Стволові клітини - технологія лікування | Краса та здоров'яСтволові клітини - технологія лікування

Категорії статей: Здоров'я ;

лікування стволовими клітинами
лікування стволовими клітинами
лікування стволовими клітинами
лікування стволовими клітинами
лікування стволовими клітинами
Одна лише думка про це розбурхує і викликає хвилювання. Адже відкриваються такі перпективи! Позбавитися від глибоких та дрібних зморшок, виправити різні косметичні дефекти, збільшити груди, - і все це без оперативного втручання! Забути про колаген і силікон. Знадобиться лише лікування стволовими клітинами.

 • Втім, будемо реалістами - лікування стволовими клітинами доки залишається нездійсненною мрією.

 • Звичайно, не вперше виключно медичне лікування застосовується в косметичних цілях. Візьмемо, наприклад, ботокс - смертельний ботулиновий токсин, який спочатку використовувався для лікування спазмів, тепер застосовується для розгладження зморшок і запобігання їх появі.

  Хоча використання чудодійних стволових клітин в естетичних цілях стане реальністю лише в майбутньому, деякі дослідники вже почали вивчення можливостей використання стволових клітин в косметології і реконструктивній медицині.

  «Дослідження стволових клітин доводить перспективність їх застосування в медицині, і зокрема, в пластичній хірургії», - вважає доктор Ronald Friedman, директор West Plano Plastic Surgery.

  Використання стволових клітин для відновлення тканин вважається вельми перспективним, оскільки із стволових клітин можна вирощувати клітини різного типу. Деякі дослідники вже уважно придивляються до стволових клітин саме з цією метою.

  Нещодавно група учених з Університету Піттсбурга (University of Pittsburgh) під керівництвом доктора Peter Rubin отримала грант Національного Онкологічного Інституту (National Cancer Institute) на проведення трилітнього дослідження, мета якого - вивчити можливість використання стволових клітин власного жиру пацієнта. Доктор Rubin, доцент кафедри пластичної хірургії і содиректор університетського центру Adipose Stem Cell Center, використовував такі стволові клітини для створення міцного фрагмента тканини для заміщення.

  Завдяки цьому дослідженню у людей, що перемогли рак, одного дня може з'явитися можливість повноцінної заміни тканин після видалення молочної залози (мастектомії).

 • Проте наскільки можливе використання стволових клітин в косметичній хірургії?

 • Хоча початкові дослідження потенціалу стволових клітин в реконструктивній хірургії дали обнадійливі результати, в реальності до такого використання клітин - особливо у виключно косметичних цілях - ще далеко.

  «Про використання стволових клітин можна говорити доки лише в майбутньому часі. Обговорювати цю тему як реальність можуть лише жадібні до сенсацій таблоїди, - стверджує доктор Garry Brody, почесний професор пластичної і реконструктивної хірургії Keck School of Medicine Університету Південної Каліфорнії (University of Southern California) в Лос-Анджелесі. - Підозрюю, що ми не доживемо до тих щасливих часів, коли лікування стволовими клітинами вважатиметься практичним - і доступним».

  Використання стволових клітин в косметології

  Більшість експертів згодна, що косметологія займає далеко не перше місце в списку пріоритетного застосування стволових клітин.

  «На мою думку, використання будь-яких стволових клітин в косметології все ще проблематичне, - стверджує доктор Darwin Prockop, директор Центру генної терапії при університеті Tulane в Новому Орлеані. - Випробування стволових клітин проводяться на пацієнтах із смертельними захворюваннями, що дозволяє повністю оцінити всі переваги і ризк такого лікування».

  «Поклавши руку на серце, найбільш перспективним (і найшвидше реалізованим) використанням стволових клітин в косметології стане масове створення трансплантатів для заміщення шкіри, - вважає Constantino. - Це поза сумнівом стане порятунком для багатьох людей, страждаючих від опіків або хронічних ран».

  Відео на тему:

  Написати коментар/показати коментарі

  Останні коментарі

  • tira: Я ходила на специальные массажи, но это только в качестве вспомогательного ...
  • Іра: Гарно!...
  • bogdana: невдається...

  Цікаве у мережі: