Дієта для набору ваги у чоловіків та жінок | Краса та здоров'яДієта для набору ваги у чоловіків та жінок

Категорії статей: Харчування ;

Вуглеводи Збільшення м'язової маси можливе під час вступу до організму достатньої кількості білків і енергії для зростання об'єму м'язових волокон. Крім того, м'язи повинні постійно піддаватися навантаженню - необхідні регулярні спортивні тренування.

Дієта для набору ваги у чоловіків

Для цієї мети підійде, наприклад, дієта вуглеводного чергування, в якій постійно міняється об'єм вуглеводів

. У дієту входять сім чотириденних циклів, і триває вона чотири тижні:

  • перші два дні - вуглеводів мало, але багато білків (три-чотири грами на кілограм ваги), при цьому організм витратить запаси глікогену (джерела енергії вуглеводного походження) з м'язів і печінки і почне використовувати як джерело енергії жир, білки ж йдуть на утворення м'язового білка;
  • третій день - вуглеводів багато (п'ять-шість грам на кілограм ваги), а білка мало (один-півтора грами на кілограм ваги), кількість жиру мінімальна; організм за інерцією продовжить використовувати жир як джерело енергії, а вуглеводи перетворюються на запаси глікогену;
  • четвертий день - середня кількість вуглеводів і білків (вуглеводи два-три, білки - від двох до двох з половиною грама на кілограм ваги) - це дозволяє організму зробити максимальні запаси глікогену.

У дієті чоловіків у якості джерела білка мають бути присутніми нежирні сорти м'яса, риба (нежирна і жирна - це поліпшить обмін речовин), молочні продукти, яйця, горіхи, гриби, боби. Джерелом вуглеводів мають бути овочі, фрукти, каші, макарони з твердих сортів пшениці.

Для нарощування м'язової маси дуже важливі і тренування, їх краще проводити по четвертих днях, коли в організмі вже є достатній запас енергії.

Дієта для набору ваги у жінок

Деяким жінкам дуже хочеться мати спокусливі жіночні форми, але удається це далеко не завжди. Для цього можуть бути самі різні причини: від спадкових особливостей обміну речовин до різних захворювань. Дієта для набору ваги у жінок передбачає потрапляння в організм більшої кількості калорій, чим потрібно для життєдіяльності - калорії, що залишилися, відкладаються про запас як енергетичний матеріал у вигляді жиру.

Для того, щоб переконатися, що така дієта не завдасть організму шкоди, потрібно заздалегідь звернутися до лікаря і у разі потреби пройти обстеження. Має значення стан щитовидної залози (її підвищена функція прискорює всі обмінні процеси), будь-які порушення з боку органів травлення (вони нестимуть підвищене навантаження) і наявність приховано протікаючих онкологічних захворювань (на перших етапах свого розвитку вони сприяють порушенню обміну речовин і втраті ваги).

Якщо ж жінка здорова, то, перш за все, вона повинна визначитися скільки кілограмів вона хотіла б набрати. Не можна відразу накидатися на їжу і примушувати себе їсти насильно. Потрібно харчуватися невеликими порціями не менше п'ять раз на день. Квапитися в нарощуванні ваги немає сенсу - можна лише порушити роботу органів травлення.

До продуктів харчування з підвищеною калорійністю відносяться жирні сорти м'яса і риби (м'ясо краще вживати не дуже жирне, а ось рибу можна собі дозволити саме жирну), яйця, жирні молочні продукти

Навіщо нам потрібні молочні продукти, у тому числі жирний сир, вершки, сметана, вершкове масло, кисломолочні продукти, сири. Необхідні жири і рослинного походження - вони покращують обмін речовин і засвоєння інших продуктів.

З вуглеводів необхідні овочі, фрукти, каші на молоці або вершках з додаванням вершкового масла, хлібобулочні вироби і випічка, солодощі. Але до вживання простих вуглеводів (здоби і солодощів) потрібно віднестися з обережністю - вони можуть послужити причиною порушення обміну речовин і розвитку різних захворювань, наприклад, цукрового діабету

Цукровий діабет - допоможи собі сам. Овочі і фрукти також є джерелом вітамінів, макро- і мікроелементів, які необхідні організму для правильного обміну речовин.

Жінкам, які хочуть збільшити свою вагу, слід також пам'ятати про те, що великі нервово-психічні навантаження і стреси не сприяють цьому, тому слід виключити все, що вибиває із звичайної колії, частіше гуляти на свіжому повітрі, особливо, перед сном: той, хто погано спить, вагу не набере.

Набор ваги для деяких людей це не такий вже простий процес, він вимагає не лише дотримання дієти, але і повної зміни режиму дня.

Оригінал bеаutynеt.ru

Написати коментар/показати коментарі

Останні коментарі

  • tira: Я ходила на специальные массажи, но это только в качестве вспомогательного ...
  • Іра: Гарно!...
  • bogdana: невдається...

Цікаве у мережі: