Облисіння | Краса та здоров'яОблисіння

Категорії статей: Здоров'я ;

облисіння
облисіння
облисіння
облисіння
Ми щодня втрачаємо волосся. Абсолютно нормально втрачати в день близько 100 волосинок, які замінює нове волосся. Проте надмірна втрата волосся, яке не відновлюється, призводить до облисіння або, іншими словами, до алопеції.

Причини облисіння (алопеції)

Багато системних захворювань можуть викликати випадіння волосся. Будь-яке тривале ослаблення організму (наприклад, внаслідок вірусних інфекцій, малярії, операцій, нещасних випадків і навіть пологів) може спровокувати випадання волосся. До випадіння волосся також може привести розумове перенапруження і стрес. Інтенсивне випадіння волосся починається приблизно 3 - 4 місяці після після хвороби і продовжується протягом 3-4 тижнів. Втім, велика частина випавшого волосся відростає протягом 3 місяців. Дефіцит живильних речовин, радикальне схуднення і анорексія на нервовому грунті також провокують облисіння. Часто причиною випадання волосся у жінок стає анемія. Гормональні порушення, особливо захворювання щитовидної залози і яєчників, також викликають випадання волосся. Тригером алопеції також можуть стати деякі ліки, зокрема, протизаплідні пігулки.

Облисіння у жінок

У жінок облисіння може початися на грунті гормонального дисбалансу. У жіночому організмі міститься невелика кількість чоловічого гормону андрогена, який відповідає за облисіння у чоловіків. Якщо чоловіки у вашій сім'ї схильні до облисіння, не виключено, що ваше волосся чутливе навіть до самого незначного вмісту гормону андрогена. Втім, схема випадання волосся і облисіння у жінок в корені відрізняється від чоловічої. Як правило, у жінок випадає волосся на всій поверхні голови, тому облисіння менш помітне. З такою схемою випадіння волосся у жінок часто зв'язують акне і гірсутизм (надлишкове обволосіння).

Осередкова алопеція (Alopecia Areata)

Осередкова алопеція - третій тип облисіння. Залисини спочатку з'являються на голові, але поступово поширюються також на брови і вії. У чоловіків облисіння також охоплює підборіддя. Залисини з'являються раптово, але зазвичай їм передує сильний стрес. На щастя, в більшості випадків ця проблема вирішується сама по собі, без стороннього втручання - через декілька місяців волосся починає відростати так само раптово, як і випало. Цей тип облисіння найбільш поширений серед чоловіків і інколи виникає на грунті лейкопатії (порушення пігментації шкіри) і діабету.

Облисіння також можуть викликати деякі захворювання шкіри голови. Багато хто упевнений, що лупа здатна викликати випадання волосся, але це не так. Дитяче облисіння часто викликане грибковими інфекціями. В деяких випадках причиною облисіння можуть бути бактерійні інфекції.

Фізична травма

Нарешті, фізична травма теж може привести до випадіння волосся: до облисіння цього типу більш схильні жінки. Незручні зачіски, наприклад, туго затягнуте в хвіст волосся, буквально витягують волос з коренем. Зазвичай волосся починає випадати на верхівці, проте цей процес припиняється, якщо змінити зачіску. До випадіння волосся може привести постійне розчісування щіткою з жорсткими нейлоновими щетинами, а також гребенями з крупними гострими зубцями. Постійна дія високих температур також може привести до облисіння, тому будьте обережні з феном.

Засоби від облисіння

Облисіння - досить делікатна проблема, особливо для жінок, до того ж, не всі типи облисіння піддаються лікуванню. Тому недивно, що у продажу з'явилася величезна кількість нібито чудодійних засобів від облисіння. Ефективність того або іншого засобу багато в чому залежить від причини випадіння волосся. Пам'ятайте, що не існує чудодійних універсальних ліків, які вирішать вашу проблему за декілька днів, і більшість рекламованих засобів не надають потрібного ефекту. У рекламі таких препаратів використовують фотографії до і після використання засобу, що наочно демонструє ефективність препарату. Безперечно, це виглядає вельми переконливо, але річ у тому, що у ряді випадків, це може бути просто збігом, тобто ріст волосся почався б і сам по собі. Аналогічно, волосся, що випало після тривалої хвороби, відновиться самостійно, без допомоги яких-небудь ліків.

Головне при лікуванні облисіння - визначити його причину і усунути її. Зверніться за допомогою до дерматолога - він знайде причину алопеції і призначить відповідне лікування, після якого волосся відновиться.

Чоловіча алопеція особливо важко піддається лікуванню. Проте сучасні інноваційні технології і препарати пропонують ефективне, хоч і недешеве, вирішення цієї проблеми.

1. Найпростіший і найшвидший засіб - підсилити ріст волосся, що залишилося, і зачісувати їх так, щоб приховати залисини. Кондиціонування додасть шевелюрі додатковий об'єм; але подібні нерадикальні методи підійдуть лише для тих, хто страждає від незначного, а не тотального облисіння.

2. Новий лікарський препарат міноксидил (minoxidil) - прекрасне вирішення проблеми облисіння для мільйонів людей. Проте приймати його слід лише під меднаглядом - не дивлячись на те, що міноксидил - засіб локального вживання, він може викликати небезпечні побічні ефекти. Але головна проблема міноксидила - його висока ціна.

3. Ще одне досить дороге вирішення проблеми облисіння - трансплантація волосся. Перша операція по пересадці волосся була проведена в 1959 хірургом Orentreich. Ефективність цієї операції забезпечується тим, що після пересадки здорове волосся приживається на ділянці, що облисіла, і продовжує рости. Цей радикальний метод лікування облисіння дуже ефективний, якщо операцію виконує кваліфікований і досвідчений фахівець.

Написати коментар/показати коментарі

Останні коментарі

  • tira: Я ходила на специальные массажи, но это только в качестве вспомогательного ...
  • Іра: Гарно!...
  • bogdana: невдається...

Цікаве у мережі: