Вправи Пілатеса | Краса та здоров'яВправи Пілатеса

Категорії статей: Фізкультура ;

вправи пілатеса
вправи пілатеса
вправи пілатеса
вправи пілатеса
вправи пілатеса
вправи пілатеса
вправи пілатеса

Існують три основні методики пілатеса: тренування на підлозі, тренування із спеціальним устаткуванням, заняття на спеціальних тренажерах.

Тренування на підлозі

Це основна методика, розроблена Джозефом Пілатесом і вдосконалена його послідовниками. Вправи розраховані на будь-який рівень фізичної підготовки і будь-який вік. Заняття проводяться під повільну музику на м'якому неслизькому килимку. Тренуватися потрібно на голодний шлунок (варто утриматися від їжі за дві години до заняття), в одязі, що не утрудняє рухів, без взуття.

Протягом заняття різні пози і рухи повільно і граціозно змінюють один одного в певному порядку. На перший погляд вправи схожі на звичайний шейпінг. Але якщо вони здаються вам дуже легкими, це означає що ви робите щось не так.

Важливо постійно тримати в голові і дотримуватися всіх принципів пілатеса. І тоді ви обов'язково відчуєте скорочення найдрібніших м'язів і зможете переконатися в ефективності цієї методики

Краще всього займатися з тренером в невеликих групах або навіть індивідуально. Лише досвідчений інструктор може підібрати адекватне навантаження, простежити за правильністю виконання вправ, навчить правильно дихати і зверне увагу на ваші помилки. Проте зараз існує безліч відеоматеріалів, що дозволяють освоїти методику пілатес і самостійно.

Декілька порад, які допоможуть вам зробити це легко і швидко.

 • Постійно тримайте прес в напруженному стані. Пам'ятайте, що це енергетичний центр, що є основою будь-якого руху. Спина повинна залишатися завжди прямою. Стежте за поставою, за правильним положенням всіх частин тіла. З часом ви триматимете красиву поставу не лише під час занять, але і в повсякденному житті.
 • Не забувайте, що дихати потрібно грудьми, якнайширше розкриваючи ребра при вдиху, і скорочуючи м'язи преса при видиху. Постійно контролюйте свої відчуття, концентруйтеся на кожному русі, підтримуючи напругу в певних зонах.
 • При виконанні більшості рухів плечі мають бути опущені, а лопатки плавно тягнутися одна до одної. Це дозволяє збільшити об'єм грудної клітки і полегшити правильне дихання. Крім того, коли ви опускаєте плечі, груди автоматично висуваються вперед, і ви набуваєте красивої постави. Прагніть завжди тримати голову прямо, не закидаючи її назад і не притискуючи підборіддя до грудей.
 • Можна уявити, що у вас між підборіддям і грудьми затиснутий апельсин. Весь час намагайтеся витягнути хребет, в думках направляючи рух одночасно в обидві сторони від куприка і від верхівки. Це дозволить збільшити відстань між хребетними дисками і значно збільшити рухливість хребта.
 • Тренування із спеціальним устаткуванням

  Якщо ви серйозно захопитеся пілатесом, з часом вам захочеться збільшити інтенсивність. І тоді вам буде потрібним спеціальний спортивний інвентар.

  Найбільшою популярністю користуються тренування на гімнастичному м'ячі. М'яч досить великого розміру (наприклад діаметром 65 см при зрості 1м 65см) допомагає розвивати глибокі м'язи, особливо черевного преса. При цьому майже повністю знімається навантаження з попереку і суглобів. Кругла форма м'яча дозволяє задіювати м'язи по повній амплітуді. А його нестійкість вимагає постійної м'язової напруги, аби утримати рівновагу.

  Часто в пілатесі використовуються також стрічкові еспандери. Вони дозволяють виконати вправи на розтяжку, а також створити додаткове навантаження за допомогою опору. Спеціальне кільце невеликого діаметру призначене для ефективнішого тренування стегнових м'язів. Воно зажимається між ніг і його опір сприяє зміцненню «найледачіших» м'язів ніг. Циліндри і напівциліндри (або ролери) добре зарекомендували себе для поліпшення балансу.

  Тренажери для пілатеса

  Працюючи в госпіталі з лежачими хворими, Джозеф Пілатес розробив особливу техніку гімнастичних вправ. Він обладнав лікарняні ліжка шківами, ременями і пружинами. Подібні пристосування і стали прототипами сучасних тренажерів, використовуваних у вправах по методу Пілатеса.

  Спеціальні снаряди візуально нагадують залізне ліжко, днище якого або відсутнє, або рухливе. Таким чином опора, на якій виконуються вправи на тренажерах, не фіксується. І тому доводиться прикладати додаткові зусилля, аби утримати рівновагу. При цьому тіло вимушене залучати до роботи величезну кількість дрібних м'язів, які неможливо задіювати при звичайних навантаженнях.

  Пілатес для всіх

  Багаточисельні достоїнства методу Пілатеса роблять його доступним і корисним практично для всіх. Дітям пілатес допоможе стати гнучкими, зміцнити хребет і зробить поставу красивою. Крім того, діти під час тренувань не впадуть і не отримають травм, адже всі вправи робляться плавно і неквапливо.

  Pilates пропонує найбільш безпечні вправи, рекомендовані майбутнім мамам. Вони підвищать працездатність і мобілізують захисні сили організму для виконання фізичних навантажень під час пологів і після них

  У всьому світі відмічені вражаючі результати техніки пілатес для людей похилого віку. Сам засновник цієї методики прожив 87 років, залишаючись в прекрасній фізичній формі. Регулярні тренування здатні відновити опорно-руховий апарат, укріпити суглоби, відрегулювати обмін речовин, протистояти втраті координації і опущенню внутрішніх органів, підвищити працездатність і захисні сили організму.

  Пілатес показаний як антистресова програма. Розтягування, релаксуючі пози і тренування дихання допомагають зняти напругу зі всіх груп м'язів. А залучення свідомості до процесу тренування допомагає переключати увагу, сприяючи ментальному розслабленню.

  Техніка пілатес підійде як новачкам, так і професійним спортсменам. Пілатес можна поєднувати з іншим фізичним навантаженням. Деякі види спорту дають однобічне навантаження на м'язи, а пілатес допомагає відновити необхідний баланс.

  Pilates - це один з найбезпечніших видів тренування. Він рекомендований навіть людям після операцій або перенесених травм суглобів або хребта. Вправи пілатес збільшують силу слабких м'язів спини і одночасно розтягують короткі м'язи грудей. Відбувається вирівнювання їх сили, а потім і поступове позбавлення від болю.

  Переваги пілатес незаперечні. Він благотворно впливає на хребет, покращує поставу, загальне самопочуття, сон, кровообіг, допомагає зберегти упевненість в собі і позитивне відношення до життя. І, якщо вам подобаються неквапливі релаксуючі тренування, якщо ви хочете стати володарем стрункого, підтягнутого і гнучкого тіла, якщо ви цінуєте постійність результату (припиняючи тренування, ви не втрачаєте форму) і шукаєте в спорті гармонію духу і тіла, то пілатес саме для вас!

 • Ключові тези: записаться на фитнес, фитнес онлайн, фитнес центры киев львов
 • Відео на тему:

   
  Написати коментар/показати коментарі

  Останні коментарі

  • tira: Я ходила на специальные массажи, но это только в качестве вспомогательного ...
  • Іра: Гарно!...
  • bogdana: невдається...

  Цікаве у мережі: