Видалення родимок | Краса та здоров'яВидалення родимок

Категорії статей: Косметологія ;

видалення родимок
видалення родимок
видалення родимок

Не варто брати до уваги всілякі забобони, буцімто родимки не можна видаляти. Лікарі впевнені, що у ряді випадків їх видаляти просто необхідно. Прошли часи, коли родимки рахувалися особливими мітками, що даються людині ще до народження, і нібито можуть впливати на долю. Тепер турбота про своє здоров'я стоїть на першому місці. У більшості ж випадків видалення родимих плям - це швидше естетичний нюанс. Родимки, особливо якщо вони великі, виглядають негарно на відкритих ділянках тіла, тому існує безліч безпечних способів назавжди позбавитися від них без побічних ускладнень.

В більшості своїй родимки і родимі плями - це доброякісні утворення, але самостійно видаляти їх категорично заборонено і украй небезпечно. Часто люди самі викликають запалення і інші зміни характеристик родимок, безвідповідально відносячись до них, наприклад, при голінні, а також висмикуючи волосся, при дуже інтенсивному чищенні обличчя, наприклад, користуючись скрабами.

У яких випадках є зміст видаляти родимки :

- зміна розміру, об'єму

- поява по краю родимки обідка запального характеру, припухлості

- потемніння або освітлення плями

- викривлення контура

- подразнення, лущення

Перед тим, як видалити родимку, необхідна консультація дерматолога, а краще онкодерматолога, тому що лише фахівець підкаже, який спосіб виведення показаний конкретному пацієнтові виходячи з характеристик родимки і стану здоров'я.

Методи видалення родимок: лазер, радіоніж, електроагуляція (дія струмом високої частоти), кріодеструкція (дія рідким азотом), хірургічний метод.


 • Лікарі стверджують, що найкращий метод видалення родимок саме електроагуляція. Після процедури можна відразу направляти новоутворення на аналізи, тоді як лазер і рідкий азот не передбачають цього. Електроагуляція передбачає термічну дію на область довкола родимої плями, вона залишає маленькі, ледве помітні сліди, при інших методах можуть залишитися глибші рубці.
 • Лазер вважається найефективнішим способом видалення родимки. При використанні лазера відбувається тромбування дрібних судин, а значить, крові не буде, до того ж це знижує ризик метастаз, відновлення пошкодженої області йде набагато швидше, ніж в інших випадках. Лазер практично не відчувається пацієнтом. Важливий момент, особливо коли йдеться про родимках на обличчі - це дуже хороший косметичний ефект.
 • Хірургічна дія передбачає розтин шкіри на ділянці в 3-5 см. Це найпоширеніший сьогодні метод, його рекомендують якщо виникає ризик метастаз при інших втручаннях.
 • Кріодеструкція - це видалення родимок за допомогою рідкого азоту. Але тут не все просто. Річ у тому, що холод, як і тепло, все ж негативно впливає на шкіру, а яким чином він позначиться на організмі, передбачити складно. При кріодеструкції можуть постраждати і здорові ділянки тіла, що, звичайно ж, небажано.
 • Радіоніж - це нове слово у сфері видалення родимих плям. Його рекомендують часто, оскільки це найбільш безпечний спосіб. Перевагою радіоножа є відсутність термічної дії на шкіру. Фахівці використовують радіоніж для родимок з чітко вираженим контуром.

 • Який спосіб порекомендують фахівці залежно від вихідних даних пацієнта:

  - Бородавки, папіломи, об'ємні родимки, кондиломи виводять найчастіше за допомогою електроагуляції.

  - Якщо родима пляма більше 3 см в діаметрі, то бажане лазерне опромінення.

  - Плоскі утворення видаляють лише хірургічним шляхом.

  Дуже важливо правильно доглядати шкіру після таких процедур аби запобігти побічних ефектів. Місце, з якого була видалена родимка, потрібно ретельно оберігати від сонця, користуватися засобами захисту від ультрафіолету, не зловживати косметичними препаратами. Доглядати шкіру дуже уважно потрібно до тих пір, поки місце видалення не стане такого ж кольору як і шкіра, що оточує його. Інші рекомендації по догляду дасть фахівець виходячи з того, яким методом було видалено родимку.

  Відео на тему:

  Написати коментар/показати коментарі

  Останні коментарі

  • tira: Я ходила на специальные массажи, но это только в качестве вспомогательного ...
  • Іра: Гарно!...
  • bogdana: невдається...

  Цікаве у мережі: