Протизаплідні таблетки - що потрібно знати? | Краса та здоров'яПротизаплідні таблетки - що потрібно знати?

Категорії статей: Здоров'я ;

протизаплідні таблетки
протизаплідні таблетки
протизаплідні таблетки
протизаплідні таблетки
В 1960 році були створені таблетки для протизаплідного еффекту. З тієї миті, жінки позбулися хвилювань з приводу небажаної вагітності. Вживання цих пігулок знайшло широке поширення серед жінок і у наш час. Що ж це за протизаплідні таблетки і чи є вони шкідливими для здоров'я жінки?

Протизаплідні таблетки відносяться до гормональних контрацептивів. До складу цих пігулок входять синтезовані гормони. Ці гормони дуже близькі по своєму складу, а також і властивостям до гормонів, які виробляються в організмі жінки, - естрогену і гестагену.

Сучасні протизаплідні засоби в своєму складі можуть мати один або два види гормонів. Якщо в таблетках вміст лише одного виду гормонів - прогестерону, то такі пігулки називаються « міні-пілі» і до цієї групи пігулок можна віднести протизаплідні таблетки « Екслютон» і « Мікролют». Якщо ж в таблетках є вміст двох видів гормонів - прогестерону і естрогену, то це вже комбіновані препарати і до цієї групи відносяться такі препарати як « Мікрогинон» « Фелюдін» і « Люгест». Також існує монофазні, двофазні і трифазні препарати.

Протизаплідні таблетки: у чому ж відмінність?

Монофазні препарати містять однакову кількість гормонів. Якщо прийматися двофазні препарати, то за курс прийому потрібно двічі міняти дозу гормонів. Ну а при прийомі трифазних препаратів, змінюється доза гормонів за курс прийому тричі. Але препарати « міні-пілі» є лише однофазними.

Давайте ознайомимося, як потрібно приймати протизаплідні таблетки. Для того, щоб зберігся протизаплідний ефект, препарати « міні-пілі» необхідно приймати щодня у певний час. Хоча ці препарати і є надійними протизаплідними засобами, у них також є свої протипоказання і, тому, перед їх прийомом, потрібно обов'язково порадитися з лікарем. Ці препарати потрібно приймати щодня з 1-го дня менструації.

Комбіновані протизаплідні препарати потрібно також приймати щодня з першого дня менструації. Ці препарати можуть викликати нудоту. Якщо жінка планує вагітність, то припинити прийом протизаплідних препаратів необхідно за місяць до запланованої вагітності. Вагітність може настати після припинення препарату протягом 1-3 місяців.

Протипоказання для прийому гормональних препаратів

Ці протизаплідні препарати можуть приймати жінки будь-якого віку. Протипоказаннями є судинні порушення головного мозку, онкологічні хвороби - рак молочних залоз, венозна тромбоемболія, вагинальні кровотечі невизначеного характеру, ракові пухлини статевих органів. Також не рекомендується приймати при епілепсії, цукровому діабеті, нападах депресії, хворобах печінки, при курінні і гіпертонічній хворобі. Протизаплідні препарати особливих побічних дій не викликають. Такі побічні ефекти як нудота, головні болі, набряки, дратівливість, блювота зникають протягом трьох місяців прийому препарату. Але, якщо побічні ефекти не зникли, то потрібно замінити препарат на іншій. Якщо раптом препарати викликають порушення зору і слуху, сильний біль при диханні, болі в ногах, висип, жовтяницю, підвищений тиск, то потрібно відразу звернутися до лікаря. Протизаплідні препарати не впливають на розвиток безпліддя у жінок, а також не сприяють збільшенню ваги. Приймати протизаплідні препарати потрібно стільки, скільки буде потрібно жінці і жодних серйозних змін з боку її здоров'я вони не викликають. Але, перед прийомом цих препаратів, необхідно пройти обстеження, аби лікар призначив необхідну дозу гормонів.

Протизаплідні таблетки, рекомендації: відео

Написати коментар/показати коментарі

Останні коментарі

  • tira: Я ходила на специальные массажи, но это только в качестве вспомогательного ...
  • Іра: Гарно!...
  • bogdana: невдається...

Цікаве у мережі: