Класичний масаж | Краса та здоров'яКласичний масаж

Категорії статей: Здоров'я ;

класичний масаж
класичний масаж
класичний масаж
класичний масаж
Масаж як лікувальний засіб був відомий вже в прадавні часи. Погладжування, розтирання, розминка хворого місця було простим інстинктивним рухом, аби полегшити свої страждання. Нагромаджуваний століттями досвід складався в певні системи, отримувалися нові масажні прийоми і маніпуляції. В даний час масаж знаходить широке застосування в різних областях медицини.

Масаж повинен проводитися в спеціально обладнаній кімнаті. Для проведення масажу використовуються спеціальні масажні столики або кушетки різних конструкцій. Жорстке покриття або м'яке ліжко не найкраще місце для проведення масажу. Приміщення повинне мати хороше освітлення і вентиляцію, температура повітря має бути не нижче 20 градусів. Тиша і відсутність в кімнаті сторонніх людей - важливі умови для проведення масажу.

Мабуть, найголовніше в роботі масажиста - це його руки, до них пред'являються особливі вимоги. На руках не повинно бути кілець, годинника і інших прикрас. Руки мають бути без подряпин і тріщин. Під час проведення масажу рухи руками здійснються, як правило, з певною ритмікою, а ось супроводжувати масажні рухи натиском корпусу тіла не рекомендується. Не дивуйтеся, якщо масажист чергує роботу стоячи і сидячи - при необхідності він може міняти свою робочу позу, вона має бути зручною для якісного проведення масажу. Чи варто говорити про те, що у масажиста має бути спеціальна освіта і хороша практика. Він просто зобов'язаний добре знати анатомію, бути в курсі протипоказань для проведення масажу. Некваліфіковане виконання процедури може привести до погіршення стану пацієнта.

Класичний загальний масаж допомагає полегшити стан при захворюваннях серцево-судинної системи і органів дихання, при порушеннях функцій опорно-рухового апарату, при хворобах органів травлення і нервової системи. Процедура масажу прискорює відновний процес після травм, також масаж корисний при високому фізичному і розумовому навантаженні. Масаж сприяє усуненню болів, набряків і спайок. Перша процедура не має бути тривалою і інтенсивною. Тривалість кожної процедури визначає спеціаліст, вона залежить від загального стану вашого здоров'я, від статі і віку, від характеру і стадії захворювання. Курс масажу може складати від 5 до 20 процедур.

Класичний масаж проводиться з використанням чотирьох основних прийомів: погладжування, розтирання, розминка, вібрація. Серед допоміжних прийомів - "зрушення", сіпання і деякі інші. Прийоми класичного масажу повинні слідувати один за одним без перерв, рухи рук масажиста направлені у бік найближчих лімфатичних вузлів. При проведенні класичного загального масажу передбачена певна послідовність дій масажиста. На початку процедури ви лежите на животі, масажист масажує вашу спину, плечі, шию, поперек, сідниці, задню поверхню ніг. Потім ви перевертаєтеся на спину, і проводиться масаж живота, грудної клітки і ніг, закінчується процедура масажем рук. Під час масажу не рекомендується розмовляти.

Для проведення класичного загального масажу є протипоказання, тому не забудьте проконсультуватися з вашим лікарем. До основних протипоказань відносяться:

 • гострі запальні процеси, кровотечі
 • захворювання шкіри
 • всілякі новоутворення, пухлини
 • захворювання органів черевної порожнини
 • менструація, вагітність
 • грип, ОРВІ, ангіна
 • варікозне розширення вен

 • Для проведення масажу масажисти використовують різні засоби для змащування рук. Це можуть бути спеціальні масажні гелі, креми і мазі. Не менш широке поширення має тальк, він не викликає подразнення шкіри, його можна легко змити водою або стерти сухим рушником. Перед кожною процедурою масажист миє руки з милом і теплою водою. При проведенні масажу руки масажиста мають бути теплими, оскільки відчуття холоду неприємне для пацієнта і може викликати спазм судин і м'язів.

  Під час класичного масажу ви повинні відчувати приємний спокій і розслаблення. Якщо ви відчуєте погіршення загального стану і слабкість не соромтеся повідомити про це масажистові, больові відчуття під час процедури недопустимі. Після процедури ви відчуєте легкість у всьому тілі, прилив енергії і бадьорість.

  Відео на тему:

  Написати коментар/показати коментарі

  Останні коментарі

  • tira: Я ходила на специальные массажи, но это только в качестве вспомогательного ...
  • Іра: Гарно!...
  • bogdana: невдається...

  Цікаве у мережі: