Бронхіальна астма | Краса та здоров'яБронхіальна астма

Категорії статей: Здоров'я ;

Бронхіальна астма

Бронхіальна астма
Бронхіальна астма
Бронхіальна астма

Бронхіальна астма - це хронічне захворювання, яке може спричинити багато неприємностей. Але при цьому більшість людей, страждаючих бронхіальною астмою, знають, що у наш час є всі необхідні знання і медикаменти для того, щоб запобігти нападам астми. Саме на профілактиці базується лікування всіх алергічних захворювань.

Що ж таке бронхіальна астма?

Основною ознакою бронхіальної астми є напади задухи з утрудненим видихом через підвищену рухову активність бронхів, яка є реакцією організму на дію різних зовнішніх і внутрішніх подразників.

Причини виникнення бронхіальної астми

Бронхіальна астма може проявити себе на фоні природженої алергії (атопії) до яких-небудь речовин - це атопічна форма бронхіальної астми. У таких людей алергічні прояви починаються з народження і спочатку протікають у вигляді атопічного дерматиту (ексудативного діатезу). З віком дерматит може пройти (але може і залишитися), але починаються напади бронхіальної астми.

Може бути і інша форма бронхіальної астми - інфекційно-алергічна, яка формується і загострюється у зв'язку з бактерійними і вірусними інфекціями у людей, що не мають атопій.

До сприяючих чинників бронхіальної астми відносять ендокринні порушення, холодний сирий клімат і погана екологія.

Як починається бронхіальна астма (передастма)

За деякий час до того, як людина захворює бронхіальною астмою, у неї можуть з'явитися передвісники захворювання. Найчастіше такі передвісники з'являються після перенесеного респіраторного вірусного захворювання або загострення хронічного бронхіту.

Вночі або вранці може з'явитися алергічна нежить і нападоподібний кашель який не полегшується прийомом протикашельних лікарських засобів. Деколи кашель залишається після хронічного бронхіту або вірусної інфекції. Обстеження може виявити в цей період наростання потужності видиху, що свідчить про прихований спазм бронхів.

Напад бронхіальної астми

Напади задухи при бронхіальній астмі - це неадекватна реакція організму на різні подразники. Організм реагує спазмом бронхів, набряком їх слизистої оболонки і підвищеною секрецією слизу, внаслідок чого бронхи закупорюються і розвивається напад задухи.

Напад бронхіальної астми найчастіше починається раптово. Але інколи спочатку може з'явитися заложеність носа, шкірне свербіння, утруднене дихання, бажання відкашлятися. Потім починається сухий кашель, який сприяє наростанню задишки. Якщо прийняти сидяче положення, то це полегшує стан, оскільки допомагає включити в роботу допоміжні дихальні м'язи. Грудна клітка розширюється, видих подовжується, хрипи в легенях чутні на відстані. Напад може відбуватися від кількох хвилин до годин і завершується появою кашлю і виділенням невеликої кількості мокроти.

При важкому перебігу бронхіальної астми напади носять постійний характер. Цей стан називається астматичним статусом.

Ускладнення бронхіальної астми

Якщо бронхіальна астма протікає тривалий час і супроводжується частими нападами, то може настати стійке розширення легеневих мішечків (альвеол) - це емфізема легенів. До інших ускладнень відносяться хронічний бронхіт (запалення бронхів при інфекції), пневмосклероз (порушення функції легенів внаслідок розростання сполучної тканини у них), легенево-сердечна недостатність (діяльність серця порушується через застій крові в легенях).

Лікування бронхіальної астми

Головним завданням в лікуванні хворих бронхіальною астмою є запобігання нападам задухи. У наш час в переважній більшості випадків це цілком можливо при правильному і своєчасному лікуванні. Крім того, необхідно знати принципи надання невідкладній допомоги під час нападу задухи.

Що потрібно робити при нападі бронхіальної астми

Невідкладна допомога при нападі задухи зазвичай здійснюється хворим або його родичами по призначеннях лікаря. При перших ознаках задухи необхідно зробити інгаляцію, що знімає бронхоспазм, з дозованого ручного інгалятора (1-2 дози салбутамола, беротека та ін.). Препарат для інгаляцій підбирається індивідуально - все залежить від загального стану хворого. Якщо напад не знімається, потрібно викликати швидку допомогу, інакше напад перейде в астматичний статус, який знімається набагато важче і лише в лікарні.

Лікування, направлене на запобігання нападам бронхіальної астми

Таке лікування має бути направлене на припинення контакту з алергенами і зняттям алергії по відношенню до окремих алергенів. Для цього проводиться специфічна імунотерапія (підшкірне введення екстрактів алергенів в поступово наростаючих дозах).

Крім того, для запобігання нападам проводиться загальнозміцнююче лікування, лікування бронхолітиками (ліки, що знімають бронхоспазми), протизапальне лікування (за наявності запальних явищ в легенях або в бронхах), курси фізіолікування, лікувальної фізкультури. Прекрасною профілактикою є і санаторно-курортне лікування. @cc

Відео на тему:

Написати коментар/показати коментарі

Останні коментарі

  • tira: Я ходила на специальные массажи, но это только в качестве вспомогательного ...
  • Іра: Гарно!...
  • bogdana: невдається...

Цікаве у мережі: