Камені в нирках | Краса та здоров'яКамені в нирках

Категорії статей: Здоров'я ;

камені в нирках
камені в нирках
Потреби нашого організму у воді досить великі. Це обумовлено тим, що ми на 80 % складаємося з води. У добу дорослий чоловік вживає приблизно 2,5 літрів води. Сюди входять різні напої, такі як вода, молоко, чай, кава, соки і близько 650 мл знаходиться в іншій їжі. У нашому організмі йде постійна робота, відбувається постійний розпад жирів, білків і вуглеводів. В результаті цього утворюється ще приблизно 500 мл води. Аби обробити і вивести всю цю воду з нашого організму, потрібно мати здорові нирки.

В ході функціонування нашого організму через нирки виділяються майже 75% шкідливих продуктів обміну. З сечею виходить вода, солі і продукти розпаду білків. Фізіологія сечовиділення досить складна і складається з двох етапів, під час яких утворюється первинна і вторинна концентрована сеча, яку і виводить організм. Нирки виконують величезну роботу, про це свідчить те, що вони споживають велику частку кисню, що потрапляє в організм. За статистикою, майже весь об'єм нашої крові проходить через нирки кожні 7-8 хвилин.

У нормі, свіжа сеча має бути ясно-жовтого або янтарно-жовтого кольору. Проте при нестачі рідини вона темніє. Це може бути пов'язано з спекою, фізнагрузкою, або знаходженням на жорстких, «сухих» дієтах. Потемніння сечі може свідчити і про негативні зміни в організмі. Але точно сказати, чи в нормі ваші аналізи, може лише лікар.

Деякі чинники, такі як відсутність солі в раціоні або тривале голодування, можуть спровокувати проблеми з нирками. До таких проблем відносяться і камені в нирках.

Що ж це за камені в нирках? Це захворювання нирок, при якому в ниркових баліях, протягом довгого часу, утворюються різні по своєму складу камені, які, у свою чергу, утрудняють нормальний відтік сечі. Всі камені розділяють на наступні види: урати (з солей сечової кислоти), фосфати (з солей фосфорної кислоти), оксалати (з солей щавлевої кислоти) і карбонати (з вуглекислот). Найчастіше камені мають змішаний характер. Утворенню каменів сприяють інфекції сечових шляхів, застій сечі, травми нирок, нестача вітамінів D і A, а також інші причини. Якими б не були причини даного захворювання, насамперед необхідно пройти комплексне обстеження і здати всі аналізи. Після цього уролог призначає лікування, залежно від важкості захворювання.

Сучасна медицина пропонує як видалення каменів в ході хірургічної операції, так і процедуру дроблення каменів. Окрім цього, аби попередити утворення каменів в майбутньому, необхідно дотримуватися дієти. При різних видах каменів в нирках призначають і різні дієти, у яких малий склад речовин, що входять до складу каменів. Наприклад, при фосфатах лікар запропонує дотримуватися дієти, що включає їжу, багату кислими з'єднаннями. Якщо виявлені оксалати, то забороняється вживати продукти, багаті щавлевою кислотою. До таких продуктів відносяться щавель, помідори, апельсини, боби, яблука, брусниця і так далі. Якщо причиною хвороби стали урати, то необхідно обмежити продукти, багаті пуриновими складниками: м'ясні і рибні бульйони. Також, при деяких видах каменів, пропонується провести курс лікування на курортах Єсентуки, Боржомі і подібних до них.

Проте краще, якщо ви не доводитимете справу до лікування і займетеся профілактикою захворювань нирок. Для цього необхідно не перенавантажувати нирки рідиною на ніч, регулярно здавати аналізи, вчасно лікувати всі інфекції сечостатевої системи, стежити за своїм артеріальним тиском, стежити за своєю вагою і не допускати великої кількості зайвих кілограмів.

Особливо дбайливо потрібно відноситися до свого здоров'я жінкам. Не переохолоджуватися, носити теплу білизну в холодний сезон, регулярно здавати аналізи. Адже під час вагітності ваші нирки нестимуть на собі подвійне навантаження.

Ще один чинник, що впливає на роботу нирок - вік. Якщо вам більше 30 років, то повинен увійти до звички регулярний огляд у лікаря-уролога. Ще бажано раз на рік проходити УЗД нирок і консультуватися з фахівцями на основі отриманих результатів.

Бережіть нирки і вони будуть вам вдячні, безперебійно працюючи довгі роки!

Написати коментар/показати коментарі

Останні коментарі

  • tira: Я ходила на специальные массажи, но это только в качестве вспомогательного ...
  • Іра: Гарно!...
  • bogdana: невдається...

Цікаве у мережі: