Активоване вугілля | Краса та здоров'яАктивоване вугілля

Категорії статей: Здоров'я ;

Активоване вугілля
Активоване вугілля
Активоване вугілля
Активоване вугілля
Коли у нас порушується процес травлення, ми часто приймаємо активоване вугілля. Цей старий, але деколи абсолютно незамінний препарат приймали ще наші бабусі і дідусі. З тих пір було винайдено багато нових високоефективних препаратів, але багато хто до цих пір віддає перевагу саме активованому вугіллю. І недаремно, адже його користь була доведена життям, а протипоказань до вживання практично немає.

Що таке адсорбенти

Адсорбуючі речовини або адсорбенти - це нейтральні речовини, які мають властивість вбирати рідину, що виділяється при запаленні, при нанесенні їх на пошкоджені ділянки шкіри, а також поглинати різні шкідливі речовини.

Адсорбенти для зовнішнього вживання (тальк, крохмаль) вбирають рідину, що вийшла в результаті запалення і надають підсушуючий еффект, прискорюючи загоєння ран. Вони також захищають уражені ділянки шкіри від подразнення шкідливими речовинами і попереджають їх всмоктування.

Адсорбенти для внутрішнього вживання (активоване вугілля) поглинають шкідливі речовини, що поступили в організм або виділилися в процесі травлення.

З чого отримують активоване вугілля

Активоване вугілля - це адсорбуючий засіб, який отримують з копалин або деревного вугілля. Спеціальне тонкопористе активоване вугілля виробляють шляхом термічної обробки без доступу повітря з деяких полімерів.

Корисні властивості вугілля були відомі ще в Давньому Єгипті, де деревне вугілля використовували в медичних цілях вже за 1,5 тис. років до н.е. Древні римляни також користувалися вугіллям для очищення води, пива і вина.

Адсорбція газів деревним вугіллям була відкрита ще в 1773 році шведським хіміком Шеєле, а адсорбція речовин з розчинів за допомогою активованого вугілля - в 1785 році російським хіміком Ловіцем. З цього ж часу активоване вугілля стали застосовувати як засіб для скріплення отрут, що попали в шлунково-кишковий тракт, а також для адсорбції газів при здутті живота (метеоризмі).

Як діє активоване вугілля в шлунково-кишковому тракті

Основна властивість активованого вугілля - висока сорбційна здатність, обумовлена великою кількістю пір в його поверхні. Величина пір залежить від технології обробки використовуваних для його приготування продуктів. Активоване вугілля добре адсорбує газоподібні речовини, токсини і органічні сполуки.

Слабо адсорбує кислоти і луги (в т.ч. солі заліза, ціаниди, метанол). Не подразнює слизисті оболонки. При місцевому вживанні в пластирі збільшує швидкість загоєння виразок.

Активоване вугілля не токсичне, добре виводиться з організму, не всмоктуючись при цьому в кишечнику. Повністю виводиться з каловими масами через 7-10 годин, забарвлюючи їх в чорний колір.

Коли можна застосовувати активоване вугілля ?

Активоване вугілля застосовують при проносах, метеоризмі, харчових і лікарських отруєннях, отруєннях солями важких металів, наркотиками і снодійними. При отруєнні його призначають внутрішньо у вигляді суспензії 20-30 грам порошку у воді. Такою ж суспензією можна проводити промивання шлунку. Для максимального ефекту активоване вугілля рекомендується вводити відразу після отруєння або протягом першої години.

При газах в кишечнику, а також при поєднанні метеоризму з підвищеною кислотністю активоване вугілля призначають в пігулках по 0,5 г (по 1-3 пігулки 3-4 рази в день). Пігулки зручніші у вживанні, але мають меншу адсорбуючу здатність, оскільки містять наповнювачі (крохмаль, желатин, цукровий сироп та ін.).

Активоване вугілля застосовують також при алергічних процесах для видалення алергенів з організму (шкіряні і харчові алергії, бронхіальна астма).

Побічні дії активованого вугілля

При вживанні активованого вугілля можливі запори або проноси. Крім того, оскільки активоване вугілля адсорбує всі органічні речовини, що містяться в шлунково-кишковому тракті, можлива втрата організмом вітамінів, гормонів, жирів і білків.

Протипоказання для прийому активованого вугілля

Вживання активованого вугілля протипоказане при виразкових процесах в шлунково-кишковому тракті і при шлункових кровотечах.

Крім того, потрібно враховувати адсорбуючі властивості активованого вугілля при прийомі інших ліків, оскільки їх дія зменшуватиметься.

У якому вигляді випускається сьогодні активоване вугілля

Активоване вугілля випускається у вигляді пігулок активованого вугілля (карболен). Крім того, випускаються лікарські препарати, що містять активоване вугілля: карбактин, мікросорб-П, вугілля активоване МС, вугілля активироване-УБФ, ультра-адсорб, ентеросорбент ГС, ентеросорбент вуглецевий.

Як видно зі всього сказаного, активоване вугілля це прекрасний препарат, але зловживати їм і користуватися щодня протягом довгого часу - значить порушувати процеси, що протікають в організмі, оскільки активоване вугілля здатне позбавити нас необхідних гормонів і ферментів, а також отримуваних з їжею поживних речовин і вітамінів.@ec

Відео на тему:

Написати коментар/показати коментарі

Останні коментарі

  • tira: Я ходила на специальные массажи, но это только в качестве вспомогательного ...
  • Іра: Гарно!...
  • bogdana: невдається...

Цікаве у мережі: