Вірус папіломи людини | Краса та здоров'яВірус папіломи людини

Категорії статей: Здоров'я ;

Вірус папіломи людини
Вірус папіломи людини
Вірус папіломи людини
В даний час все більше значення при поширенні і захворюваності тією або іншою інфекцією відіграє зниження імунітету. Як тільки починає давати збій система захисту організму від зовнішніх факторів, збудники захворювань (віруси, бактерії) атакують, долають ослаблений захист і викликають захворювання. Саме так діє вірус папіломи людини.

Що таке вірус папіломи людини і як їм можна заразитися

Вірус папіломи людини - це вірус, який знаходиться в крові більшості людей. Але захворювання він викликає лише при зниженні імунітету. Передається вірус папіломи людини як побутовим (через предмети особистої гігієни), так і статевим шляхом. Дуже часто людина заражається цим вірусом ще при народженні, а захворювання може або не проявити себе ніколи, або активізуватися на тлі ослабленого імунитету. При порушеннях імунітету вірус проникає в поверхневий шар шкіри або слизових оболонок і змінює функції епітеліальних клітин, це є причиною утворення доброякісних пухлин. Інколи такі пухлини перероджуються в злоякісні.

В даний час відомо більше 60 типів вірусу папіломи людини, кожен з них викликає різні ураження шкіри: папіломи і загострені кондиломи на слизових оболонках, бородавки на шкірі і т. д.

Чинники, сприяючі розвитку захворювання

До чинників, сприяючих активізації вірусу папіломи людини і виникненню захворювання відносяться:

- ранній початок активного статевого життя;

- велика кількість статевих партнерів;

- куріння, вживання алкоголю і наркотиків;

- фізичні і психічні перевантаження;

- вірусні захворювання (грип, герпес, гепатит, СНІД і так далі);

- порушення нормальної мікрофлори піхви;

- вагітність;

- прийом лікарських препаратів, що пригнічують імунітет (наприклад, при лікуванні онкологічних захворювань).

Як протікає папілломовірусна інфекція

Різні типи вірусу папіломи людини можуть викликати на шкірі і слизистих оболонках різні новоутворення.

Так, на шкірі можуть з'явитися папіломи - доброякісні пухлини світло-коричневого кольору розміром - від 0,2-10 мм, круглої форми, "сидять" на ніжці (інколи на широкій основі). Папіломи мають схильність до поширення. Зазвичай папіломи з'являються на обличчі і шиї, під пахвами, в паху. Передається захворювання побутовим шляхом.

Бородавки також викликаються вірусом папіломи людини, але іншим типом. Це щільні новоутворення з нерівною поверхнею і чіткими границями, що мають різне забарвлення. Бородавки бувають прості (найчастіше), підошовні і плоскі (зрідка). Заразитися можна побутовим шляхом.

На слизистих оболонках (статевих органів, заднього проходу, в роті, в горлі) вірус папіломи людини може викликати утворення гострокінечних конділом - новоутворень розміром в 2-6 мм. Вершина конділоми ширша за основу, горбиста, "сидить" на тонкій ніжці. Ростуть вони дуже швидко, буквально протягом декількох годин. Загострені конділоми, розташовані на шийці матки у жінок і на статевому члені у чоловіків є передраковими захворюваннями.

На підставі чого можна поставити діагноз

Бородавки, папіломи і загострені конділоми мають досить характерний зовнішній вигляд, навіщо ж тоді ще якесь підтвердження діагнозу? Річ у тому, що є типи вірусу папіломи людини, які викликають передракові захворювання, ось їх-то і потрібно виявити в першу чергу. Для цього проводять спеціальні дослідження під мікроскопом - виявляють характер клітин тканин, чи немає їх переродження в злоякісні. У крові визначають наявність ДНК вірусу папіломи людини (метод ПЦР, з його допомогою можна одночасно встановити і тип вірусу) і антитіл до нього (імунологічні дослідження).

Лікування папілломавірусної інфекції

В даний час не існує такого препарату, який здатний би був впливати безпосередньо на вірус папіломи людини, тому повного знищення вірусу з організмі досягти неможливо. Завдання лікування - усунути прояви захворювання і понизити кількість вірусу в організмі.

Перш за все, призначаються препарати, що підвищують захисні сили організму: вітаміни, імуномодулятори (що впливають на окремі ланки імунітету) і т.д. При підвищенні імунітету кількість вірусу в організмі знижується.

Само новоутворення (бородавки, папіломи, загострені конділоми т. п.) видаляють тим або іншим способом. Звичайно це роблять або за допомогою скальпеля, або під дією електричного струму (електрокоагуляція), холоду (кріодеструкція), лазерних променів або радіохвильового опромінення. Найбільш сучасні методи - лазеротерапія і дія радіохвиль. Лікування проводиться під місцевою анастезією.

Крім того, в даний час існують цитотоксичні препарати (наприклад, подофілін), які при зовнішньому вживанні (змазуванні) здатні гальмувати розвиток змінених клітин шкіри або слизових оболонок.

Профілактикою захворювань, що викликаються вірусом папіломи людини, є здоровий спосіб життя, відсутність шкідливих звичок, дотримання особистої і статевої гігієни. @cc

Написати коментар/показати коментарі

Останні коментарі

  • tira: Я ходила на специальные массажи, но это только в качестве вспомогательного ...
  • Іра: Гарно!...
  • bogdana: невдається...

Цікаве у мережі: