Ритмічна гімнастика | Краса та здоров'яРитмічна гімнастика

Категорії статей: Фізкультура ;

Догляд за руками
Догляд за руками
Догляд за руками

Серед безлічі технік збереження здорової ваги і стрункої фігури ритмічна гімнастика займає особливе місце. Гімнастичні вправи, направлені на зменшення ваги тіла, також допомагають розвинути силу, поліпшити тонус м'язів і загальну фізичну підготовку. Дізнайтеся більше про користь ритмічної гімнастики.

Ритмічна гімнастика

Вправи ритмічної гімнастики - це прості рухи, які зазвичай виконуються без гантелей або іншого спортивного інвентаря. Як протидія використовується само тіло. Основу ритмічної гімнастики складають анаеробні вправи, які виконуються без гантелей. Ритмічна гімнастика виникала на основі спортивної гімнастики. Спочатку ритмічною гімнастикою в рівній мірі займалися і чоловіки, і жінки, проте з часом слабка стать монополізувала цей вигляд гімнастики.

У організмі кожної людини закладена власна, унікальна програма активності. Щоденні заняття спортом допомагають підтримувати тіло в хорошій формі природним чином. Ритмічна гімнастика допомагає відновити природний тонус м'язів всього тіла. Методичне і регулярне виконання вправ, наприклад, віджимань і присідань - невід'ємна частина будь-якого тренування. Такі вправи допомагають укріплювати і підтримувати тонус м'язів, а також покращують загальну фізичну підготовку.

Вправи ритмічної гімнастики також відомі як «загальнозміцнюючі вправи». Вони допомагають укріплювати багаточисельні м'язи і групи м'язів, у тому числі сердечні і скелетні м'язи. Прискорення сердечного ритму сприяє поліпшенню здоров'я серця і знижує ризик розвитку сердечносудиних захворювань.

Вправи ритмічної гімнастики

Вправи ритмічної гімнастики - це збалансована і виключно ефективна програма тренувань. Ці вправи тренують силу, витривалість, гнучкість, прудкість реакції і координацію рухів. Вправи гімнастики укріплюють певні ділянки тіла, наприклад, піднімання тулуба з положення лежачи укріплює м'язи черевного преса, а віджимання укріплюють грудні м'язи. Всього декілька нескладних вправ допомагають укріпити цілу групу м'язів.

Ритмічною гімнастикою слід займатися методично і регулярно. Між вправами рекомендується робити 3-хвилинну перерву. На початку тренувань повторюйте кожну вправу не менше п'яти разів, поступово збільшуючи кількість повторень у міру того, як ви звикаєте до програми занять. Заняття завжди слід починати з основних вправ. Навіть коли ви поступово додаєте нові і складніші вправи, починати потрібно неодмінно з основних вправ, і тільки потім переходити до вправ підвищеної складності.

Ось деякі найпростіші і ефективніші вправи ритмічної гімнастики:

 • Присідання:
  Поставте ноги в положення ширше за плечі і сядьте якнайнижче. При цьому руки повинні залишатися паралельно підлозі (тобто мають бути витягнуті вперед). Поверніться у вихідне положення і повторіть вправу. Інші типи присідань: присідання з піднятою і витягнутою вперед ногою (т.з. пістолетик). Руки при цьому мають бути витягнуті вперед. Це вправа для зміцнення м'язів сідниць і ніг.
 • Піднімання тулуба з положення лежачи:
  Ляжте на спину, зігнувши ноги в колінах. Покладіть руки під голову і підтримуйте голову руками, повільно піднімаючи верхню частину тулуба. Ця вправа на зміцнення черевних м'язів.
 • Обертання рук («млин»):
  Встаньте прямо і витягніть руки вперед горизонтально. Зробіть декілька кругових рухів руками - спочатку вперед, а потім назад.
 • Обертання колінних суглобів:
  Поставте ступні разом, руки покладіть на коліна. Повільно почніть обертання колінних суглобів за годинниковою стрілкою і у зворотному напрямі. Тривалість обертання в одному напрямі - 1 хвилина.
 • Обертання стегнами:
  Встаньте прямо, поставте ноги на ширині плечей, покладіть руки на стегна. Повільно почніть обертати стегнами за годинниковою стрілкою і у зворотному напрямі. Тривалість обертання в одному напрямі - 1 хвилина.
 • «Велосипед»:
  Ляжте на спину, руки підкладіть під сідниці. Підніміть ноги як мінімум на 20 сантиметрів від підлоги. Піднятими вверх ногами виконайте рух, що імітує їзду на велосипеді.
 • Стрибки на місці із зміною положення рук і ніг:
  Встаньте прямо, поставте ноги як можна ближче; підстрибніть, під час стрибка максимально розставляючи ноги. Прагніть при цьому ляскати в долоні над головою. Приземляйтеся у вихідне положення.
 • Заняття ритмічною гімнастикою

  Заняття ритмічною гімнастикою прискорюють обмін речовин, тому під час тренування слід поступово переходити від однієї вправи до іншої. Заняття ритмічною гімнастикою ні в якому разі не можна різко переривати або припиняти, не закінчивши вправи. На початку занять кожну вправу рекомендується повторювати п'ять разів, але у міру того, як звикнете,тоді вправи можна повторювати по 25-30 разів. Також рекомендується починати заняття ритмічною гімнастикою після невеликої зарядки (попередньої підготовки). Музичний супровід занять допомагає збільшити їх ефективність.

  Керівництво по ритмічній гімнастиці

  * Заняття починайте повільно, відповідно до рівня фізичної підготовки. Повільно і поступово збільшуйте кількість повторів вправ і тривалість тренування. Заняття ритмічною гімнастикою віднімають дуже багато сил і енергії.

  * Заняття ритмічною гімнастикою слід проводити щодня. Виключення можна зробити лише в тому випадку, якщо ви відчуваєте знесилення. Відновіть заняття, коли ваше самопочуття покращає.

  * Займатися ритмічною гімнастикою слідує в безпечному, прохолодному і чистому місці. Не менш важливі хороша вентиляція, правильне освітлення і спокійна атмосфера.

  * Тренуйтеся в зручному одязі. Для вправ в положенні лежачи покладіть на підлогу мат.

  * Починайте тренування з основних вправ і поступово переходьте до складніших вправ. Попросіть тренера або друга допомогти вам у виконанні деяких вправ.

  * Дихайте рівномірно і вгамовуйте спрагу, коли захочете пити.

  * Негайно припиніть заняття, якщо відчуваєте біль, дискомфорт, запаморочення або задишку.

  «Плюси» ритмічної гімнастики

  * Ритмічною гімнастикою можна займатися скрізь.

  * Ритмічною гімнастикою можна займатися в будь-якому віці.

  * Для занять ритмічною гімнастикою не потрібний додатковий спортивний інвентар або абонемент в престижний фітнес-клуб.

  * Зміцнення м'язів і загальної фізичної підготовки допомагає поліпшити стан здоров'я в цілому.

  * Ритмічна гімнастика - ефективний засіб лікування депресії.

  По зовнішнім джерелам

 • Ключові тези: записаться на фитнес, фитнес онлайн, фитнес центры киев львов
 • Написати коментар/показати коментарі

  Останні коментарі

  • tira: Я ходила на специальные массажи, но это только в качестве вспомогательного ...
  • Іра: Гарно!...
  • bogdana: невдається...

  Цікаве у мережі: