Вітряна віспа | Краса та здоров'яВітряна віспа

Категорії статей: Здоров'я ;

Вітряна віспа
Вітряна віспа
Вітряна віспа
Вітряна віспа
Вітряною віспою або, як її ще називають, вітрянкою, в основному хворіють в дитячому віці. І це до кращого, оскільки дорослий організм переносить захворювання набагато важче. Вітрянка має вірусну природу і характеризується висипом на поверхні шкіри і слизистих оболонок, а також невеликою інтоксикацією. Збудник захворювання походить з сімейства герпесних вірусів і здатний передаватися лише від хворої людини. Тварини на вітрянку не хворіють.

Захворювання має дуже високу міру заразливості і передається повітряно-краплинним шляхом , причому на досить значній відстані: вірусу не складає особливих труднощів здолати навіть декілька поверхів в межах однієї будівлі. Хоча в цілому збудник досить швидко гине поза організмом, пряме попадання сонячних променів його вбиває. Потрапляючи у верхні дихальні шляхи, вірус розноситься з потоком крові і лімфи по організму і осідає переважно в шкірних покровах, рідше на поверхні внутрішніх органів.

Як вже згадувалося, на вітряну віспу частіше хворіють діти, як правило, у віці від чотирьох до одинадцяти років. Пік захворюваності припадає на осінньо-зимовий період.

Зазвичай від моменту зараження до появи перших симптомів проходить від півтора до трьох тижнів. При класичному варіанті вітряна віспа має гострий початок з підвищенням температури і практично одночасною появою висипу. По ходу захворювання кожен окремий елемент висипу розвивається по стадіях: спочатку плямочка або вузлик, потім бульбашка з прозорою рідиною, яка, лопаючись, перетворюється на підсихаючу скориночку. Найчастіше після відпадання кірки жодних слідів не залишається. Особливість появи висипу полягає в тому, що він виникає як би певними «порціями». Всього таких «виплесків» висипу може бути три або чотири. Найчастіше при кожному новому висипі спостерігається незначне підвищення температури.
Таким чином, при вітряній віспі висип може спостерігатися одночасно на різних стадіях свого розвитку залежно від того, на який день з початку захворювання з'явився той або інший елемент. Як і будь-яке інше інфекційне захворювання, вітряна віспа має так званий продромальний період, при якому на перший план виходять загальні, неспецифічні симптоми (головний біль, слабкість, нездужання, підвищена стомлюваність), проте ця стадія настільки швидкоплинна, що найчастіше вона залишається просто непоміченою. Лише у окремих випадках продромальний період розтягується на 1-2 дні.

Вітряна віспа найчастіше протікає в легкій формі і без ускладнень, але інколи при ослабленому імунітеті може спостерігатися захворювання середньої важкості чи навіть підвищеної. При цьому висип з'являється набагато рясніше, у тому числі на слизистих оболонках, температура досягає 39 і більше градусів, посилюються загальні симптоми інтоксикації, непокоїть сильне свербіння, збільшується період висипання. Проте прогноз залишається сприятливим.
Набагато небезпечніші гострі форми захворювання. Вони розвиваються у хворих з пригніченим імунітетом (наприклад, при СНІДІ, значному ослабінні організму або лікуванні лікарськими препаратами, які пригнічують імунитет) і мають дуже важку течію з високим відсотком смертельних випадків. До таких форм відносяться генералізована вітряна віспа, при якій уражається не лише шкіра і слизові оболонки, але і багато внутрішніх органів, геморагічна форма з рясним крововиливом в шкіру, внутрішні органи, кривавою блювотою (вміст бульбашок також кров'яний) і гангренозна форма з омертвінням окремих ділянок шкіри.

Потрібно відзначити, що вітрянка з важкими ускладненнями може бути і у дорослих. Як супутня патологія можуть бути такі серйозні захворювання, як енцефаліт і пневмонія, яка при вітрянці практично не лікується антибіотиками.

Завдяки специфічним особливостям висипу діагностувати вітряну віспу не представляє проблем. У минулому її могли сплутати із смертельно небезпечною натуральною віспою.

Для лікування велике значення має правильний догляд за хворим, щоденна зміна білизни і її пропрасовування, прийняття ванн з перманганатом калія, змазування висипу цим же розчином або зеленкою.

Щоб уникнути поширення інфекції хворих ізолюють, а за контактуючими з ним особами спостерігають протягом трьох тижнів. У практиці застосовується також специфічна імуноглобулінова сироватка, яка зазвичай вводиться вагітним жінкам, хворим за п'ять днів до пологів. Цей захід необхідний щоб уникнути зараження новонародженого. @cc

 • Ключові тези: лечение ветрянки, клиники, диагностика, медцентр
 • Написати коментар/показати коментарі

  Останні коментарі

  • tira: Я ходила на специальные массажи, но это только в качестве вспомогательного ...
  • Іра: Гарно!...
  • bogdana: невдається...

  Цікаве у мережі: