Зуб мудрості - що потрібно про нього знати? | Краса та здоров'яЗуб мудрості - що потрібно про нього знати?

Категорії статей: Здоров'я ;

зуб мудрості Зуб мудрості - це проблемний зуб, який часто може викликати всілякі ускладнення. Це останній корінний зуб в ряду, він прорізується з 18 років, додаючи немало незручностей і неприємних відчуттів.

У сучасної людини 32 зуби, 4 з них - це зуби мудрості, які не впливають на жувальну систему. Взагалі зуб мудрості - це своєрідний «пережиток», оскільки ці додаткові 4 зуби людині не потрібні.

В ході еволюції щелепа людини зменшувалася завдяки вживанню м'якшої їжі. У результаті вийшло, що для зубів мудрості просто не залишилося місця. Саме тому, коли ріжеться зуб мудрості, люди переживають дуже неприємні відчуття. В цілому в процесі еволюції людина втратила 12 зубів.

Ріжеться зуб мудрості

Особливість зуба мудрості в тому, що він розташований в самому кінці зубного ряду, і підпирається лише одним сусіднім зубом. Тому він може легко відхилятися убік. Йому доводиться насилу пробивати дорогу, оскільки на його місці не було молочного зуба, і відповідно місце не підготовлене. До того ж, до моменту прорізання зуба кости щелепи вже сформовані, а пробивати їх набагато важче. Ці чинники сприяють тому, що зуб відхиляється і прорізується неправильно. зуб мудрості

Інколи зуб може прорізуватися пізніше за термін, така затримка називається ретенцією. Відхилення зуба убік і його неправильне положення носить назву - дистопія. Біля такого зуба можуть формуватися кісти, які викликають біль і запалення тканин тих, оточуючих зуб.

Коли зуб мудрості починає рости, йому часто не вистачає місця в ряду зубів, що може викликати різні ускладнення. Неправильне прорізання зуба може супроводитися запальними захворюваннями. У м'які тканини, оточуючі зуб, при травмуванні може проникнути інфекція. В результаті виникає гінгівіт - запалення ясен. Потім це запалення може перейти на інші тканини, викликаючи пародонтіт або періодонтит. Ознакою запалення є почервоніння і розпухання ясен довкола зуба, поява неприємного запаху, сильний біль. зуб мудрості

Видалення зуба мудрості

Якщо причиною запалення стала затримка росту зуба мудрості, то його видаляють, але заздалегідь проводиться лікування запалення. Такі зуби важко піддаються щоденній гігієні, в результаті на них скупчується наліт, який може стати причиною інфекції. В цьому випадку зуб мудрості також слід видалити. Зуб, що прорізується, також може викликати запалення трійчастого нерва, в цьому випадку виникає дуже сильний біль.

Для того, щоб визначити варто вам видаляти зуб мудрості чи ні, необхідно зробити рентгенівське обстеження. Воно покаже точне розташування зуба, коріння і твердих тканин. На основі цього стоматолог приймає рішення про видалення зуба.

Свідченням для видалення служить наявність запалення. Проте якщо зуб має правильний напрям або має незначне зрушення, то зуб зберігають. При цьому проводитися лише лікування запалення. Неврити трійникового нерва також є свідченням до видалення зуба мудрості. зуб мудрості

Якщо зуб мудрості вже виріс видалити його не складе труднощів. Якщо ж зуб знаходиться на стадії затримки росту - проводиться операція по його видаленню. Вводиться місцеве знеболююче, слизиста оболонка разом з окістям відділяється, видаляється частина кісті, що заважає зубу мудрості. Після цього видаляється сам зуб. Потім проводиться відновлення слизової оболонки і окістя за допомогою швів, а лунка тампонується.

Ускладнення при видаленні зуба мудрості

Проте при видаленні зуба мудрості також можуть виникнути ускладнення. Після видалення зуба в лунці обов'язково повинен виникнути згусток крові, який закриває і захищає її. Якщо його немає, то виникає «суха лунка», вона може стати причиною гострого болю через декілька днів після видалення зуба. Для зняття болю, викликаною травмою нерва, необхідно накладати тампони із знеболюючим.

Інколи видалення зуба може спричинити оніміння язик а, губ або підборіддя, які можуть не проходити декілька днів. Це виникає через травми нервових закінчень чутливого нерва. Це порушення інколи важко піддається лікуванню і може залишатися не довгий час.

Варто запам'ятати, якщо зуб мудрості прорізується неправильно, то чим швидше ви його видалите, тим менше ускладнень він може викликати.

Sоurcе оnа-znаеt.ru

Написати коментар/показати коментарі

Останні коментарі

  • tira: Я ходила на специальные массажи, но это только в качестве вспомогательного ...
  • Іра: Гарно!...
  • bogdana: невдається...

Цікаве у мережі: