо- і лактобактерій. Прийом цієї біодобавки до їжі краще погоджувати з лікарем.

Очищення організму за допомогою рису

Хороший народний метод, він сприяє видаленню з організму зайвої рідини і токсичних продуктів обміну. Для процедури потрібно узяти 3 столових ложки неочищеного (бурого) рису, відварити його до напівготовності. За півгодини до прийому рису потрібно випити стакан води, а після прийому рису нічого не їсти і не пити протягом 4-ох годин. Приймати можна протягом тижня. Такий рис адсорбує на своїй поверхні токсичні речовини і виводить їх з організму.

Очищення організму за допомогою яблучного оцту

Очищення організму при прийомі яблучного оцту відбувається за рахунок того, що він містить багато мікроелементів і органічних кислот, що беруть участь в обміні речовин. При нормальному обміні речовин виділяється менше отрут і шлаків. Яблучний оцет можна приймати з чаєм (краще, якщо замість цукру в нім буде мед) по 1-2 чайних ложки 3 рази в день протягом місяця, потім потрібно зробити перерву.

Пам'ятайте: не варто очищати організм грубими методами, краще просто допомогти йому самому справлятися зі своїми завданнями.

Написати коментар/показати коментарі

Останні коментарі

  • tira: Я ходила на специальные массажи, но это только в качестве вспомогательного ...
  • Іра: Гарно!...
  • bogdana: невдається...

Цікаве у мережі: