Лікувальна гімнастика | Краса та здоров'яЛікувальна гімнастика

Категорії статей: Фізкультура ;

Лікувальна гімнастика або лікувальна фізкультура - це спеціалізовані комплекси вправ, призначені для хворих або ослаблених людей найчастіше з лікувальною і загальнозміцнюючою метою. Багатьом лікувальна гімнастика знайома під трохи медичною абревіатурою ЛФК. На жаль, ЛФК прийнято недооцінювати - пригадайте, скільки разів ви тікали із занять фізкультурою в дитинстві, після перенесеного бронхіту?

Але все таки фізичні вправи дуже-дуже важливі під час відновлення після будь-якої хвороби. І так як їх виконуватимуть люди хворі, ослаблені, то і ці вправи мають бути спеціально підібраними з врахуванням захворювання. Для того, щоб не нашкодити, потрібно враховувати особливості захворювання, характер і степінь змін в системах і органах, стадію процесу і будь-які інші відомості про хворого і лікування, яке проводиться. Будь-яка фізична вправа в принципі може бути використана в лікувальній гімнастиці, якщо її правильно застосувати до хворого з врахуванням всіх цих чинників.

лікувальна гімнастика

Але, окрім відновних, реабілітаційних функцій, лікувальна гімнастика може допомогти і підтримувати форму при хронічних або рецидивуючих захворюваннях. При яких захворюваннях потрібно займатися ЛФК? Це буде найкоротша відповідь - при всіх. Просто комплекси мають бути різними.

Отже, як займатися?

 • По-перше, приступаючи до занять, виберіть відповідні комплекси. Якщо ви займаєтеся під керівництвом тренера, цей обов'язок, звичайно, з вас знімається. Якщо ж принципи ЛФК ви втілюватимете в життя самостійно, вам доведеться підключити всю старанність і увагу. Головним правилом в заняттях лікувальною гімнастикою має бути відповідність вибираного комплексу його призначенню. Отже основні принципи:

  - починати слід з найпростіших вправ, потім можна переходити до складніших;

  - заняття не мають бути повв'язані з больовими відчуттями. Спочатку тренування можуть супроводжуватися деякими больовими відчуттями і відчуттям напруги, але поступово все це повинно або значно ослабнути, або відступити. Через 2-3 заняття організм звикне до навантажень, і виконувати вправи буде легше;

  - не бійтеся «тасувати» вправи. Якщо не «йде», може, замінити вправу на іншу?


 • По-друге, дотримуйтесь правил. Перед початком занять слід розігрітися. Традиційно для цього використовують біг, ходьбу або спеціальний комплекс вправ для розминки. Але, якщо ЛФК показана після травми або тривалої хвороби, при якій м'язи могли не лише ослабіти, але і атрофуватися, заходи потрібно застосовувати особливі. Наприклад, можна використовувати гарячу ванну, душ або покласти на це місце грілку або нагрітий рушник приблизно на 10 хв. Така процедура теж не обов'язкова, але зазвичай вона зменшує больові відчуття і м'язову скутість на початку заняття.

 • По-третє, будьте обережні. Починати слід без спіху, уникаючи розмашистих рухів і великих зусиль. Набирати амплітуду і динаміку рухів потрібно поступово. Якщо проблема в спині будь-який рух може даватися насилу, тому починати заняття слід лише після загострення . Не квапитеся, полежіть ще декілька зайвих днів, «зірваний» повторно хребет відновити ще важче.

 • По-четверте, ЛФК повинна стати доброю звичкою. При хронічній формі хвороби тренуватися слід щодня, при гострій - коли болі починають слабшати. Пам'ятайте: допоможе лише регулярне повторення вправ в один і той же час. Щоденні вправи по 10-15 хв. поступово приведуть до помітних результатів.

 • По-п'яте, не чекайте дива. Найчастіше лікувальна гімнастика не здатна вилікувати повністю. Пам'ятаєте: основна мета не в тому, аби видужати негайно, а в тому, аби не дати повернутися старим і обридлим хворобам або звести їх прояви до мінімуму.

 • Ключові тези: записаться на фитнес, фитнес онлайн, фитнес центры киев львов
 • Відео на тему:

  Написати коментар/показати коментарі

  Останні коментарі

  • tira: Я ходила на специальные массажи, но это только в качестве вспомогательного ...
  • Іра: Гарно!...
  • bogdana: невдається...

  Цікаве у мережі: