Лупа - причини появи і способи боротьби з нею | Краса та здоров'яЛупа - причини появи і способи боротьби з нею

Категорії статей: Здоров'я ;

Лупа - причини появи і лікування
Лупа - причини появи і лікування
Лупа - причини появи і лікування

Лупа - чи не найголовніший ворог красивого волосся. Вона утворює на шкірі голови подібність кірки, яка перешкоджає проникненню повітря. Коріння волосся слабіє, саме волосся стає тонким і ламким. Боротися з лупою складно, але все-таки можливо завдяки спеціальним косметичним засобам і досягненням новітніх технологій, а також народним рецептам і натуральним природним інгредієнтам.

Звідки береться лупа

Сірувато-білі лусочки заважають особистому життю і кар'єрі, псують настрій, заставляють відчувати себе невпевнено. Найчастіше причина появи лупи знаходиться усередині організму. Лупа є наслілком порушення обміну речовин, який у свою чергу може бути викликаний гормональним дисбалансом, особливо в підлітковому віці, неправильним харчуванням, стресами. Споживання жирного, солодкого мучного не кращим чином позначається на стані здоров'я волосся. Навіть неправильно підібраний шампунь може сприяти появі лупи. Немало клопоту додає мікроскопічний грибок, що постійно живе на шкірі голови людини. Поки в організмі все гаразд, він не дає про себе знати. Як тільки з'являються порушення і збої, грибок починає швидко розмножуватися, і зупинити його дуже важко. У боротьбі з грибком допоможе спеціальний шампунь, що містить спеціальні протигрибкові компоненти.

Лікарі-тріхологи виділяють два види лупи - суху і жирну. Суха є відмерлими клітками шкіри, які в результаті порушення обміну речовин починають відшаровуватися швидше, ніж потрібно, злипаються і осідають на шкірі голови і одязі. При збільшеній активності сальних залоз з'являється жирна лупа, що утворює на поверхні голови щільну плівку. Волосся блякне, набуває хворого вигляду, з'являються так звані «бурульки». Позбавлятися і від жирної, і від сухої лупи складно, необхідний комплексний підхід, а в деяких випадках і медичне лікування.

Боротьба з лупою

Боротися з лупою як такою безглуздо. Важливо не просто лікувати хворобу, але і усувати причину її появи. Перш за все, необхідно нормалізувати обмін речовин, якщо проблема в кишечнику, заспокоїти нерви, якщо провиною всьому стрес, можливий і прийом гормональних препаратів, якщо їх призначить лікар. Звичайні шампуні позбавити від лупи не зможуть. Необхідні спеціальні засоби, які продаються в аптеках. Підібрати їх допоможе лікар, який уважно вивчить шкіру голови під мікроскопом. Шампуні від лупи діляться на три види:
відлущуючі, діють як скраб протигрибкові шампуні, і такі що містять рослинні екстракти.
Кожен з них призначається виходячи з особливостей і причин утворення лупи.

Активно використовується сьогодні масаж рідким азотом. Холод допомагає активізувати обмін речовин в клітинах шкіри голови, позбавляє від зайвих клітинних нашарувань, тим самим оновлюючи шкіру. Корисним буде і самомассаж подушечками пальців, а також за допомогою масажної щітки. Не варто забувати і про народні рецепти. Прибрати сильну лупу допоможе склад з оливкового масла, підігрітого в судині з гарячою водою. Суміш втирається в шкіру голови перед прийняттям ванни. Як профілактика можна використовувати рецепт з календулою. Настойку календули змішують з касторовою олією в пропорції один на один і втирають в шкіру голови за одну годину до прийняття ванни. Незамінна в боротьбі з лупою кропива, залита в окропі.

Частенько лупа з'являється після фарбування. Натуральні фарби, такі, як хна, басма, шкаралупа волоських горіхів, цибульне лушпиння не викликають появу лупи, тому інколи можуть використовуватися для фарбування. Використання гелів, лаків для волосся і інших засобів укладання може призводити до утворення непроникної плівки на шкірі, тому волосся необхідно ретельно промивати. Для захисту волосся літом рекомендуються бальзамы з уф-фільтрами. Якщо лупа не зникає, необхідно звернутися до лікаря, який допоможе з підбором відповідного лікування, а також косметичних засобів по догляду за шкірою голови.

Відео на тему:

Написати коментар/показати коментарі

Останні коментарі

  • tira: Я ходила на специальные массажи, но это только в качестве вспомогательного ...
  • Іра: Гарно!...
  • bogdana: невдається...

Цікаве у мережі: