Безсоння та його лікування | Краса та здоров'яБезсоння та його лікування

Категорії статей: Здоров'я ;

Безсоння
Безсоння
Безсоння
У безсонні немає нічого приємного або романтичного. Безсоння - це розлад сну, який характеризується нездатністю заснути протягом значного періоду часу вночі. За результатами останніх досліджень, понад усе від безсоння страждають жінки і люди літнього віку.

За даними Американського Національного центру вивчення розладів сну приблизно у 30 - 40% дорослих американців протягом року з'являлися ті або інші симптоми безсоння. Найбільш поширені симптоми: труднощі із засипанням, часті нічні пробудження і труднощі з повторним засипанням, дуже раннє уранішнє пробудження, нестабільний та важкий сон який не відновлює сили, денна сонливість, складнощі з концентрацією уваги і підвищена дратівливість.

Слід зауважити, що безсоння часто є наслідком пережитого стресу або супроводжує його. Люди, що пережили смерть близької людини, шлюборозлучний процес, втратили роботу або кошти на існування, часто стикаються з безсонням. Проте, як будь-який розлад, безсоння вимагає лікування, тому якщо симптоми не зникають протягом декількох тижнів, слід звернутися до лікаря.

Очікування грядущих змін в житті, наприклад, весілля, відпустки або канікул, також може викликати порушення нормального режиму сну. Причиною безсоння можуть бути також часті переїзди і подорожі, зміна часового поясу або клімату, або ж робота ночами. Якщо ви маєте труднощі із засипанням, дуже важливо визначити причину цього розладу - не виключено, що безсоння пов'язане із недіагностованим раніше захворюванням. В деяких випадках безсоння є лише зовнішнім проявом серйознішого розладу сну або захворювання. Крім того, безсоння - поширена ознака депресії і тривожності.

Безсоння - одна з нових «хвороб століття», від якої страждають мільйони людей у всьому світі. Якщо ви у числі щасливців, незнайомих з безсонням, наші подальші рекомендації вам ні до чого!

Дотримуйте режим сну

Як свідчить народна мудрість, хто рано встає, тому Бог дає. А вже народові-то можна вірити. Цикл «засипання-пробудження» регулюється природними біоритмами, тому дуже важливо лягати і вставати в певний час. На жаль, це означає, що режим сну потрібно дотримувати без всяких виключень, і навіть у вихідні протистояти спокусі проспати до полудня.

Розробіть ритуал відходу до сну

Перш ніж розмахнутися і ударити по м'ячику, професійні гравці в гольф точно слідують встановленому ритуалу. Чом би вам не перейняти цю ефективну техніку і не розробити власний ритуал відходу до сну? Сплануйте свої дії від обіду до того часу, коли вам потрібно заснути, - це допоможе уникнути поспіху, метушні і хвилювань. Замість того аби пізно вночі думати про оплату рахунків або розподіл сімейного бюджету, прийміть розслабляючу гарячу ванну, займіться йогою або медитацією.

Створіть атмосферу, що не заважає сну

Перш за все, приберіть із спальні комп'ютер і телевізор! Вимкніть яскраве світло і киньте шкідливу звичку читати в ліжку. Пам'ятаєте, що ліжко призначене лише для сну і занять сексом, інакше ніколи не зможете в ньому розслабитися - неприємні думки і асоціації не дадуть. До речі, про ліжко: матрац має бути максимально зручним, а подушок повинно бути декілька! Навіть найякісніші матраци, як правило, потрібно міняти кожні вісім-десять років. Спальня має бути ізольована від зовнішніх подразників, шуму. Також не забувайте про постійний клімат-контроль - купіть кондиціонер або вентилятор. Якщо ваші сусіди люблять влаштовувати галасливі вечірки, купіть беруші. Якщо і після цього не можете заснути, послухайте класичну або інструментальну музику, або ж диск із звуками природи.

Займайтеся спортом

Хоча закінчувати тренування краще за декілька годин до сну, дослідження показали, що регулярні заняття спортом або фізичною працею забезпечують здоровий сон. Ще одна причина знайти час для фітнеса! Також пам'ятайте, що лікарі не рекомендують їсти як мінімум за три години до сну і після 4 години дня не вживати напої, що містять кофеїн. І якщо ви думаєте, що алкоголь допомагає розслабитися і таким чином прискорює засипання, вимушені вас розчарувати - це не так. Алкоголь лише порушує природний процес засипання і забезпечує лише важке забуття з жорстким похміллям.

Ведіть щоденник сну

Менделєєв побачив уві сні періодичну таблицю елементів, а англійський поет Семюель Кольрідж - свою поему «Гнезда Хан». Що ж, навряд чи ваш щоденник сну отримає Нобелівську премію по літературі, проте запис «нічних випадків» допоможе вам перемогти безсоння. Вночі ви пробуджуєтеся в один і той же час? Запишіть. Не можете проспати більше двох годин підряд? І це запишіть.

Якщо всі ці засоби виявляться неефективними і безсоння не зникне, зверніться до лікаря - доведеться вирішувати цю проблему за допомогою ліків, благо їх з'явилася велика кількість. Вирушаючи на прийом до лікаря, не забудьте захопити свій щоденник сну.

****
Цікаво, як можна стати екстрасенсом ?
****

Відео на тему:

Написати коментар/показати коментарі

Останні коментарі

  • tira: Я ходила на специальные массажи, но это только в качестве вспомогательного ...
  • Іра: Гарно!...
  • bogdana: невдається...

Цікаве у мережі: