Лікування та зміцнення волосся | Краса та здоров'яЛікування та зміцнення волосся

Категорії статей: Волосся ;

зміцнення волосся
зміцнення волосся
зміцнення волосся
зміцнення волосся
Сучасній цивілізованій людині доводиться несолодко. Адже всі блага цивілізації, якими ми сьогодні користуємося, мають і зворотний бік медалі: малорухливий спосіб життя, несприятлива екологія, нераціональне харчування, підвищені дози електромагнітного випромінювання, нервово-емоційне перенапруження, стресові ситуації, надзвичайно інтенсивний життєвий темп, та хіба мало що ще випадає на голову сучасного обивателя, особливо в урбанізованих крупних містах. Причому фразу «випадає на голову» можна вжити не лише в переносному, але і в прямому значенні, адже майже всі вищеперелічені чинники самим негативним чином позначаються на стані нашого волосся.

Кожен волос росте з так званої волосяної цибулини, яка має власну капілярну і нервову структуру. Завдяки цьому волосся постійно підживлюється необхідними для росту компонентами. Якщо ж кровопостачання або іннервація волосяного мішечка порушується, волос поступово слабшає, стає ламким і, врешті-решт, повністю випадає. Саме такі умови і створюються при несприятливій дії негативних чинників довкілля, при зловживанні шкідливими звичками (наприклад, куріння різко погіршує життєздатність волосся), виникненні деяких дерматологічних проблем (себорейний дерматит, стригучий лишай і ін.), а також при нашому власному невмілому поводженні з волоссям.

Як же уникнути всього цього? Що можна зробити, аби волосся стало сильним, пружним і красивим? Всі заходи, які направлені на зміцнення волосся, можна розділити на дві великі категорії: профілактичні і лікувальні.

Профілактичні заходи

Перша група запобігає негативній дії на волосся. В першу чергу, потрібно стежити за тим, аби не допускати перегрівання або, навпаки, переохолодження волосистої частини голови. Тому взимку не можна забувати про теплі головні убори, а влітку під час сильної спеки (у тому числі на пляжі) в пік сонячної активності не зайвою буде широкопола панама. До цієї ж категорії можна віднести дотримання правил миття голови. Не секрет, що багато хто з нас, приймаючи ванну або душ, миє голову гарячою водою. Це неправильно! Мити голову потрібно водою не гарячіше за температуру тіла. А в кінці процедури дуже корисно обмити волосся холодною водою. Такий контрастний душ укріплює судини волосяних мішечків. Варто відзначити, що миття голови жорсткою водою сприяє сухості волосся, що сприяє розвитку лупи, шкірних захворювань і, зрештою, ламкості і втраті певної кількості волосся.

Крім того, доведеться плідно попрацювати над зміною деяких своїх звичок. Наприклад, переглянути свою дієту. Якщо ваш раціон бідний вітамінами і мікроелементами, необхідно усунути цей пропуск. Приділіть увагу свіжим овочам і фруктам, а взимку і ранньою весною, коли такі продукти стають дефіцитом, не забувайте про аптечні полівітамінні препарати в комплексі з мікроелементами. Також для волосся дуже корисна білкова їжа, тому не рідше за один раз в тиждень необхідно вживати м'ясні і рибні продукти. Наступним пунктом в списку заходів щодо зміцнення волосся має бути відмова від куріння. Ті, кому це зробити дуже важко, повинні розуміти, що перед ними дуже простий вибір: або сигарети, або красиве і міцне волосся. Третього не дано.

Частіше розчісуйте волосся. Тим самим ви не лише робите красиву зачіску, але і масажуєте шкіру голови, стимулюючи кровообіг і покращуючи живлення волосяних цибулин.

Лікувальні заходи

Тепер щодо лікувальних заходів, які доцільно використовувати за наявності ознак ослабіння волосся. Перш за все, зверніть увагу на вищезгадані профілактичні заходи. Не виключено, що при їх дотриманні жодні додаткові засоби із зміцнення волосся вам і не знадобляться. Якщо ж ні, то слід використовувати спеціальні аптечні засоби по догляду за волоссям (наприклад, при себореї можна застосувати шампуні з кетоконазолом або препаратами цинку). Проте деякі засоби можна приготувати і удома. Так, змішавши подрібнену петрушку з 15 мл касторової олії, отримаємо відмінний препарат по догляду за волоссям. Також можна розчинити 50 г меду в літрі води і втирати цей розчин в коріння волосся. Враховуючи, що причин ослабіння волосся дуже багато, краще всього за наявності проблеми звернутися до фахівців, які порекомендують найбільш ефективне у кожному конкретному випадку лікування.

Відео на тему:

Написати коментар/показати коментарі

Останні коментарі

  • tira: Я ходила на специальные массажи, но это только в качестве вспомогательного ...
  • Іра: Гарно!...
  • bogdana: невдається...

Цікаве у мережі: