Пілатес - техніка володіння власним тілом | Краса та здоров'яПілатес - техніка володіння власним тілом

Категорії статей: Фізкультура ;

пілатес
пілатес
пілатес
пілатес
пілатес
пілатес

Пілатес - це не просто комплекс спеціально підібраних вправ. Це методика тренування, заснована на гармонії розуму і тіла. Вся система Pilates будується на плавному і керованому виконанні певних рухів, які включають в роботу все, навіть найдрібніші м'язи. В результаті можна досягнути поєднання високої еластичності і тонусу всіх груп м'язів і дивної рухливості суглобів.

Історія пілатеса

Методика "пілатес" була створена Джозефом Пілатесом (Joseph Pilates) більше ста років тому. Фізично слабкий і хворобливий від народження, Джозеф знайшов в собі сили кинути виклик природі. Він почав старанно тренуватися: займався греко-римскою боротьбою, плаванням, боксом, катанням на лижах і гімнастикою. І вже до 14 років хлопець володів відмінним здоров'ям і атлетичною фігурою, які він зумів зберегти до самої старості. Все життя Пілатеса було пов'язане із спортом.

У 32 роки він переїхав до Англії, де був тренером детективів Скотланд-ярда по самообороні. Знаходячись в полоні під час Першої світової війни, Джозеф Пілатес продовжував тренуватися і вчив своїм вправам деяких ув'язнених. А після війни він розробив спеціальний комплекс вправ для допомоги в реабілітації поранених. До 1990 року багато лікарів використовували його техніку для відновлення хворих після травм і ортопедичних операцій.

В той же час Пілатес постійно удосконалював свої пізнання в східних єдиноборствах, йозі, основах медитації. Він вважав, що тіло створюється розумом. Джозеф Пілатес розглядав тіло як цілісну систему, частини якої повинні оптимально взаємодіяти. Досягнення оптимального результату можливе лише при підпорядкуванні фізичних, розумових і духовних сил одній загальній меті.

На початку 20-х років ХХ століття Пілатес емігрував в США, і незабаром відкрив разом з дружиною першу фітнес-студію Pilates в Нью-Йорку. Унікальний комплекс дихальних і фізичних вправ особливо зажадався серед професійних спортсменів і балетних танцюристів. Незабаром метод Пілатеса або просто пілатес здобув популярність як ефективний спосіб створення і підтримки хорошої форми.

Через три роки після смерті Джозефа Пілатеса в 1967 році, одна з його учениць танцівниця Романа Кріцановська відкрила в Лос-Анджелесі студію пілатеса. А в кінці минулого століття послідовниками Пілатеса було створено цілий напрям для фітнес-клубів, що отримав назву «Тіло і розум» (Body & Mind).

Прибічниками Pilates є багато зірок Голлівуду, такі як Мадонна, Джанет Джексон, Ума Турман, Сара Джесіка Паркер та інші. До Росії пілатес прийшов порівняно недавно, але вже встиг завоювати визнання і стати однією з найпопулярніших методик тренування серед професіоналів і любителів спорту.

Методика Пілатеса

Всі вправи методики Пілатеса (а їх більше 500) грунтуються на 8 ключових принципах:

 • Розслаблення. Саме з розслаблення або релаксації починається кожне заняття. Важливо навчитися виявляти зони небажаної напруги і позбавлятися від неї, аби забезпечити правильну роботу потрібних м'язів. Розслаблення поєднується з ізоляцією. Тренуючи одні м'язи необхідно примушувати їх працювати ізольовано, тобто не залучати до роботи інші м'язові групи.
 • Усвідомлене дихання. Необхідно навчитися контролювати правильне дихання протягом всього тренування. У пілатесі використовується техніка грудного, ребрового дихання. Повітря не повинне розширювати передню частину грудної клітки і надувати живіт, замість цього потрібно концентрувати увагу на заповненні нижньої частини легенів. При цьому ребра повинні розсуватися в сторони. Ця форма глибокого дихання дозволяє нахилятися і рухатися, не обмежуючи об'єму вдихуваного повітря.

 • Концентрація. Завдання пілатеса - забезпечити взаємодію і спільну роботу фізичних і розумових процесів, тобто встановити зв'язок між тілом і свідомістю. Концентрація - це здатність усвідомлювати і відчувати тіло як єдине ціле. Якість вправ значно зростає, якщо навчитися концентруватися на певних м'язах.

 • Контроль і точність. Всі рухи мають бути точними. Система пілатес вчить виконувати вправи, використовуючи силу м'язів, не залучаючи при цьому додаткові резерви організму. Для цього потрібно рівно дихати і прислухатися до свого тіла, уникаючи перенапруження, болю. Саме завдяки цьому принципу пілатес є ефективним способом відновлення природного балансу в організмі.

 • Центрування. При виконанні будь-якої вправи потрібно завжди пам'ятати про «центр». Джозеф Пілатес називав його «каркасом міцності». Йдеться про області тіла між тазом і грудною кліткою. Це м'язи черевного преса, спини, тазового дна. Всі вони повинні працювати разом, створюючи природний корсет, який підтримує хребет, внутрішні органи і робить живіт підтягнутим. Саме тому Пілатес в своїх заняттях застосовував принцип «пупок до хребта», мобилізуючи поперечний м'яз живота.

 • Плавність рухів. Метод Пілатеса заснований на русі, без статики, як в йозі. Всі вправи виконуються в повільному темпі, але без зупинки, без фіксації. При цьому постійно зберігається величезна м'язова напруга. Рухи виконуються плавно, в напрямі від сильного центру.

 • Вирівнювання. При заняттях пілатесом необхідно стежити за правильним взаємним положенням різних частин тіла, особливо суглобів. Постійно вирівнюючи тіло, ми створюємо хорошу поставу і забезпечуємо безпеку організму при виконанні вправ. Правильне виконання вправ дуже важливе, аби по необережності не нашкодити своєму організму.

 • Порядок і регулярність. Для досягнення доброго результату необхідно виконувати вправи в певному порядку і тренуватися не менш 3-х раз на тиждень. Оптимальна тривалість заняття від 45 хвилин до однієї години.

 • Ключові тези: записаться на фитнес, фитнес онлайн, фитнес центры киев львов
 • Відео на тему:

  Написати коментар/показати коментарі

  Останні коментарі

  • tira: Я ходила на специальные массажи, но это только в качестве вспомогательного ...
  • Іра: Гарно!...
  • bogdana: невдається...

  Цікаве у мережі: