Як навчитися плавати | Краса та здоров'яЯк навчитися плавати

Категорії статей: Фізкультура ;

Як навчитися плаватиВсім відомо, що людське тіло важче за воду. Це пояснюється наявністю кісток і рідини. Крім того, в легенях і кишечнику міститься повітря. Саме його наявність в організмі дозволяє людині не тонути. Поки ми дихаємо, ми залишаємося на плаву. Саме правильне дихання дозволяє людині триматися на воді.

Приведемо інструкцію того, як швидко навчитися плавати.

Як навчитися плавати дорослим

 • В першу чергу потрібно вибрати місце для купання. Дно на пляжі має бути чисте і рівне, не повинно бути хвиль і течії. Для підстраховування візьміть з собою напарника, який уміє добре плавати. Він допоможе вам при несподіваному виникненні складної ситуації.
 • Аби навчиться плавати, необхідно освоїти ряд простих навиків: уміння лежати на спині, ковзати по воді, розплющувати очі у воді. У цьому нам допоможуть декілька вправ
 • У супроводі досвідченого партнера увійдіть до води не глибоко (вода буде трохи вища за пояс). Візьміться за руки партнера, зробіть глибокий вдих і, затримавши дихання, зануртеся у воду з головою. Винирніть. Цю вправу потрібно повторити кілька разів, при повторних зануреннях у воду очі мають бути відкриті.
 • Давайте навчимося тримати рівновагу у воді. Для цього потрібно увійти до води по коліно і встати на карачки. Зробивши вдих, складіть щільно ноги разом і підніміть їх горизонтально до води. Спираючись на долоні, походіть на руках по дну в такому положенні.
 • Аби навчиться триматися на воді, вивчимо наступну вправу. Зробіть глибокий вдих, увійшовши до води до пояса. Далі слід сісти, обхвативши руками ноги і притиснути підборіддя до колін. У такому положенні необхідно протриматися на поверхні води декілька секунд. Повторіть цю вправу кілька разів.
 • А тепер спробуємо навчитися робити видих у воду. Увійдіть до води з напарником. Її глибина має бути трохи вище за пояс. Сядьте у воду з головою після того, як зробите глибокий вдих, і затримайте дихання. Видихніть у воді через рот. Підніміться. Для закріплення навику, повторіть вправу кілька разів.
 • Відпрацюємо необхідні при плаванні гребкові рухи рук. Почнемо з вправ на березі, а потім закріпимо отримані навики у воді.
 • Потрібно встати прямо і тримати руки на ширині плечей. Виконаєте кругові рухи вперед і назад руками. Кисті рук мають бути обернені долонями назад - стежте за цим завжди. Цю ж вправу потрібно зробити лише однією рукою.
 • Лежачи спиною на піску, витягніть руки вперед з розгорнутими назовні долонями. Виконайте руками махи назад, загрібаючи при цьому руками якомога більше піску. Дана вправа дуже корисно для ваших рук.
 • А тепер ляжіть на пісок животом. Потім необхідно скласти ноги разом з витягнутими стопами. Руки витягніть вперед. Зробіть декілька рухів вгору-вниз злегка піднятими вверх ногами. Руки, голова і тулуб повинні залишатися нерухомими. Після проведення вищезгаданих вправ на березі, приступайте до занять у воді.
 • Відпрацьовуйте веслування руками і ногами у воді ритмічно і синхронно, поступово збільшуючи амплітуду рухів. Це дозволить вам надалі упевнено управляти своїм тілом у воді.

При засвоєнні цих вправ ви зможете вільно плавати і по-собачому, і по-жаб'ячі, і на спині, і кролем.

Як навчитися плавати дітям

Літо - прекрасний час, аби навчити вашу дитину плаванню. Зміцненню імунітету і правильному фізичному розвитку організму дитини сприяє плавання в будь-якому водоймищі, будь то річка, море або озеро. Як навчити дитину плавати і здолати страх води? Про це ми вам розповімо далі.

Дітям до 2-3 років сповна буде досить неглибоких водоймищ, де можна купатися з надувними іграшками. Дитя має бути під пильним наглядом батьків. В процесі купання дитині важливо відчувати вашу турботу про нього.

У 3-5 років вже можна учити дитину плавати, лежачи на воді. Ознайомте крихітку із законами фізики води, в цьому віці йому це буде цікаво. Розкажіть, як вона чинить опір нашому тілу, чому на вдиху ми пливемо, а на видиху тонемо і так далі. Аби дитя не забуло навиків плавання горизонтально, не давайте йому плавати в надувному крузі. Інакше потім буде важко перенавчити його плаванню, оскільки воно звикне до плавання у вертикальному положенні.

Діткам у віці 7 років набагато легше пояснити, що плавання згодиться в житті, а займаючись плаванням, він виросте здоровим і витривалим. Зацікавте його розповідями на цю тему і ви побачите, як дитя вчитиметься плавати з великим ентузіазмом. А викликавши бажання у дитини стати хорошим плавцем, не забувайте заохочувати його маленькі успіхи. Всі знають, що діти прагнуть наслідувати своїм батькам - відмінний привід довести особистиим прикладом, що плавання - це чудово!

Приступайте до розвитку у дитини плавальних навиків лише після того, як вона освоїтися у воді. Нижче ми приведемо вправи, які потрібно виконувати на суші і у воді, які обов'язково допоможуть опанувати ази плавання кролем і брасом. Перш за все, навчітьь дитину спливати і лежати на воді, як на спинці, так і на грудях. Для того, щоб зробити «поплавець», потренуйтеся на суші. Для виконання необхідно зробити глибокий вдих, сісти, згрупувавшись, обхватити руками коліна і нахилити до них голову. Таким чином, повторіть 5-6 разів дану вправу. Діткам, як правило, подобається ця вправа і вони із задоволенням її виконують. Освоївши техніку, можна пробувати цю вправу у воді.

Дошка пінопласту, або гумовий круг навчать дитину триматися на поверхні води. Для цього варто лише притиснути руками дошку до попереку і трошки присісти. Плавно відхилюючи тулуб назад, слід покласти голову потилицею на воду, і, відштовхуючись від дна, лягти на спину. Ноги слід випрямити і підняти на саму поверхню води. Якщо у дитини все виходить і вона успішно тримається на воді, запропонуйте їй полежати на воді без допоміжних пристосувань. Обов'язково стежте за тим, аби тулуб вона тримала прямо. Страхуйте дитину, підтримуючи її рукою під потилицю.

Ні для кого не секрет, що вірним помічником в будь-якому учбовому процесі є наочний приклад. Отже не забувайте показувати дитині, як це робите ви.

Часто діти дуже швидко втомлюються, оскільки вони, як правило, настільки зосереджені на рухах рук і ніг, що забувають про техніку правильного дихання, і часто затримують його. Будьте пильні, стежте за тим, аби дитя строго погоджувало дихання з гребками.

Найбільш важливими для пересування є гребкові рухи руками. Допомагаючи тілу пересуватися, долоні, як лопаті весел, відгортають воду назад. Дуже важливо не упустити момент і проконтролювати, аби дитя тримало кисті рук плоско, не розчепляючи пальці.

Способів плавання існує багато. Головне завдання дбайливих батьків полягає в ознайомленні дитини з даним видом спорту, а також в допомозі вибору найбільш відповідного способу .

Як навчитися плавати: відео

Написати коментар/показати коментарі

Останні коментарі

 • tira: Я ходила на специальные массажи, но это только в качестве вспомогательного ...
 • Іра: Гарно!...
 • bogdana: невдається...

Цікаве у мережі: