Хімічний пілінг обличчя: питання і відповіді | Краса та здоров'яХімічний пілінг обличчя: питання і відповіді

Категорії статей: Косметологія ;

Хімічний пілінг має на увазі нанесення токсичних хімічних речовин на шкіру для того, щоб викликати відмирання тканин. Зрозуміло, це - контрольований процес, глибина проникнення залежить від того, який саме негативний ефект потрібно усунути.

Хімічний пілінг обличчя -211885731

Після пілінга запускається процес регенерації шкіри. Він починається з глибоких шарів епідермісу або від неушкоджених волосяних фолікул.

Які види хімічного пілінга існують?

По глибині дії хімічні пілінги розділяють на поверхневі, середні і глибокі. Поверхневий пілінг не ушкоджує шкіру глибше за самий верхній шар епідермісу. Середні пілінги «дотягуються» до верхнього шару дерми, тоді як глибокі добираються до базальної мембрани.

Хімічний пілінг обличчя

Міра пошкодження залежить від активної речовини і її концентрації, також від часу взаємодії з шкірою. Найбільш популярні альфагідроксикислоти (гліколевий пілінг), бетагідроксикислоти (саліциловий пілінг), трихлороцетова кислота (TCA-пілінг) і феноли.

Кому показаний хімічний пілінг?

«Найправильніший» кандидат на хімічний пілінг - це людина з пошкодженою сонцем шкірою, нерівною пігментацією і кератозом. Пілінг також може використовуватися для усунення післявугревих рубців, і косметичних дефектів шкіри - та неглибоких зморшок.

Хімічний пілінг обличчя

Кому хімічний пілінг протипоказаний?

- Людям з темною або смуглявою шкірою. Річ у тому, що можливий варіант, при якому «нова» шкіра значно відрізнятиметься за кольором від старої.

- Людям, чия шкіра схильна до утворення грубих рубців і шрамів. В цьому випадку, під впливом кислоти під час глибокого пілінга шкіра може зарубцюватися.

- Страждаючим нирковою, печінковою або сердцвою недостатністю. Хімічна речовина фенол, що використовується для проведення глибокого пілінга, здатна викликати аритмію і нанести значні пошкодження вашим ниркам і печінці.

- Людям, що довго працюють просто неба. Знаходячись під прямими сонячними променями, ви ризикуєте отримати сонячний опік і, як наслідок - утворенням пігментних плям.

У чому плюс процедури?

Якщо проводити її згідно технології, то шкіра виглядатиме молодше. Це стосується і текстури, і рівномірного кольору. Фото пілінга хімічного до і після деколи так разюче відрізняються, що отриманий ефект називають «фотошопом».

Хімічний пілінг обличчя

Які ризики і побічні ефекти?

Професійні і домашні пілінги мають ряд побічних ефектів і ускладнень, серед яких потрібно відзначити рубцювання, запалення, рецидив простого герпесу. До того ж, оброблена шкіра дуже відрізняється за кольором.

Отже всім, хто проходить через хімічні пілінги, необхідний період відновлення, тривалість якого залежить від глибини обробки. При глибокому пілінгу відновлення триває тижнями, сам процес часто проходить під місцевою анестезією.

Як роблять хімічні пілінг?

Поверхневий пілінг зазвичай робиться без анестезії, проте відчуття паління супроводжуватиме під час всієї операції. Полегшити його можна за допомогою холодного компресу або води з пульверизатора. Глибокі пілінги, як правило, передбачають обширну місцеву анестезію, системну седацію або навіть загальний наркоз.

Поверхневий пілінг

Процес починається з нанесення знежирюючого складу (ацетонового або спиртового) на всю ділянку шкіри, з якою надалі працюватимуть. Після цього приходить черга активного елементу. В кінці процедури на оброблені зони накладають чисті бинти, після чого пацієнта відправляють додому на реабілітацію.

Що потрібно робити після процедури?

Після хімічного пілінга шкіра стає особливо чутливою. Дуже важливо уникати дії прямих сонячних променів під час і після операції. Деякий час після пілінга шкіра все ще буде світлочутливою.

після процедури

Час, який піде на поправку, залежить від того, наскільки глибоким був пілінг.

Хімічний пілінг обличчя в домашніх умовах

пілінг обличчя в домашніх умовах

Чи ефективні домашні хімічні пілінги настільки як і професійні процедури?

Як правило, так званий «домашній» хімічний пілінг не руйнує шкіру і, як наслідок, не датсть тих результатів, які ви можете отримати в косметичному кабінеті. З іншого боку, домашні засоби безпечні і навряд чи викличуть відчутні наслідки.

Переваги домашнього хімічного пілінга

Здійснюючи хімічний пілінг в домашніх умовах, ви можете розраховувати на:

- Якісну ексфоліацію і, як наслідок, на рівну текстуру шкіри

- Поліпшення швидкості клітинної популяції - це особливо важливо при акне

- Розгладження зморшок

- Більш пружну шкіру

- До того ж, така процедура частенько є єдиним ефективним засобом при чорних вугрях.

Домашній пілінг відмінно підійде при:

- Акне

- наявності рубців після акне

- Нерівномірній текстурі шкіри, її огрубленні

- Гіперпігментації або коричневих плямах

- Глибоких зморшках

- Одутлості

- Вугровому висипі, міліумі або інших вугрях

- Необхідності мінімізувати пори

Які ризики?

Давайте визнаємо, що будь-яка процедура з активними речовинами несе ризик. Ви добре знаєте "капризи" вашої шкіри, тому просто намагайтеся не робити того, що ваша шкіра не перенесе. Будьте пильні - так ви відчутно понизите рівень ризку.

Можливі побічні ефекти:

- Лущення (сповна поширене явище, особливо після пілінга з саліциловою кислотою; інтенсивне лущення свідчить про те, що ви переборщили із складом).

- Саднячий біль - вимагає негайної нейтралізації. Врахуйте, що колення - природна реакція організму на те, що відбувається.

- Шкіра, що потоншала, - виникає тоді, коли ми дуже часто піддаємося пілінгу. У ідеалі, після того, як буде досягнутий ефект, потрібно проводити відновлюючі процедури.

- Пігментація - відбувається через те, що ви не дуже уважно стежили за шкірою після процедури або як наслідок лущення. Пам'ятайте, що перші дні після пілінга шкіра особливо чутлива, тому проводіть час в затінку і користуйтеся захисними кремами з SPF 30.

Протипоказання до домашнього пілінгу

Безліч чинників впливають на те, як поведеться шкіра після хімічного пілінгу обличчя в домашніх умовах. Втім, варто запам'ятати такі моменти.

Не варто використовувати хімічні речовини тим, хто:

- володіє дуже тонкою і чутливою шкірою

- протягом останніх 6 місяців приймав аккутан або аналогічні препарати

- недавно піддавався дермабразії

- постійно знаходиться на сонці (до речі, коли ви катаєтеся на лижах, то теж постійно знаходитеся на сонці)

- страждає аутоімунними захворюваннями або діабетом, проходить променеву терапію

- знаходиться на будь-якому термін вагітності

А також:

- якщо ви недавно обгоріли на сонці

- якщо ви робили воскову депиляцію, ексфоліацію або відвідували сауну в останні 48 годин.

Не наносіть активну речовину на пошкоджену шкіру, інакше сильно саднитиме. Навіть домашній пілінг строго протипоказаний при відкритих ранках, наривах, кістах і прищиках.

Як зробити хімічний пілінг в домашніх умовах?

Залежно від тих проблем шкіри, які потрібно усунути, варто використовувати або гліколеву, або саліцилову, або трихлороцетову кислоту.

Гліколевий пілінг для обличчя

Спочатку речовину для пілінга отримували з цукрового очерету. Сьогодні там активно використовуються альфагідрокислоты, які є найближчими «родичками» лимонної і молочної кислот.

Гліколевий пілінг для обличчя

Гліколевий пілінг дає глибоке очищення і прискорює ріст клітин. В результаті поверхневі зморшки розгладяться, шкіра зволожиться, пом'якшиться і ви позбудетеся чорних угрів і пігментних плям.

Пілінг саліциловою кислотою

Саліцилова кислота, яка, до речі, входить до складу аспірину добувається з кори верби. Основний елемент такого пілінга - бетагідрокислоти.

Пілінг саліциловою кислотою

Активно використовується при акне. Оскільки саліцилова кислота розщеплює жир, вона легко проникає в пори і контролює появу вугрового висипу. Фото після хімічного пілінга саліциловою кислотою демонструють рівніший колір шкіри і вужчі пори.

ТСА-пілінг

Цей вид процедур підійде для власниць товстої шкіри. Зазвичай до нього звертаються вже після того, як спробували гліколевий і саліциловий пілінг в домашніх умовах.

ТСА-пілінг

Варто відзначити, то TCA-пілінг вимагає повторних процедур для підтримки результату. У домашніх умовах краще використовувати концентрацію 8-15%, тоді як в професійних косметологічних кабінетах може застосовуватися склад, що містить до 35% трихлороцетової кислоти.

Перш ніж приступити до пілінгу, необхідно нанести крем Retin-А або сироватку гліколевої кислоти, - це забезпечить глибшу дію. Початківці можуть обійтися без такої підготовки, якщо передбачливо виберуть для себе склад з меншою концентрацією активної речовини.

Нижче представлений фотозвіт про поетапний "середній" 15% пілінг TCA (трихлороцетова кислота), виконаний однією із зарубіжних бьюті-блоггерш в домашніх умовах.

ДО початку процедури. Шкіра заздалегідь знежирена спиртом для забезпечення рівномірного проникнення кислоти, на губи і область довкола очей і ніздрів нанесений захисний бальзам (як варіант, вазелін).

поетапний

Після нанесення першого шару 15% TCA піллінгу. Візуально на обличчі присутні лише незначні почервоніння, проте з'являється відчуття сильного пощипування і паління. Полегшити паління можна направивши на обличчя струмінь холодного повітря з фену.

поетапний
Після нанесення другого шару 15% TCA (через 5 хвилин після нанесення першого шару). На шкірі проступають ділянки білого кольору - обличчя немов покривається інеєм (що є результатом денатурації кератину в шкірі) - після чого шкіра починає сильно червоніти і стає украй чутливою до дотиків.

поетапний

поетапний

поетапний

30 хвилин через нанесення першого шару 15 % TCA. Білі плями пройшли і почервоніння трохи зменшилось. Через 90 хвилин після процедури шкіра набуває свого звичайного відтінку, біль повністю проходить і до обличчя можна торкатися без проблем. Для зменшення почервоніння і свербіння після процедури можна нанести мазь Неоспорін.

поетапний

Другий-третій день після пілінгу. Протягом одного-двох днів шкіра починає стягуватися, потім відлущуватись і облазити, немов після сильного сонячного опіку.

Другий-третій день після пілінгу

Другий-третій день після пілінгу

Не дивлячись на те, що деякі знімки з фотозвіту можуть вас злякати, нагадаємо, 15% ТСА-пілінг вважається одним з найбільш щадних (якщо вірити професіоналам), практично без ризку ускладнень. Цей вид пілінга можна робити у будь-який час року, проте, варто пам'ятати, що після TCA, як і після будь-якого іншого пілінгу, шкіра украй чутлива до дії ультрафіолету. Загоряти, знаходитися на відкритому повітрі без сонцезахисного крему і відвідувати солярій не рекомендується.

Хімічний пілінг: фото "до" і "після"

Хімічний пілінг: фото до і після 1 Хімічний пілінг: фото  до  і  після 2 Хімічний пілінг: фото  до  і  після Хімічний пілінг: фото до і після 2 Хімічний пілінг: фото  до  і  після Хімічний пілінг: фото до і після Хімічний пілінг: фото до і після Хімічний пілінг: фото до і після Хімічний пілінг: фото до і післяХімічний пілінг: фото до і після Хімічний пілінг: фото до і після Хімічний пілінг: фото до і після Хімічний пілінг: фото до і після Хімічний пілінг: фото до і після Хімічний пілінг: фото до і після Хімічний пілінг: фото до і після Хімічний пілінг: фото до і після Хімічний пілінг: фото до і після Хімічний пілінг: фото до і після

І наостанок:

Купуйте склад для пілінгу лише у тих продавців, які мають бездоганну репутацію. За 48 годин до процедури проводьте тестування на маленькій ділянці шкіри. Перед початком процедури нанесіть захисну речовину на чутливі місця: губи, зону довкола ніздрів і ділянки довкола очей.

Ретельно слідуйте інструкції. Для перших процедур вибирайте меншу концентрацію активної речовини. Ніколи не наносьте склад на пошкоджену шкіру. Пам'ятаєте, що від вас вимагатиметься обережність, якщо ви вибираєте хімічний пілінг. Відгуки «бувалих» стверджують, що якщо все робити акуратно, то стан шкіри значно покращає.

Написати коментар/показати коментарі

Останні коментарі

 • tira: Я ходила на специальные массажи, но это только в качестве вспомогательного ...
 • Іра: Гарно!...
 • bogdana: невдається...

Цікаве у мережі: