Хвороби серця і серцеві напади - це повинна знати кожна жінка | Краса та здоров'яХвороби серця і серцеві напади - це повинна знати кожна жінка

Категорії статей: Здоров'я ;

Хвороби серця
Хвороби серця
Хвороби серця
Хвороби серця
Жінки не менше чоловіків схильні до ризику кардіологічних захворювань і серцевих нападів. По суті, саме хвороби серця є основною причиною смерті жінок старше 65 років. За даними статистичного дослідження, американки в 4-6 разів більш схильні до ризику померти від сердечного захворювання, чим від раку грудей. Кардіологічні захворювання щодня вбивають більше жінок старше 65 років, чим всі види раку разом узяті.

У жінок сердечні захворювання розвиваються в зрілішому віці, ніж у чоловіків - як правило, на 7 - 8 років пізніше. Проте, хоча впродовж життя ми «відстаємо» від чоловіків по захворюваності, до 65 років ми їх «доганяємо», і потім і «переганяємо».

Що необхідно знати про хвороби серця і серцеві напади

На жаль, у жінок менше шансів пережити серцевий напад або інфаркт, чим у чоловіків. Причини цього явища невідомі. Не виключено, що цю прикру статистику можна пояснити тим, що жінки рідше (або надто пізно) звертаються за медичною допомогою після серцевого нападу - на відміну від чоловіків, яких валить з ніг проста простуда. Або ж це пояснюється меншим розміром серця у жінок і підвищеною чутливістю кровоносних судин. Лікарі посилено займаються пошуком відповідей на ці питання. Ясне одне - сердечні захворювання краще попереджати, чим лікувати.

Як мені захистити себе?

Головні чинники, сприяючі розвитку сердечних захворювань як у чоловіків, так і жінок, - куріння, гіпертонія, високий рівень холестерину в крові, родинний анамнез і вік. Проаналізуйте свій спосіб життя, родинний анамнез і загальний стан здоров'я. Ця інформація допоможе вам і вашому лікареві оцінити міру потенційного ризку і скласти план профілактики сердечних захворювань. Хоча не у ваших силах змінити родинний анамнез або вік, ви можете змінити спосіб життя і таким чином виключити деякі інші чинники ризку (див. нижче).

 • Киньте палити.
  Куріння - ось основний чинник ризку, сприяючий розвитку сердечних захворювань у жінок. Більше половини всіх випадків сердечних захворювань у жінок старше 50 років так чи інакше пов'язані з курінням. Кинувши палити, ви можете всього за два роки зменшити вірогідність інфаркту на одну третину. На щастя, сьогодні можна знайти безліч засобів, що допомагають кинути куріння. Спробуйте використовувати антинікотиновий пластир або жувальну гумку - ці засоби можна придбати і без рецепту лікаря. Крім того, на ваше прохання лікар може прописати деякі більш сильні ліки, які допоможуть вам кинути палити. Обговоріть з лікарем, яка стратегія буде найбільш ефективною. Пасивне куріння (вдихання диму) також негативно позначається на стані серця і легенів. Якщо ви живете із завзятим курцем, спробуйте переконати його (або її) кинути палити.

 • Стежте за своїм тиском.
  Своєчасне лікування підвищеного/пониженого кров'яного тиску знижує ризик інфаркту і інсульту. Підтримка нормальної ваги, регулярні заняття спортом і здорове раціональне харчування - все це допомагає зберегти тиск в нормі. Зменшення вжитку солі також сприяє пониженню тиску. Якщо гіпертонія не відступить і після цього, зверніться за допомогою до лікаря.

 • Стежте за рівнем холестерину.
  Аби визначити рівень холестерину, зверніться до лікаря. Дієта - ось єдиний ефективний спосіб пониження рівня холестерину. Проте, деяким людям дієти і фітнеса недостатньо - їм потрібно також вживати певні ліки.

 • Підтримуйте здорову вагу.
  Надлишкова вага означає додаткове навантаження на серце і кровоносні судини. Заняття спортом і нежирна дієта допоможуть скинути вагу. Повні люди схильні до підвищеного ризику розвитку багатьох хвороб, особливо, діабету, гіпертонії і сердечних хвороб, тому їм особливо рекомендується вести здоровий спосіб життя.

 • Регулярно займайтеся спортом.
  Пам'ятайте, що серце - це м'яз. Аби цей м'яз залишався в тонусі, її потрібно тренувати. Аеробні вправи, наприклад, швидка ходьба, плавання, біг підтюпцем або їзда на велосипеді, краще всього для цього підійдуть. Також на тренуваннях можете користуватися різним спортивним інвентарем і тренажерами, наприклад, велосипедом, біговою доріжкою і т. п. Аби не відступати від складеного плану тренувань і не знижувати їх темпу, знайдіть партнера для занять фітнесом. Оптимальний режим тренувань - 4 - 6 тренувань тривалістю 30 -60 хвилин в тиждень. Перш ніж приступити до тренувань, проконсультуйтеся у лікаря.

 • Дотримуйте нежирну дієту.
  Прагніть на дві третини зменшити звичний вжиток жирних калорій і виключіть з раціону насичені жири (містяться в основному в м'ясі і кокосовому маслі). Інформацію про нежирні продукти можна знайти в різних джерелах. Наприклад, на упаковці продуктів можна знайти інформацію про їх харчову цінність, у тому числі про вміст жиру, багато кулінарних книг містять рецепти нежирних блюд, в меню деяких ресторанів передбачені нежирні блюда.

 • Контролюйте діабет.
  Для хворих діабетом здоровий спосіб життя (регулярні заняття спортом, дотримання нежирної дієти і перебування на медичному обліку) особливо важливий. Ліки від діабету слід приймати в повній відповідності з інструкціями лікаря.

 • Не ігноруйте біль в грудях.
  При появі різкого болю в грудях, в області плеча, шиї або щелепи негайно зверніться до лікаря. Також повідомте лікаря про напади задишки або нудоти. Якщо відчуваєте перші симптоми серцевого нападу, негайно викликайте швидку - чим швидше ви попадете в лікарню, тим менше постраждає ваше серце. У цій ситуації кожна секунда на рахунку.

 • Вивчіть родинний анамнез.
  Якщо вашому батьку або братові ще не виповнилося 55, а вони вже страждають від сердечного захворювання, або якщо ваша сестра або мати опинилися в лікарні з інфарктом у віці молодше 65 років, будьте обережні - ризик розвитку сердечного захворювання загрожує і вам. Не забудьте повідомити лікаря про подібні випадки захворювання у вашій сім'ї.

 • Відео на тему:

  Написати коментар/показати коментарі

  Останні коментарі

  • tira: Я ходила на специальные массажи, но это только в качестве вспомогательного ...
  • Іра: Гарно!...
  • bogdana: невдається...

  Цікаве у мережі: