Венеричні захворювання | Краса та здоров'яВенеричні захворювання

Категорії статей: Здоров'я ;

Венеричні захворювання

Венеричні захворювання
Венеричні захворювання
Венеричні захворювання

Останніми роками кількість хворих венеричними захворюваннями різко зросло, що, безумовно, представляє велику небезпеку для суспільства. Ряд таких хвороб протікає з невираженою симптоматикою і це є однією з причин їх швидкого поширення. Крім того, венеричні захворювання часто стають причиною безпліддя, що позначається на демографічній обстановці в країні.

Що таке венеричні захворювання

Венеричні захворювання недарма носять ім'я Венери - богині кохання в римській міфології. Це інфекційні захворювання, збудники яких передаються від хворої людини або носія здоровому переважно статевим шляхом (деколи в результаті побутового контакту).

Початкові прояви таких захворювань зазвичай виявляються в області статевих органів. Збудники венеричних хвороб, як правило, дуже нестійки в довкіллі.

Серед венеричних захворювань виділяють групу хвороб, в боротьбі з якими приймаються спеціальні заходи, підкріплені законодавством: примусове лікування, притягування до кримінальної відповідальності за зараження іншої особи та ін. До таких захворювань відносяться сифіліс, гонорея, м'який шанкр, лімогранулема венерична і гранулема венерична.

Окрім поняття «Венеричні хвороби» користуються ширшим поняттям «Хвороби, які передаються статевим шляхом». Крім перерахованих хвороб до них відносяться уреаплазмоз, хламідіоз, трихомоніаз, генітальний герпес та ін. У цю ж групу входить і Віл-інфекція.

Поширеність венеричних захворювань

Поширеність венеричних захворювань оцінюється приблизно, оскільки в багатьох країнах не існує повного обліку таких хворих. Крім того, ряд хвороб, з тих які передаються статевим шляхом , незрідка протікають з невираженою симптоматикою або приховано (латентно), що перешкоджає здобуттю достовірних статистичних даних. Частина хворих венеричними захворюваннями лікується самостійно, без реєстрації в лікувальних установах.

Був відмічений зв'язок росту захворюваності венеричними хворобами з різними соціальними потрясіннями. Це було чітко видно в СРСР в період перебудови. Серед причин, сприяючих поширенню венеричних хвороб, на першому місці стоять такі чинники, як проституція, безладні статеві зв'язки, часто обумовлені алкоголізмом і наркоманією.

Виявлення венеричних захворювань

Профілактикою венеричних захворювань є раннє виявлення і лікування хворих, а також ліквідація шляхів поширення.Велике значення має активне виявлення венеричних захворювань серед так званих груп ризку (повії, наркомани, алкоголіки, бродяги, гомосексуалісти і т. д.), а також серед вагітних і інших груп населення, що підлягають періодичним профілактичним оглядам. Ці групи (декретовані групи) визначаються особливими актами адміністративних органів.

Пункти особистої профілактики венеричних хвороб

Цілодобові пункти особистої профілактики венеричних хвороб створюються при шкірно-венерологічних диспансерах і деяких інших лікувально-профілактичних установах, розташованих поблизу портів, вокзалів, готелів, ринків і місць відпочинку.

У будь-якому шкірно-венерологічному диспансері вам дадуть адресу такого пункту. Крім того, зведення про знаходження пунктів поміщаються в аптеках і інших суспільних місцях, інформацію про них можна отримати і по телефону.

Людина що звернулася в пункт особистої профілактики венеричних хвороб не зобов'язана називати своє прізвище або пред'являти паспорт.

Пункти особистої профілактики венеричних хвороб ефективні в плані швидкого попередження розвитку венеричних захворювань. На протязі перших годин (як правило 1-2 годин) після статевої близькості захворювання сифілісом, гонореєю, як правило, удається попередити. Чоловікам роблять профілактичні процедури застосовуючи 2-3% розчин протарголу і портативних профілактичних засобів - цидипола, гібитана і т.п. Для жінок застосовують розчин ртуті дихлориду 1:1000, розчин калія перманганату 1:6000, 1-2% розчин нітрату срібла, а також гибитан і цидипол.

При появі щонайменших ознак дискомфорту, а також після випадкових статевих контактів необхідно звернутися в такий пункт і провести ретельне обстеження з метою профілактики венеричних захворювань. Виявлення статевої інфекції на самому початку дає повну гарантію в успіху лікування. Використання презервативів запобігає зараженню, варто про це пам'ятати.

Але найнадійнішою профілактикою венеричних захворювань служить відмова від безладного статевого життя.

Відео на тему:

Написати коментар/показати коментарі

Останні коментарі

  • tira: Я ходила на специальные массажи, но это только в качестве вспомогательного ...
  • Іра: Гарно!...
  • bogdana: невдається...

Цікаве у мережі: