Ячмінь на оці: лікування, профілактика | Краса та здоров'яЯчмінь на оці: лікування, профілактика

Категорії статей: Здоров'я ;

ячмінь на оці Ячмінь на оці - це не просто маленька болячка, а гостре гнійне запалення сальної залози повік або волосяного мішечка вії.

Край повіка запалюється і відбувається інфікування волосяного фолікула. Ячмінь буває дуже неприємним, але зазвичай проходить досить швидко, він сповна може сам зникнути через тиждень.

Визначити ячмінь на оці не складно по характерних симптомах. Край повік починає зудіти, потім область довкола ячменю червоніє і припухає, віко набрякає. Через 2-3 дні на верхівці ячменю з'являється жовтувата голівка, яка при розтині виділяє гній. Але розкривати його самостійно ні в якому разі не можна, це може спричинити ще серйозніші захворювання очей.

Далеко не всі знають, як правильно лікувати ячмінь, і дуже мало хто йде з такою проблемою до лікаря. Проте буває, що недоспілий ячмінь самостійно зникає без розтину, і це сповна нормально.

Причини, що викликають ячмінь на оці

Перш ніж боротися з проблемою варто взнати її причину. Багато хто вважає, що причина появи ячменю - це переохолодження організму. Насправді це не так, ячмінь викликається бактерійною інфекцією, тобто від бруду. Він сповна може виникнути через недотримання правил особистої гігієни, досить, наприклад, потерти очі брудними руками або рушником.

Є люди, які по деяких причинах більше ризикують підхопити ячмінь. Проте ячмінь не заразливий. Набагато частіше їм страждають жінки, чим чоловіки. Це пояснюється тим, що жінки набагато частіше торкаються до своїх очей, наприклад, при нанесенні макіяжа. Тут допоможе дотримання правил гігієни - використання лише власної косметики, регулярне миття щіточок і аппликаторов для макіяжа. Також часто хворіють на ячмінь діти, що не дотримують правила гігієни.

ячмінь на оціЗанесенню інфекції може сприяти використання брудного рушника, тертя очей руками, смітинка, що попала в око. Особливо ризикують люди, що рідко бувають на свіжому повітрі, а також при браку вітамінів А, В і С.

На появу ячменю можуть впливати спадковість або особистий імунітет. Він сигналізує про те, що в імунній системі є неполадки. Через проблеми з імунною системою часто вискакує відразу декілька ячменів, підвищується температура, збільшуються лімфатичні вузли. У таких випадках необхідно звертатися до лікаря.

Інколи його причиною може стати кліщ - демодекс, хронічні захворювання, особливо цукровий діабет і шлунково-кишкові хвороби. Також візиту до лікаря вимагає ситуація, коли ячмінь з'являється повторно протягом місяця.

Чим небезпечний ячмінь на оці

Ячмінь може бути небезпечний при неправильному лікуванні, або в разі неправильної постановки діагнозу. Витискування гною наводить до поширення інфекції по судинах, що може привести навіть до менінгіту або зараження крові. А вже тут без серйозного лікування не обійтися.

Також під виглядом ячменю можуть ховатися зовсім інші захворювання. Наприклад, халязіон, який лікується хірургічним способом. Це можуть бути пухлини або кістозні утворення.

Обов'язково варто звернутися до лікаря, якщо при появі ячменю, підвищується температура, якщо пухлина заважає зору або не проходить довше 4-5 днів і збільшується в розмірі. А також в разі рецидивів.

Лікування ячменю на оці

ячмінь на оці Якщо ви впевнені, що у вас на оці ячмінь, то першу допомогу ви можете надати собі самостійно. Найголовніше не проводіть жодних косметичних процедур і не наносіть макіяж. Не проколюйте і не видавлюйте його. Як тільки ви відмітили ячмінь, припечіть його спиртом, йодом або зеленкою. Будьте дуже обережні, не зачіпайте око, скористайтеся для цього ватяною паличкою. Закапайте в очі спеціальні краплі для очей - левоміцетин або ципромед. Протягом дня кілька разів можна прикладати до повік компреси з настою ромашки або чаю на 5 хвилин.

Для змазування повік підійдуть мазі, з вмістом антибіотиків і сульфаніламідів. Якщо температура підвищена, то можливо знадобиться вживання антибіотиків. Краще всього звернутися до лікаря, він зможе підібрати ліки і, швидше за все, призначить УВЧ терапію. Вона відмінно справляється з цією проблемою.

При посиленні болю, набряку, збільшенні лімфатичних вузлів призначають потужну протизапальну терапію. При сильному збільшенні ячменю без хірургічного лікування не обійтися.

Профілактика виникнення ячменю на оці

Основною профілактикою веління ячменю є елементарне дотримання правил особистої гігієни. Не торкайтеся брудними руками до очей, користуйтеся лише особистими рушником і косметикою. І підтримуйте свій імунітет - приймайте вітаміни, особливо А, В і З, більше гуляйте на свіжому повітрі, прагніть правильно харчуватися, тоді ячмінь вас не потурбує.

Sоurcе оnа-znаеt.ru

Написати коментар/показати коментарі

Останні коментарі

  • tira: Я ходила на специальные массажи, но это только в качестве вспомогательного ...
  • Іра: Гарно!...
  • bogdana: невдається...

Цікаве у мережі: