Загартовування організму холодною водою | Краса та здоров'яЗагартовування організму холодною водою

Категорії статей: Фізкультура ;

загартовування холодною водою
загартовування холодною водою
загартовування холодною водою
Проблема сучасної людини в тому, що вона з усіх боків оточена комфортом, тому не відчуває постійної дій довкілля, у тому числі холоду, на організм. Це значно знижує його можливості пристосовуватися до змін довкілля, тому навіть незначне переохолодження здатне понизити захисні сили організму.

Як діє загартовування холодом на організм людини

Загартовування холодом - підвищення стійкості організму до дії низьких температур методом регулярної тренуючої дії різними "холодовими" чинниками. Особливо ефективне загартовування холодною водою.

Сучасну людину захищає одяг, тепле приміщення, автомобіль і інші блага цивілізації. Це викликає повний розрив між людиною і довкіллям і порушення її адаптаційних можливостей. В цьому випадку підвищення адаптації до довкілля досягається методами загартовування.

Переохолодження - це найбільш часта причина гострих респіраторних захворювань. Складна система терморегуляції організму, що дозволяє підтримувати постійність температури його внутрішнього середовища незалежно від змін температури довкілля, складається з двох механізмів - фізичної і хімічної терморегуляції. Фізична терморегуляція - це регулювання подачі тепла за допомогою розширення або звуження кровоносних судин шкіри: на холоді вони звужуються і віддають менше тепла. Але настає такий момент, коли це вже не допомагає, і тоді включаються хімічні механізми терморегуляції - прискорення обмінних процесів, внаслідок чого виробляється більше тепла. Крім того, багатократне систематичне охолоджування шкіри призводить до потовщення поверхневого шару шкіри, що також збільшує її теплоізолюючі властивості.

Встановлено, що теплоутворення у людини, звикшої до холоду, ефективніше, ніж в незагартованої, тому при сильному охолоджуванні рівновага теплового балансу у такої людини зберігається набагато довше. При однаковому охолоджуванні у загартованих людей температура шкіри вище і шкіра здається на дотик теплішою, ніж в незагартованих. Це відбувається через підвищену тренованість кровоносних судин і обміну речовин. І значно підвищує їх опірність, як простудам, так і відмороженням.

Основні принципи загартовування холодною водою

Для того, щоб натренувати кровоносні судини до швидкого стискування або розширення, налаштувати обмін речовин на швидку реакцію на холод і підвищити захисні реакції організму, необхідно діяти систематично і поступово:

 • повинен дотримуватися принцип постійного наростання загартовуючої дії холодної води, тобто пониження її температури;
 • при ознаках переохолодження дію необхідно припинити;
 • водні процедури необхідно проводити щодня, поєднуючи їх з гімнастикою - це збільшує міру адаптації організму до холоду;
 • методики загартовування повинні підбиратися індивідуально, з врахуванням віку, тренованості, наявності хронічних захворювань і переваг тієї або іншої людини.

 • Необхідно також пам'ятати, що після припинення гартуючих процедур міра загартованості слабшає і зникає через 2-3 місяці.

  Методи загартовування холодною водою

  Водні процедури - це досить сильна дія на організм, тому, якщо людина раніше не займалася загартовуванням і схильна до простуд, то краще почати з загартовування повітрям. Для цього необхідно щодня декілька годин проводити на свіжому повітрі, краще, якщо це поєднувати з пішими прогулянками. Вдома можна приймати повітряні ванни, повністю роздягаючись і поступово збільшуючи тривалість цих процедур. І лише після того, як людина адаптувалася до прохолодного повітря, можна приступати до загартовування холодною водою.

  Вода - ефективний загартовуючий чинник, теплопровідність води суттєво вища чим у повітря. . Мало того, вода надає механічний, безпосередній, ефект на рецептори, це можна розцінювати як своєрідний масаж, який забезпечує ефективне капілярне кровопостачання і відтік лімфи. Найбільш поширені форми загартовування водою в домашніх умовах - це обтирання і обливання. Можна також використовувати плавання в басейні або у відкритих водоймах.

  Починати загартовування водою вартує при температурі її не нижче 34-35С. Потім (при щоденному проведенні процедур) температуру щонеділі знижують на 1С, доводячи її поступово до 22-24С, і далі продовжують обливання і обтирання водою цієї температури 2-3 місяці. За відсутності простуд, підвищеної збудливості і розладу сну можна буде перейти до загартовування водою нижчої температури, знижуючи її через кожних 10 днів на 1С і доводячи до 10-12С (звичайної температури водопровідної води). Будь-які водні процедури зазвичай завершуються обтиранням досуха з легким масажем рушником для посилення кровообігу.

  Загартовування не займає багато часу, але приносить велику користь: людина менше хворіє на простудні захворювання, стає активнішою днем і краще спить вночі.

 • Ключові тези: записаться на фитнес, фитнес онлайн, фитнес центры киев львов
 • Написати коментар/показати коментарі

  Останні коментарі

  • tira: Я ходила на специальные массажи, но это только в качестве вспомогательного ...
  • Іра: Гарно!...
  • bogdana: невдається...

  Цікаве у мережі: