Харчування для волосся - що їсти, аби волосся росло швидше | Краса та здоров'яХарчування для волосся - що їсти, аби волосся росло швидше

Категорії статей: Волосся ;

Гарне, блискуче, густе волосся - це не лише красиво. В першу чергу, зовнішній вигляд вашого волосся є однією з ознак здоров'я і порядку у вашому організмі. Проте досить часто, внаслідок самих різних причин в організмі може статися збій, і здоров'я поьребуватиме особливої уваги, у тому числі, і здоров'я волосся. Сьогодні ми розповімо про те, чому волосся може погано зростати, і про те, як потрібно харчуватися для того, щоб прискорити його ріст.

Причини поганого росту волосся

Нормальним вважається ріст волосся від півтора до двох з половиною сантиметрів в місяць. Проте існує декілька причин, через які волосся може рости погано. Перша з них - генетична, наприклад, найдовшим волоссям обдаровані представниці монголоїдної раси . Друга причина - трихологічна, тобто пов'язана з серйозними порушеннями, що носять медичний характер.

У перекладі з грецького «трихос» - це волосся, тому наука про волосся називається трихологією. Трихологія - наука практично невідома, лише останнім часом вона отримала право на самостійність і припинила бути підрозділом дерматології.

Третя причина - сезонна. Наприклад, навесні, через нестачу вітамінів і унаслідок загального стресу і перевтоми у багатьох починаються проблеми з волоссям.

Допомогти собі і волоссю можна різними способами: звернутися до професіонала і приховати недоліки новою зачіскою, придбати спеціалізовані біологічні добавки і косметичні засоби. Або включити в свій раціон корисні продукти з необхідними для краси і здоров'я елементами - а саме, нутрієнтами.

Що таке нутрієнти

Нутрієнтами називаються біологічно активні елементи, необхідні для нормальної діяльності організму. Вони діляться на макро- і мікроелементи, і ті, та інші потрапляють в організм разом з їжею. Для того, щоб допомогти волоссю, слід звернути увагу на наступні макро- і мікроелементи: білок, калій, кальцій, магній, залізо, цинк, селен, мідь і ряд вітамінів. У результаті збалансоване поєднання повинне дати правильний і потрібний результат.

Живлення для волосся: що їсти, аби волосся росло швидше

Першим джерелом сили стає білок, який складає 20% від ваги тіла. Білок бере участь в безлічі процесів організму, у тому числі і в утворенні украй важливих амінокислот. Досить часто доводиться чути словосполучення «кератин і сила волосся». Кератин - це особливий вид білка, який є основою для рогових похідних епідермісу, у людини це волосся і нігті.

Краще всього білок засвоюється з яєць, жирної риби, наприклад, тунця і лосося, морепродуктів і птиці. До речі, все вищеперелічене, на думку журналу Forbes, входить в список ідеальних продуктів для правильного харчування.

Для прудкості реакції і утворення амінокислот слід споживати вітамінні групи, велика кількість яких міститься в горіхах і бобових продуктах.

Джерела нутрієнтів

Обов'язковими структурними компонентами є залізо, цинк, магній, кальцій, калій, сірка, мідь і селен. Незамінні джерела кальцію для організму - молочні продукти і різні сири. Висівки, вівсяна каша і мед допомагають засвоєнню в організмі калія, а ось кава, навпаки, «вимиває» ці корисні елементи, не дивлячись на те, що в самих кавових зернах найвищий вміст калія серед всіх продуктів.

Достатню кількість магнію зможуть забезпечити декілька шматків житнього хліба в день і салат з білокочанної капусти або інших листових овочів. Житній хліб - наступне після м'ясних продуктів джерело заліза, важливого і незамінного елементу, необхідного для насичення клітин киснем. А брак заліза призводить до анемії - захворювання, яке часто зустрічається у струнких дівчат.

Цинку більш всього міститься в курячій печінці і кедрових горіхах. Мідь допомагає запобігти ранній сивині, вона є в більшості продуктів тваринного походження і горіхах. Селен, в основному відомий своїми профілактичними властивостями в області онкології, також украй корисний для росту волосся. Цим елементом багаті морепродукти і червоне м'ясо.

Живлення для волосся: що їсти, аби волосся росло швидше

І не треба забувати про старий вірний засіб, що відмінно допомагає росту волосся, - пивні дріжджі, які включають все вищеперелічене. Інше перевірене часом джерело вітамінів - це риб'ячий жир.Він багатий вітамінами D і А. Проте, що стосується вітаміну А, то слід бути обережним, оскільки його надлишок, так само як і брак, може призвести до випадіння волосся.

Харчуйтеся правильно і будьте уважні до нутрієнтів!

Написати коментар/показати коментарі

Останні коментарі

  • tira: Я ходила на специальные массажи, но это только в качестве вспомогательного ...
  • Іра: Гарно!...
  • bogdana: невдається...

Цікаве у мережі: