Коли болить горло | Краса та здоров'яКоли болить горло

Категорії статей: Здоров'я ;

якщо болить горло
якщо болить горло
якщо болить горло
Болі в горлі - це дуже неприємні відчуття, які часто супроводяться високою температурою, нав'язливим сухим кашлем, утрудненним ковтанням і навіть диханням. В області горла розташовуються різні органи і тканини, тому і хворіти горло може по-різному.

Чому можуть з'явитися болі в горлі

Найчастіше причиною болів в горлі є запальні захворювання різних органів і тканин, розташованих в області горла. Це може бути ангіна (запалення мигдалин), фарингіт (запалення глотки), ларингіт (запалення гортані). Всі вони супроводяться болем в горлі у поєднанні з іншими відмітними ознаками. Різні захворювання вимагають і різного підходу до лікування.

Ангіна

Ангіна - це запалення піднебінних мигдалин. Найчастіше ангіна буває гнійною - лакунарною або фолікулярною. При лакунарній ангіні гній виділяється з лакун - щілин в мигдалинах, при фолікулярній - на мигдалинах з'являються гнійнички - фолікули і мигдалини виглядають як шляпки мухоморів.

Гнійна ангіна починається гостро, з високої температури, ознобу і наростаючого болю в горлі. Стає важко ковтати, інколи піднебінні мигдалини настільки збільшуються в розмірі, що майже закривають зів.

Найголовніше лікування при гнійній ангіні - це постільний режим і рясне тепле пиття. Якщо ангіна переноситься на ногах, то це сприяє поширенню інфекції по кровоносній системі, що викликає ускладнення з боку внутрішніх органів. Найважчі ускладнення - з боку серця і нирок, лікувати їх потім доведеться дуже довго, цілком можливо, що і все життя.

Рясне тепле пиття необхідне для того, щоб з великою кількістю рідини вивести через нирки і з потом максимальну кількість збудників інфекції, їх токсинів і продуктів розпаду тканин. Пити можна молоко з медом, содою, чай з лимоном, мінеральну воду, соки і просто воду. Пиття не має бути холодним або гарячим, лише теплим.

Полоскати горло потрібно для того, щоб вимити і видалити гній. Чим менше залишиться гною, тим легше буде стан хворого. Полоскати горло можна розчином соди (1 чайна ложка на стакан води), марганцю (рожевий розчин, але без кристалів), настоями трав - ромашки, календули, шавлії (всі вони заварюються з розрахунку столова ложка на стакан окропу, настоюються 15-20 хвилин, проціджувються і використовуються для полоскання). З лікарських засобів можна користуватися 0,02% розчином фурациліна (пігулка 0,02 на півстакана води), мірамістина.

При гнійній ангіні зазвичай призначаються антибіотики, але їх може призначати лише лікар.

Фарингіт

Запальний процес при фарингітах найчастіше протікає без гною, але бувають і гнійні фарингіти, найчастіше вони зустрічаються після видалення піднебінних мигдалин. Фарингіт може бути гострим і хронічним.

Гострий фарингіт частіше розвивається на тлі гострих респіраторних вірусних захворювань. Спочатку з'являється відчуття різкої сухості, жара в глотці, болі при проковтуванні їжі і слини. Загальний стан при фарингіті порушується рідко, температура тіла, як правило, не підвищується.

При хронічному фарингіті відчуття в горлі менш виражені, періодично вони посилюються. При цьому слизиста оболонка може розростатися (гіпертрофічний фарингіт) або, навпаки, усихати (атрофічний фарингіт).

Лікування гострого фарингіту - це спецрежим харчування (тепла, не подразнююча слизисту оболонку їжа), полоскання горла теплими лужним розчинами, сприяючими очищенню слизистої оболонки від слизу і її зігріванню. Полоскати горло можна настоями трав (ромашки, шавлії і так далі), що знімають неприємні відчуття.

Лікування хронічного фарингіту - складне завдання, воно вимагає індивідуального підходу і повного обстеження хворого, оскільки запальний процес в глотці може бути наслідком якогось хронічного захворювання шлунково-кишкового тракту. В будь-якому разі все лікування повинне проходити під доглядом отоларинголога.

Ларингіт

Ларингіт - це запалення гортані. Найчастіше ларингіт, так само, як і фарингіт, виникає на тлі простудних захворювань. Перша ознака ларингіту - охриплість голосу і гавкаючий кашель. Оскільки гортань - це початковий відділ дихальних шляхів, то набряк її може перекрити доступ повітря в легені. Саме цим небезпечний ларингіт, особливо у дітей. Набряк гортані називається помилковим крупом. У таких випадках хворому потрібна термінова медична допомога, інакше він може задихнутися.

Лікування ларингіту - це, перш за все, "голосовий режим": хворий повинен більше мовчати, при розмові не підвищувати голос, шепіт також напружує голосові в'язки. Не можна їсти гостру, солону, гарячу, холодну їжу, пити спиртні напої. Полоскання горла при ларингіті не допоможуть, потрібно робити інгаляції, наприклад, такі: на дно чайника (нижче за місце виходу носика) налити гарячої мінеральної води або розчину соди (чайна ложка соди на стакан води), узяти носик в рот, вдихати пару через рот, видихати через ніс. Лікар при ларингіті обов'язково призначить антигістамінні препарати (наприклад, тавегіл або супрастин) для того, щоб зменшити набряк слизистої оболонки гортані.

Коли болить горло, краще посидіти удома і повністю видужати, оскільки лікування ускладнень займе у вас значно більше часу і сил.

Що робити якщо болить горло: відео

Написати коментар/показати коментарі

Останні коментарі

  • tira: Я ходила на специальные массажи, но это только в качестве вспомогательного ...
  • Іра: Гарно!...
  • bogdana: невдається...

Цікаве у мережі: