Як вилікувати нежить | Краса та здоров'яЯк вилікувати нежить

Категорії статей: Здоров'я ;

як вилікувати нежить
як вилікувати нежить
як вилікувати нежить
як вилікувати нежить
Настання холодів завжди супроводиться сплеском простудних захворювань. Серед них нежить, або риніт, зустрічається найчастіше. Більшість з нас відноситься до нежиті, як до незначної і швидкоплинучої неприємності, переносячи його «на ногах», продовжуючи ходити на роботу і незрідка ігноруючи лікування. І абсолютно марно, адже навіть найзвичайніший риніт врешті-решт може обернутися крупними неприємностями. Так, нежить за відсутності адекватного лікування і ослабленому імунітеті може привести до розвитку ларингіту, фарингітів, бронхітів, пневмоній і отитів. У дітей нежить найчастіше переходить в гайморит, який в найважчих випадках може ускладнитися гнійним запаленням мозкових оболонок. Тому кидати нежить «на самоплив» ні в якому разі не можна. При перших же симптомах простуди приступайте до лікування.

Чим же краще всього лікується риніт? Однозначної відповіді на це питання не існує. Хоч би тому, що причини виникнення нежиті різні: це можуть бути віруси, бактерії, алергени, травми слизистої оболонки носа і так далі. Крім того, організм людини унікальний, і в кожного з нас є свої власні перевірені на практиці способи лікування нежиті. При перших ознаках нежиті, а саме при закладеності носа, відчутті свербіння в ніздрях, появі рідкого назального секрету, багатократному чханні, - необхідно якнайшвидше змастити слизову оболонку носа соком свіжого часнику або цибулі. Всім відомо, що в цих рослинних продуктах сконцентрована величезна кількість фінтоцидів - потужних протимікробних компонентів, що згубно діють практично на всіх збудників респіраторних захворювань. Проте, часник і цибуля ефективні лише на початковій стадії риніту або для його профілактики. Якщо процес вже «пішов», і в наявності рясні серозні виділення з носа, головний біль, важке дихання, кон'юнктивіт, то в цьому випадку необхідне ретельніше лікування. Терапія нежиті має бути багатокомпонентною, тобто направленою одночасно на декілька ланок в механізмі його розвитку.

Так, в першу чергу має бути проведене так зване етіотропне лікування, тобто направлене на сам збудник. В даний час в аптечній мережі можна придбати досить багато етіотропних препаратів від нежиті. Наприклад, лікарські засоби на основі інтерферону ефективні відносно практично всіх простудних захворювань вірусної природи, оскільки інтерферон - дуже хороший противірусний препарат широкого спектру дії. А препарати з антибіотиками ефективні для профілактики ускладнень, оскільки головними «винуватцями» приєднання до нежиті вторинних інфекцій є саме бактерії. Симптоматичні препарати направлені на полегшення носового дихання і зняття запалення слизистої оболонки носа. Таких препаратів також досить (Нафтизин, санорин та інші), але більшість з них не рекомендується застосовувати більше тижня, оскільки після цього зростає вірогідність негативних побічних проявів і знижується ефективність терапевтичної дії.

В той же час не можна забувати і про народні способи лікування, ефективність яких продовжує залишатися на найвищому рівні. Так, полегшить стан гаряча ножна ванна, а також загальна ванна, особливо з додаванням специфічній солі з екстрактами хвої. Ці ж екстракти можна використовувати і для назальних інгаляцій, для чого можна зробити відвар з соснових голочок і подихати над ним хоч би протягом півгодини (заздалегідь накрившись щільною тканиною). Прогрівання спеціальною «синьою» лампою знімає запалення і зменшує ринорею (виділення з носа). Не забуваємо активно приймати вітаміни. Для цього можна використовувати як аптечні препарати, особливо з високим вмістом аскорбінової кислоти, так і випивати чай з лимоном, бажано як можна частіше. Згубні для хвороботворних мікроорганізмів і концентровані сольові розчини, тому слідує 4-5 раз на день полоскати ними носові ходи, заздалегідь розчинивши 2 чайних ложки солі на півстакана води. Крім того, активне лікування можна продовжувати не лише вдень, але і вночі, надівши шкарпетки з насипаним усередину сухим гірчичним порошком. При дотриманні вищезгаданих рекомендацій нежить покине вас вже через 3-4 дні.

Відео на тему:

Написати коментар/показати коментарі

Останні коментарі

  • tira: Я ходила на специальные массажи, но это только в качестве вспомогательного ...
  • Іра: Гарно!...
  • bogdana: невдається...

Цікаве у мережі: