Грибкові захворювання шкіри | Краса та здоров'яГрибкові захворювання шкіри

Категорії статей: Здоров'я ;

Грибкові захворювання шкіри
Грибкові захворювання шкіри
Грибкові захворювання шкіри

У мене на шкірі грибок, що робити? Перш за все, не панікувати, все це лікується. Шкірних хвороб налічується близько двох тисяч, грибкові захворювання займають серед них не останнє місце. Грибкове захворювання можна отримати де завгодно. Аби цього не сталося, потрібно знати про такі захворювання і дотримувати нескладні гігієнічні правила для їх профілактики. Ну а лікувати грибкові захворювання шкіри потрібно у дерматолога.

Які бувають грибкові захворювання шкіри

Збудниками грибкових захворювань шкіри є рослинні мікороорганізми (гриби). Зараження відбувається при контакті здорової людини з хворим або з твариною, а також з предметами, що містить елементи гриба.

Залежно від глибини проникнення інфекції углиб шкіри виділяють:

- грибкові захворювання, при яких гриби локалізуються в самому верхньому шарі епідермісу - роговому шарі, не вражають волосся і нігті; це так звані кератомікози, наприклад, висівковоподібний лишай;

- гриби локалізуються в глибших шарах епідермісу, викликаючи виражену запальну реакцію, вражають волосся і нігті; це грибкове ураження стоп, мікроспорія, трихофітія і фавус;

- глибокі мікози, при яких окрім шкіри і слизових оболонок до патологічного процесу залучаються м'язи, кістки і внутрішні органи.

До окремої групи входять кандідози, причиною виникнення яких є дріжжоподібні гриби. Вони вражають слизисті оболонки, шкіру, нігті і внутрішні органи.

Висівковоподібний лишай

Висівковоподібний (різноколірний) лишай проявляється рожево-коричневими плямами з легким висівковоподібним лущенням на шкірі шиї, спини, грудей. Особливо помітними плями стають після загару, залишаючись світлими на фоні пігментованої шкіри. Основним джерелом зараження є пляжні дерев'яні лежаки або пісок, на яких незадовго до здорової людини лежав хворий, а також постільна або нижня білизна, що була у контакті з шкірою хворого. Захворювання не дуже контагиозно і виникає в основному в осіб з підвищеною пітливістю і зміненим хімічним складом поту. У дітей до 7 років не зустрічається. При його виникненні застосовують зовнішньо 3% саліциловий спирт і сірчану мазь.

Мікози стоп

Мікози стоп вельми поширені. Заражаються зазвичай в лазнях, плавальних басейнах, душових, спортивних залах, де на шкіру здорової людини потрапляють лусочки епідермісу хворих, що містять елементи гриба. У міжпальцевих складках з'являється лущення, виникають ерозії. На стопі - міхури, лущення. Нігті товщають, деформуються, стають ламкими.

Аби уникнути мікозу стоп, не потрібно користуватися чужим взуттям, не ходити в басейні або в лазні босоніж. Після басейну слід приймати душ і ретельно витирати шкіру, особливо в складках. Для профілактики шкіру стоп можна протирати антимікотичними засобами або змащувати відповідними кремами. Удома у ванні не слід тримати гумові килимки або дерев'яні решітки, на яких розмножуються гриби. Якщо мікоз стоп всеж виник, то після проведеного у дерматолога лікування слідує ретельно продизінфікувати все взуття: змастити його внутрішню поверхню тампоном, змоченим в 70-80% оцетової кислоти (руками не доторкатися - може викликати опік), після чого кожну пару взуття помістити в пластиковий пакет на 24 години, добре його зав'язавши. Через добу взуття виймають, просушують і провітрюють.

Мікроспорія

Мікроспорія викликається двома різновидами гриба, один з яких заразливий лише для людини (малопоширений тип), інший - для людини і для тварин. Тому в першому випадку захворювання виникає при використанні чужих головних уборів і гребінців, в другому - від хворих кішок, собак або через предмети, що містять елементи цього гриба.

При мікроспорії на шкірі з'являються характерні ураження округлих контурів з валиком по периферії із сполучних бульбашок, вузликів і скориночок. На шкірі волосистої частини голови ураження округлих контурів також мають чіткі кордони з незначним лущенням на поверхні. Волосся обламане, як би підстрижене. Над поверхнею шкіри стирчать короткі (4-5 мм) пеньки волосся, покриті білуватим нальотом гриба.

Лікування мікроспорії здійснює лише дерматолог, лікування , як правило, багате ускладннями у вигляді різних інфекції.

Для профілактики мікроспорії потрібно дотримувати наступні правила:

- не контактувати з бродячими тваринами;

- не надівати чужі головні убори і одяг.

При появі перших ознак захворювання дітям не можна відвідувати дитячий садок. Домашніх кішок і собак, що з'явилися можливою причиною захворювання, не слід виганяти з будинку (заразять інших!), їх потрібно пролікувати у ветеринарній лікарні. Предмети, з якими стикалися хворі, дезинфікують, а випавше волосся спалюється.

Пам'ятайте! Дерматологію неможливо опанувати по самовчителю. Основні базові знання вам потрібні для профілактики шкірних захворювань. Ну а якщо на шкірі з'явився якийсь висип, то краще звернутися до лікаря-дерматолога.

Грибкові захворювання шкіри, як попередити, як правильно лікувати: відео

Написати коментар/показати коментарі

Останні коментарі

  • tira: Я ходила на специальные массажи, но это только в качестве вспомогательного ...
  • Іра: Гарно!...
  • bogdana: невдається...

Цікаве у мережі: