Антиоксиданти - вся правда про горезвісну користь | Краса та здоров'яАнтиоксиданти - вся правда про горезвісну користь

Категорії статей: Харчування ;

Антиоксиданти
Антиоксиданти
Антиоксиданти

Будь-яка людина, хоч трохи знайома з хімією, знає, що антиоксиданти - це речовини, що перешкоджають окисленню органічних сполук. У сучасній медицині і косметології антиоксиданти незвичайно популярні. Вважається, що з їх допомогою можна істотно сповільнити темпи старіння організму.

Під антиоксидантами зазвичай в першу чергу мають на увазі групу вітамінів і мікроелементів: А, З, Е, Р (бівофлавоноіди), селен. Найбільшу ефективність приписують елементам, що містяться в рослинних продуктах. Деякі дослідники відзначають, що в максимальній кількості ці речовини сконцентровані в шкірці плодів і корі дерев, а також в кісточках і насінні, де зберігається вся генетична інформація. Чим яскравіше пігментація або забарвлення рослини - тим вище в нім вміст бівофлавоноідів. Не випадково репутація найкорисніших продуктів закріпилася за баклажанами, буряком, чорницею, вишнею, чорним виноградом, чорноплідною горобиною, журавлиною і іншими овочами і фруктами, забарвленими в темні тони. «Світовим лідером» серед натуральних джерел антиоиксидантів визнаний бразильський фрукт асаі - соковита темно-пурпурова ягода. Немало антиоксидантів в каві, зеленому чаї, свіжовичавлених соках і червоному вині.

Механізм дії антиоксидантів

Всі процеси окислення, у тому числі і ті що відбуваються в людському організмі, приводяться в дію киснем. Він сприяє вивільненню так званих вільних радикалів - молекулярних часток з неспареними електронами. Іншими словами, вільні радикали - це агресивні форми кисню: неспарені електрони прагнуть вступити в контакт з чим завгодно. Вільні радикали атакують всі молекули і клітки і провокують старіння, а також виникнення і розвиток раку, атеросклерозу, інфаркту, інсульту і багатьох інших захворювань. Сліди від «ударів» вільними радикалами з'являються і на шкірі у вигляді зморшок, вугрового висипу, різних косметичних дефектів.

Антиоксиданти при регулярному вживанні створюють своєрідний «бар'єр» для вільних радикалів. Вони гальмують некеровані процеси реакції окислення, зменшують активність неспарених електронів.

Міфи про антиоксиданти

На фоні гучних оплесків дивним властивостям антиоксидантів можна почути і немало критичних висловів відносно їх користі. Зокрема, медики вже розвінчали міф про те, що між природними і синтетичними антиоксидантами немає жодної різниці. Речовини натурального походження корисніші, оскільки складаються як мінімум з двох молекул-ізомерів. А одномолекулярні штучні антиоксиданти не настільки дієві в боротьбі з вільними радикалами. Прихильникам «антиоксидантного» омолоджування варто включати в раціон якомога більше овочів, фруктів і БАДів на основі натуральних компонентів, а не захоплюватися хімічною фармацією.

Також сильно перебільшена роль антиоксидантів в індустрії антивікової косметики. Вони не додають кремам і сироваткам омолоджуючих властивостей, оскільки їх громіздкі молекули не проникають в шкірний шар. Виробники косметики включають в її склад антиоксиданти лише для того, щоб вона сама не піддавалася раптовим процесам окислення.

Необоснованни і твердження про те, що ці диво-речовини потрібно застосовувати окремо. Навпаки, вітаміни найчастіше краще засвоюються в комплексі: наприклад, вітамін С добре поєднується з вітаміном Е.

У чому полягає шкода антиоксидантів

Американські дослідники приголомшили світ заявою про шкоду антиоксидантів. Ні, вони не намагаються назвати біле чорним і не зменшують користі овочів і фруктів. Просто досліди, проведені ученими з Університету штату Канзас показали, що надлишок цих живильних речовин в організмі може привести до порушень м'язової функції. Зловживання антиоксидантами негативно позначається на процесі кровообігу, оскільки для нього якраз необхідна присутність окислювачів. Заставою хорошого самопочуття є витриманий антиоксидантний і проокислювальний баланс. А антиоксидантный перебір спровокує блокування доставки кисню в м'язи. Тому краще дотримуватися «золотого правила»: все добре в міру.

Відео на тему:

Написати коментар/показати коментарі

Останні коментарі

  • tira: Я ходила на специальные массажи, но это только в качестве вспомогательного ...
  • Іра: Гарно!...
  • bogdana: невдається...

Цікаве у мережі: