Як лікувати молочницю у жінок? | Краса та здоров'яЯк лікувати молочницю у жінок?

Категорії статей: Здоров'я ;

Як лікувати молочницю
Як лікувати молочницю
Як лікувати молочницю
Питання про метод лікування молочниці повинен вирішувати лікар. При цьому враховуються протипоказання і стійкість супутньої інфекції до вибраних лікарських препаратів у кожному конкретному випадку.

Вибір протигрибкових засобів, дія яких направлена проти грибка - збудника молочниці, на вітчизняному фармацевтичному ринку представлений досить широко. Проте, проблема лікування молочниці, переходу її в хронічну форму, частого відновлення симптомів залишається актуальною. Не створено ще такого препарату, який був би однаково ефективний у всіх випадках, комусь можуть допомогти призначені ліки від молочниці, іншому нашкодити. Питання про те, як лікувати молочницю, повинно вирішуватися лікарем, з врахуванням статі, віку, супутніх захворювань. До цих пір в медичному середовищі ведуться гарячі дискусії про створення єдиної схеми лікування молочниці, але єдиного погляду на питання так і не склалося. Намітилися лише загальні принципи.

Більш всього труднощі викликають лікування молочниці у жінок. У них молочниця відрізняється високою стійкістю до лікування. Це може пояснюватися частими гормональними перебудовами (у тому числі і під час вагітності), супутнім дисбіозом кишечника, вживанням оральних контрацептивів, а також стійкістю збудника захворювання до лікарських речовин. У 95% випадків молочницю викликає Candida albicans, в інших - збудниками є рідкісні види грибка Кандіда. Міркуючи про те, як позбутися молочниці, не можна не сказати про те, що більшість жінок не дотримуються точно призначеної схеми, особливо це стосується місцевих лікарських форм, що діють безпосередньо в піхві (мазі, креми, свічки від молочниці), які можуть викликати відчуття сухості, паління в піхві.

Вдаючись до лікування в міру необхідності неможливо досягти довгострокового ефекту. Серед всього спектру представлених препаратів, можна виділити найбільш ефективні і безпечні ліки від молочниці. Для лікування кандидозного кольпіту (вульвовагініту) легкої степені, досить застосувати курс лікування, наприклад, суппозиторіями Ліварол, Гінезол або Кетоконазол. Це специфічні протигрибкові засоби. Недоцільно застосовувати такі препарати, як Тержінан або Поліжінакс - їх основна дія направлена проти збудників і бактерійних і грибкових інфекцій, при цьому відбувається придушення росту нормальної мікрофлори піхви. При складній течії хвороби, рецидивуванні молочниці, більшість фахівців погоджуються з думкою, що оптимальним препаратом є флуконазол. По-перше, він забезпечує видалення збудника молочниці не лише із статевих шляхів, але і з кишечника. Для жінок це один з чинників ризку, який варто враховувати, проводячи лікування молочниці. По-друге, флуконазол здатний знищити більшість підвидів грибка Кандіда. Принцип дії флуконазола в руйнуванні стінки грибка, при цьому на клітки організму він не робить жодного впливу. Лікарська речовина цього препарату поміщена в кишечнорозчинну оболонку, що захищає його від дії шлункового соку. Потрапляючи в кишечник, речовина, що діє, протягом півгодини всмоктується в кров і розподіляється по всіх, без виключення, тканинах організму. Однократний прийом препарату вже здатний позбавити від молочниці, але ефективність лікування в кілька разів вище при двократному прийомі. Побічні ефекти флуконазола зводяться в більшості своїй до запаморочення і легких кишкових розладів. Проте не дивлячись на безперечні переваги препарату, не можна розглядати його як універсальну «пігулки від молочниці» - цей препарат протипоказаний при вагітності.

Розглядаючи препарати від молочниці, дозволені для вживання у вагітних, на окрему увагу заслуговує препарат Пімафуцин. Він випускається у формі пігулок, свічок і вагінального крему. На думку багатьох фахівців, при вагітності перевагу варто віддати місцевим методам лікування, не дивлячись на те, що доведена відсутність тератогенного ефекту Пімафуцина при вживанні. Цей препарат відомий своєю нетоксичністю, хорошою переносимістю, відсутністю алергічних реакцій. Перш ніж лікувати молочницю, доцільно провести аналіз дисбіоз кишечника, і в разі його виявлення, приймати, наприклад, Хілак Форте, проводячи лікування молочниці паралельно. Окремої розмови, як у вагітних, так у невагітних жінок, є поєднані, або, як їх ще називають, мікстінфекції статевих органів. Питання про те, як вилікувати молочницю при поєднанні її з бактерійною інфекцією, повинне вирішуватися лише лікарем, з врахуванням типу інфекції, чутливості її до антибіотиків.

Проблеми хронічної молочниці, в сильної статі не існує, тому лікувати молочницю у чоловіків, зважаючи на їх фізіологічні особливості, набагато легше. Для лікування застосовують крем (Канізон, Клотримазол), наносячи його 1-2 рази на уражені ділянки.

У грудних дітей грибок Кандіда вражає найчастіше порожнину рота. Лікування молочниці у дітей, зазвичай не складає труднощів, складніше буває її виявити. Для лікування добре підійде розчин питної соди (1 ч.ложка на стакан теплої води), який наносять на бинт і потім обробляють порожнину рота. Трохи ефективніше, але поступається по безпеці соді, препарат Кандід.

Як лікувати молочницю: відео

Написати коментар/показати коментарі

Останні коментарі

  • tira: Я ходила на специальные массажи, но это только в качестве вспомогательного ...
  • Іра: Гарно!...
  • bogdana: невдається...

Цікаве у мережі: