Лікування варикозу | Краса та здоров'яЛікування варикозу

Категорії статей: Здоров'я ;

лікування варикозу
лікування варикозу
лікування варикозу
лікування варикозу
лікування варикозу
Варикоз підкрадається непомітно, часто люди помилково вважають венозний малюнок на ногах косметичним дефектом і звертаються до лікаря. Проте, інколи краще перестрахуватися, адже варикоз може призвести до ускладнень у вигляді закупорки і запалення вен. Але якщо почати лікувати варикоз своєчасно, то дуже багатьох неприємностей можна уникнути.

Лікування тим складніше, чим довше протікає захворювання. Проблема лікування варикозу стоїть дуже гостро, оскільки він є причиною інвалідизації великого числа людей.

Що таке варикоз і наскільки він поширений

Варикозне розширення вен це ослабіння судинної стінки вен, яке призводить до застою крові у венах, порушенню її відтоку з органів і тканин. Кров, що накопичується, може спрямовуватися в дрібні вени, і тоді на поверхні шкіри проступає судинний малюнок. Спочатку все це протікає безсимптомно, потім з'являється важкість в ногах, судоми литкових м'язів і так далі. Застій сприяє виникненню запалення стінки вени (тромбофлебіт), що вже є важким захворюванням. За статистикою кожна четверта жінка і кожен шостий чоловік страждають варикозом.

Чи можна щось зробити самому?

Варикоз - серйозне захворювання, яке лікується лише під контролем лікаря. Але дещо може зробити і сам хворий. Ось декілька корисних порад «на кожен день» при варикозному розширенні вен:

 • якщо на роботі ви сидите годинами, прагніть не схрещувати ноги, а час від часу кладіть їх на стіл і сидіть так пару хвили (хоча б 5); ні в якому разі не сидіть на нозі;
 • спіть, підклавши подушечку не під голову, а під ноги;
 • не партеся в лазні або в сауні, не приймайте гарячих ванн, у тому числі ножних;
 • не носіть взуття на високому каблуці або на зовсім плоскій підошві без каблука;
 • щодня масажуйте ноги, починаючи з підошви і піднімаючись до стегон;
 • уникайте тривалого перебування на сонці;
 • харчуйтеся правильно: уникайте жирів, особливо, тваринних; їжте продукти з високим вмістом вітамінів Е, Р і З (морква, шпинат, апельсини, виноград, чорниця); м'ясо біле куряче або індички, обмежте вживання яєць; не вживайте смаженого, краще готувати на пару, варити або тушити;
 • пийте не менше 1,5 л рідини в день.

 • Принципи лікування варикозу

  Лікування варикозу має бути комплексним, заснованим на механізмі його розвитку і можливих ускладнень. У комплексне лікування входить:

 • зміцнення венозної стінки і підвищення її тонусу;
 • попередження підвищеної в'язкості крові;
 • протизапальне лікування (при початкових проявах тромбофлебіту);
 • місцеве лікування ускладнень.
 • Лікувальна гімнастика і масаж

  У зміцненні венозної стінки і підвищенні її тонусу одне з основних місць займає лікувальна гімнастика. Виконувати можна будь-які вправи для ніг: біг, їзда на велосипеді, присідання, «велосипед», «ножиці», стрибки із скакалкою і ін. Дуже добре допомагають танці.

  Активне скорочення м'язів сприяє переходу крові з поверхневих вен в глибокі, це знімає напругу у венозній системі. Навпаки, тривала напруга в стані нерухомості утрудняє такий відтік. Хворим слід дотримуватись рухового режиму, який передбачає чергування фізичних вправ і дозованої ходьби в еластичних панчохах з відпочинком лежачи.

  Але пам'ятайте - вправи необхідно робити не від випадку до випадку, а регулярно, і до тих пір, поки ноги не втомляться. Інакше користі від вправ не буде.

  Укріплює тонус вен і масаж, який можна проводити курсами.

  Компресійна терапія

  Потужним додатковим допоміжним засобом в лікуванні варикозу є компресійна терапія: спеціальні профілактичні і лікувальні панчохи, гольф, колготки (або просто бинти). Лікар допоможе вам підібрати таку трикотажну лікувальну білизну з врахуванням степені вашого варикозу.

  Медикаментозна терапія

  Для лікування варикозу застосовуються препарати, що покращують кровообіг в дрібних венах (венорутон), зменшують проникність стінок вен (вітамін С), знижують в'язкість крові (препарати саліцилової кислоти), сечогінні (фуросемід).

  Хірургічне лікування варикозу

  Хірургічне лікування є основним методом лікування варикозної хвороби. Його результати кращі, якщо операція проводиться до розвитку серйозних порушень в шкірі. Робиться перев'язка і видалення розширених підшкірних вен. В даний час проводять також такі малотравматичні операції, як мікрофлебектомія (видалення варикозних вен спеціальними інструментами через проколи в шкірі). Таку операцію можна робити в амбулаторних умовах.

  Склеротерапія

  Склеротерапія застосовується у хворих з початковими і неускладненими формами і полягає в тому, що в розширені поверхневі вени вводиться препарат, який викликає «пересихання» русла цих судин, виключаючи їх з венозної системи.

  Склеротерапія як самостійний метод лікування застосовується рідко, оскільки часто не виключає рецидив захворювання. Частіше склеротерапія проводиться у поєднанні з хірургічною операцією.

  Вилікувати варикоз, який вже розвинувся, неможливо. Але цілком можливо підтримувати нормальний стан вен без розвитку важких ускладнень. @ec

  Відео на тему:

  Написати коментар/показати коментарі

  Останні коментарі

  • tira: Я ходила на специальные массажи, но это только в качестве вспомогательного ...
  • Іра: Гарно!...
  • bogdana: невдається...

  Цікаве у мережі: