Як кинути курити - поради для жінок | Краса та здоров'яЯк кинути курити - поради для жінок

Категорії статей: Здоров'я ;

Як кинути курити
Як кинути курити
Як кинути курити
Як кинути курити

Те, що куріння - шкідлива і небезпечна звичка, знають навіть діти. Дорослі ж, і чоловіки і жінки не квапляться відмовлятися від сумнівного задоволення «затягнутися» кілька разів в день, виправдовуючи, що це, буцімто, заспокоює, знімає стрес. Жіночому організму куріння приносить куди більше шкоди, чим чоловічому. Жінки, що палять, прискорюють для себе процес старіння, збільшують ризик природжених патологій у своїх майбутніх дітей.

Фахівцями доведено, що жінкам набагато важче залишити цю звичку через те, що вони більш схильні до стресових ситуацій, коливання гормонального фону дає про себе знати. Палити кидати необхідно для свого власного здоров'я, а також для комфорту оточуючих яким сигаретний дим приносить не настільки велике задоволення, як тому, хто з насолодою «затягується». Фахівці говорять, що жінці необхідно починати боротьбу з курінням в перші дні після менструації, коли гормональний фон найбільш сприятливий і вірогідність зривів набагато менша, ніж в період перед «критичними днями».

Спершу необхідно здолати психологічний бар'єр, пов'язаний з відмовою від куріння, зменшити дискомфорт. Психологи радять виписати на аркуші паперу всі причини, по яких варто відмовитися від куріння. Причому все потрібно написати дуже детально, починаючи від шкоди здоров'ю, закінчуючи незручністю для оточуючих.

Після того, як всі причини в наявності, потрібно перейти до наступного етапу. Фахівці радять перший час складати недопалки в банку з водою і тримати їх там, стежачи за цією чорною маслянистою масою, уявляючи, що відбувається в легенях під час куріння.

Важливо призначити собі точну дату відмови від куріння, інакше відсрочування може продовжуватися нескінченно.

Бажання закурити зазвичай утворюється за допомогою асоціацій. Наприклад, «кава-сигарета», «стрес-покурити», "поїсти-покурити", "попрацювати годинку - покурити" і т.п. Це значить, що всіма силами треба рушити цей асоціативний зв'язок. Вранішню каву в цьому випадку краще замінити стаканом соку або чашкою зеленого чаю, який виводить токсини. Із стресом потрібно серйозно боротися, але не за допомогою нікотину. Важливо перебороти бажання закурити, яке зазвичай триває 10-15 хвилин. Якщо вдасться це зробити, то намічена мета наближатиметься. Потрібно знайти для себе заняття, яке буде відволікаючим маневром. Це може бути спорт, читання, танці, можна прийняти душ, теплу ванну, випити зеленого чаю, - тобто все те, що у момент гострого бажання закурити «візьме вогонь на себе». Лікарі рекомендують також прополоскати рот розчином соди, почистити зуби, пожувати жуйку, погризти насіннячок.

З часом, якщо ці невеликі вправи по відмові від сигарет будуть ефективними, звичка відступатиме і бажання закурити приходитиме все рідше, а з часом просто зійде нанівець. Весь цей час потрібно уникати місць, де палять, обмежити вживання гострої, смаженої їжі, збуджуючої організм, не відвідувати лазню, сауну. Необхідно збільшити вжиток чистої питної води, яка проводить детоксикацію організму. Гроші, які могли б бути витрачені на сигарети, краще відкласти, а потім купити собі яку-небудь приємну дрібницю, яка стане винагородою.

Багато жінок бояться набрати зайву вагу при відмові від сигарет. Дійсно, близько 30% жінок можуть набрати кілограми через те, що у відсутності нікотину в організмі сповільнюється обмін речовин. Це легко компенсувати за рахунок регулярних фізичних навантажень, які не дозволять набрати вагу .

Допоміжні речовини для боротьби з курінням: нікотиновий пластир, нікотинова жувальна гумка, нікотиновий інгалятор, що імітує куріння.

Окрім цього, лікарі можуть рекомендувати спеціальні лікарські препарати, які не містять нікотину, а є антидепресантами і допомагають впоратися з синдромом абстиненції.

Перша спроба може бути невдалою, але це не привід зневірятися. Потрібно знову братися за справу, проаналізувавши всі помилки, і внести зміни до свого плану в боротьбі із звичкою, що шкодить і курцеві, і його оточенню.

Відео: Аллен Карр - легкий спосіб кинути курити

Написати коментар/показати коментарі

Останні коментарі

  • tira: Я ходила на специальные массажи, но это только в качестве вспомогательного ...
  • Іра: Гарно!...
  • bogdana: невдається...

Цікаве у мережі: