Протизаплідні таблетки - наскільки вони ефективні? | Краса та здоров'яПротизаплідні таблетки - наскільки вони ефективні?

Категорії статей: Здоров'я ;

Протизаплідні таблеткиНа сьогоднішній день протизаплідні таблетки або правильніше - гормональні контрацептиви є кращим засобом запобігання небажаній вагітності. Але застосовувати їх є сенс в тому випадку, якщо у жінки лише один статевий партнер, оскільки інфекції, що передаються статевим шляхом, за допомогою гормональних контрацептивів попередити не можна.

Історія створення протизаплідних таблеток

Гормональні протизаплідні таблетки увійшли до нашого життя майже п'ятдесят років тому. Перше покоління цих препаратів мало багато побічних ефектів, найнеприємнішими серед яких були збільшення маси тіла і поява у жінки чоловічих рис (обволосіння і розподіл жирової клітковини за чоловічим типом). У зв'язку з вираженими побічними діями гормональні контрацептиви використовувалися в ті часи мало.

Сучасні гормональні протизаплідні таблетки зовсім не схожі на своїх попередників: синтетичні гормони, аналогічні природним, дозволили понизити дози у декілька разів, не погіршивши при цьому ефективності препаратів. Низькі дози гормонів настільки зменшили побічні дії гормональних контрацептивів, що вони стали практично непомітними. Проте, добросовісні виробники обов'язково вказують в інструкції можливість побічних ефектів.

Менструальний цикл жінки, як основа для протизаплідного ефекту

Менструальний цикл жінки починається з першого дня менструації і закінчується першим днем наступної менструації. Всього в циклі від 18 до 35 днів, але найчастіше їх буває 28 або 21. Весь цикл складається з трьох періодів.

Перший період - дозрівання яйцеклітини в яєчнику. Яйцеклітина знаходиться в яєчнику в особливій бульбашці - фолікулі. Під впливом гормонів гіпофіза (головної залози внутрішньої секреції в нашому організмі, яка знаходиться в головному мозку і впливає на всі останні залози внутрішньої секреції, у тому числі на яєчники) і естрогену (гормонів яєчника) йде дозрівання яйцеклітини і підготовка слизистої оболонки матки до впровадження заплідненої яйцеклітини. У цей період провідну роль грають фолікулостимулючий гормон гіпофіза (ФСГ) і естроген, який виробляється в підвищеній кількості.

Другий період починається після розриву фолікула і виходу доспілої яйцеклітини з яєчника в черевну порожнину і маткові труби для зустрічі із сперматозоїдом і запліднення. Цей період називається овуляцією. Овуляція відбувається в середині менструального циклу.

Третій період починається відразу після овуляції і закінчується з першим днем наступної менструації. У цей період на місці фолікула, що лопнув, починає працювати нова залоза внутрішньої секреції - жовте тіло. Жовте тіло виділяє гормон прогестерон, який продовжує готувати слизисту оболонку порожнини матки до впровадження зародка і виділяє в'язкий слиз, який закупорює шийку матки, закриваючи доступ в матку для сперматозоїдів. Крім того, прогестерон гальмує дозрівання нових фолікулів, які перешкодили б перебігу вагітності. Якщо вагітність не настає, то слизиста оболонка порожнини матки відторгається і починається менструальна кровотеча і одночасно перший період нового менструального циклу.

Протягом менструального циклу існують періоди, коли вагітність настати не може (період абсолютної стерильності - третій період менструального циклу), коли вагітність, швидше за все, не настане (період відносної стерильності - перша половина першого періоду) і період, коли вагітність найбільш вірогідна (час овуляції плюс два дні).

Принцип дії протизаплідних таблеток

Майже всі протизаплідні таблетки містять підвищену кількість синтетичних аналогів жіночих статевих гормонів - естрогену і прогестерону. Під дією великої кількості естрогену гальмується вироблення фолікулстимулюючого гормону гіпофіза (гормони гіпофіза активно виділяються при зниженні кількості естрогену і знижуються при їх підвищенні), а значить, гальмується дозрівання яйцеклітини. Прогестерон зі свого боку також перешкоджає дозріванню фолікула і стимулює виділення в'язкого слизу, який не дозволяє сперматозоїдам проникати в порожнину матки.

Всі протизаплідні таблетки зазвичай призначаються на 21 день, наступні 7 днів таблетки не приймаються, що сприяє відторгненню слизистої оболонки порожнини матки і появі менструальної кровотечі. Наступний прийом таблеток починається строго через сім днів, навіть якщо кровотеча не закінчилася.

Види протизаплідних таблеток

Протизаплідні таблетки Гормональні контрацептиви можуть містити лише один вид гормонів, тоді вони називаються однокомпонентними. Якщо таблетки містять два види гормонів, то називаються комбінованими.

Крім того, таблетки можуть містити різні дози гормонів залежно від дня менструального циклу. Для зручнішого прийому такі таблетки зазвичай забарвлюють в різні кольори. Гормональні контрацептиви можуть бути монофазними (однакове дозування у всіх таблетках), двофазними (два види таблеток) і трьохфазними (три види таблеток).

Підбирає гормональний контрацептив лікар акушер-гінеколог жіночої консультації після попереднього обстеження жінки. Гарантією хорошої ефективності препарату є його правильний акуратний прийом щодня в одні і ті ж години.

Протизаплідні таблетки: відео

Написати коментар/показати коментарі

Останні коментарі

  • tira: Я ходила на специальные массажи, но это только в качестве вспомогательного ...
  • Іра: Гарно!...
  • bogdana: невдається...

Цікаве у мережі: