Солярій - шкода і користь | Краса та здоров'яСолярій - шкода і користь

Категорії статей: Косметологія ;

Солярій - користь і шкода
Солярій - користь і шкода
Солярій - користь і шкода

Солярій - простий і швидкий спосіб отримати красиву засмагу у будь-який час року. Неможливо представити сучасний салон або фітнес-клуб без солярію - поза сумнівом, однією із найзажаданіших складових в програмах салонів краси. Надаючи можливість контрольованого загару, солярій користується величезною популярністю, його відвідує величезна кількість людей.

Чи є солярій абсолютно безпечним? На жаль, відповіддю на це питання буде - “ні”. Як і будь-яка процедура, солярій, окрім користі, має певні небажані сторони. Згідно теорії фотостаріння, підтримуваної деякими ученими, ультрафіолетові промені і інтенсивне випромінювання видимої частини спектру, що містяться як в сонячному випромінюванні, так і в променях, що потрапляють на шкіру людини при відвідинах солярію, викликають старіння організму. Відбувається це через те, що під дією фотонів утворюються вільні радикали. На думку більшості фахівців, вільні радикали грають одну з визначальних ролей в процесах старіння.

Ультрафіолетові промені в солярії, окрім своєї основної дії, тобто створення засмаги шляхом посилення синтезу пігменту меланіну, руйнують колаген - особливий білок, від якого залежить пружність, гладкість, еластичність шкіри. В результаті зменшення вмісту колагену утворюються зморшки. Через нестачу колагену стає ламким волосся. У солярії шкіра висушується, виникає її зневоднення. Від частих відвідин солярію потовщується роговий шару епідермісу. Солярій помітно збільшує ризик виникнення онкологічних захворювань шкіри, у тому числі і злоякісних, таких як рак і меланома.

Проте природа сонячної радіації і променів, що викликають загар в солярії, мають істотні відмінності. Випромінювання в солярії значно потужніше за природні сонячні промені. Крім того, спектр випромінювання в солярії має важливу відмінність від сонячного в ультрафіолетовому діапазоні, де переважають промені UVA, які мають біль сильну (в порівнянні з променями UVB) і шкідливу дію на глибокі шари шкіри. При цьому лампи низького тиску дають кращий спектр в ультрафіолетової області, чим ртутні лампи високого тиску, але мають менший термін експлуатації і знижену потужність. Тому в соляріях використовуються лампи обох типів. При цьому перевищення терміну експлуатації ламп може привести до неконтрольованого спектру отримуваного організмом випромінювання, що може шкідливо позначитися на здоров'ї людей, відвідуючих солярій. На додаток до цього інтенсивне випромінювання може стати причиною опіку.

У солярії ні в якому разі не можна загоряти вагітним жінкам, дітям і особам з деякими захворюваннями (наприклад, дерматологічного характеру). Не рекомендується користуватися солярієм в критичні дні. Також протипоказані процедури при схильності до онкологічних захворювань і при прийомі деяких лікарських препаратів, що підвищують чутливість шкіри до сонячних променів. Тому, якщо Ви приймаєте медикаменти і бажаєте відвідувати солярій, заздалегідь проконсультуйтеся з лікарем.

Звичайно, відвідини солярію, маючи деякі негативні аспекти, приносять і величезну користь. Ультрафіолетові промені, особливо їх UVB складова, в цілому благотворно впливають на організм, стимулюючи його захисні сили. Під впливом променів ультрафіолетового спектру в організмі виробляється вітамін D, який є важливим чинником для нормального розвитку кісткової тканини. Вітамін D регулює мінеральний обмін в організмі. До того ж він унікальний в тому сенсі, що одночасно є і вітаміном, і гормоном. Вітамін D грає важливу роль в запобіганні хворобам серця, шкірних і онкологічних захворювань.

Помірний підсушуючий вплив випромінювання в солярії у багатьох випадках може виявитися корисним. За допомогою загару в солярії інколи можна позбавитися від прищів на шкірі. Безперечною, благотворною є дія процедур в солярії як на нервову систему, так і на загальний психо-емоційний стан. Отримана в солярії засмага, утворюючи природний бар'єр ультрафіолетовим променям, дозволяє підготувати шкіру до літнього сезону, коли на неї потраплятиме більша кількість сонячного світла. Крім того, в солярії простіше отримати рівномірну засмагу.

Взагалі, загар в солярії не можна назвати однозначно шкідливим або безумовно корисним. Вочевидь, що у відвідинах солярію існують як позитивні, так і негативні моменти. Тому з упевненістю сказати можна тільки одне: не можна безоглядно захоплюватися солярієм, але в той же час не варто нехтувати можливістю отримати загар і задоволення в будь-який сезон року.

Відео на тему:

Написати коментар/показати коментарі

Останні коментарі

  • tira: Я ходила на специальные массажи, но это только в качестве вспомогательного ...
  • Іра: Гарно!...
  • bogdana: невдається...

Цікаве у мережі: