Догляд за шкірою обличчя | Краса та здоров'яДогляд за шкірою обличчя

Категорії статей: Косметологія ;

Догляд за шкірою обличчя
Догляд за шкірою обличчя
Догляд за шкірою обличчя

Краса і здоров'я - це основні засоби для досягнення щастя, оскільки наші тіло і душа складають єдине ціле. Ніхто не може заперечувати значення зовнішньої краси жінки в досягненні життєвого успіху. Тому жінка, яка хоче завжди добре виглядати, повинна вміти правильно за собою доглядати.

Шкіра обличчя і її типи

Аби визначити, до якого типу відноситься шкіра вашого обличчя, потрібно її ретельно очистити від пилу, бруду і гриму. Через три години, коли відновиться її природний захисний покрив (шкірний жир і секрет шкірних залоз), уважно вивчіть її.

 • Жирна шкіра лисніє, пори її розширені. Цигарковий папір, прикладений до шкіри, покривається плямами, при цьому плями, утворені потом, швидко зникають, а жирні плями залишаються. На жирній шкірі обличчя часто утворюються чорні крапки - це окислюються і закупорюють вивідні протоки сальних залоз - сально-рогові пробки.
 • Суха шкіра тонка, матова, прозора. Крізь неї інколи можна побачити сіточку кровоносних судин. Така шкіра легко запалюється, на ній з'являються червоність і лущення. Цигарковий папір, прикладений до сухої шкіри, не покривається жирними плямами.
 • Шкіра змішаного типу містить, як сухі ділянки (найчастіше на щоках), так і жирні (крила носа, лоб, підборіддя).
 • Нормальна шкіра не дуже суха і не дуже жирна, не зневоднена. Зустрічається такий тип досить рідко.
 • Щоденний догляд за жирною шкірою обличчя

  Жирну шкіру потрібно щодня ретельно очищати, оскільки вона забруднюється швидше, ніж суха і нормальна шкіра. З метою знежирення шкіри застосовуються лосьйони. Вдень жирну шкіру необхідно змащувати захисним кремом.

 • Перша і найголовніша процедура - очищення. Жирна шкіра добре переносить воду і мило. Вмиватися з милом потрібно вранці і увечері, при цьому шкіру обличчя масажують легкими круговими рухами пальців.
 • Наступна процедура - знежирення. Для цього використовуються лосьйони, приготовані на основі спирту, ефіру або камфори. Найефективніші препарати - ефірні, але ними можна пересушити шкіру. Добрий результат надає камфорний спирт.
 • Остання процедура - захист. Перед сном на жирну шкіру не рекомендується наносити жодних кремів, при цьому потрібно пам'ятати, що всі креми для жирної шкіри не повинні містити жирних речовин. Парфюмерною промисловістю випускаються спеціальні креми для жирної шкіри, серед яких завжди можна підібрати той, який підійде саме вам. Вранці після умивання на шкіру наноситься денний крем, після чого шкіра трохи припудрюється.
 • Щоденний догляд за сухою шкірою обличчя

  Природа недостатньо забезпечила суху шкіру захистом, тому вона особливо потребує захисних лікарських і косметичних препаратів. Такій шкірі протипоказані всі речовини, що володіють висушуючим ефектом.

  Оскільки суха шкіра погано переносить воду, особливо гарячу і жорстку, не рекомендується часто умиватися з милом, аби ще більше не висушити шкіру. Якщо вам приємне умивання водою, то потрібно користуватися м'якою водою, наприклад, талою водою або водою з термальних немінеральних джерел. Умивання водою з милом можна з успіхом замінити нанесенням на шкіру обличчя очищаючих кремів. Увечері для очищення обличчя краще користуватися рослинними оліями або засобами, приготованими на їх основі, знімаючи надлишки паперовою серветкою.

  Після очищення шкіри обличчя її потрібно протерти пом'якшувальним косметичним молочком, що містить ланолін. На ніч шкіру можна змастити живильним кремом для сухої шкіри.

  Суха шкіра дуже чутлива до коливань температури довкілля. Чим холодніше повітря, тим сухіше стає шкіра. Якщо за нею не доглядати, то під впливом низьких температур можуть утворитися тріщини. Тому в холодну пору року таку шкіру потрібно змащувати дуже жирним кремом. Цей крем захищатиме шкіру і від дії центрального опалювання, вітру і води. Але такий захист недостатній аби уберегти від дії сонячних променів. Для цього випускаються спеціальні сонцезахисні креми. А якщо суха шкіра схильна до лущення, то її потрібно кожен вечір протирати мигдалевим маслом.

  Для догляду за помірно сухою шкірою обличчя можна користуватися тонізуючими засобами, за умови, що основою їх не служить спирт.

  Щоденний догляд за нормальною шкірою обличчя

  За нормальною шкірою потрібний такий же ретельний догляд, інакше вона може перейти в стан сухої або жирної шкіри. Для умивання краще користуватися м'якою водою. Під дією гарячої води поверхневі клітини шкіри обличчя розбухають і відлущуються, внаслідок чого знижується кислотність шкіри і порушується її природний захисний шар, утворений шкірним салом. Під впливом мила стінки клітин, з яких складаються поверхневі шари шкіри, втрачають свою еластичність. Тому не варто часто умиватися гарячою водою з милом. Лужна реакція поверхневих шарів шкіри відновлюється лише через 3,5 години після умивання з милом.

  Так само, як і всяка інша шкіра, нормальна шкіра потребує захисту від вітру, холоду, спеки і дії центрального опалювання, яке сушить шкіру. Для цього служать денні креми, якими змащують відкриті частини тіла - обличчя і руки.

  Щоденний догляд за шкірою обличчя змішаного типу

  Очищення сухих і жирних ділянок шкіри потрібно проводити відповідно до правил для даного типу шкіри. Вдень таку шкіру можна змащувати або лише кремом для сухої шкіри, або лише кремом для жирної шкіри, рівномірно розподіляючи його по всьому обличчю.

  Яку косметику вибирати

  Краще користуватися косметикою однієї фірми, яка представлена у вигляді якоїсь косметичної лінії. Добре зарекомендувала себе вітчизняна косметика «Чорні перли», французька фірми Ericson Laboratoire і фірми Selvert Thermal, ізраїльська фірми "Holli Land Cosmetics" і ін.

  Лише щоденний догляд може принести результат: шкіра стане гладкою, матовою, без чорних крапок і гнійничків. @cc

  Написати коментар/показати коментарі

  Останні коментарі

  • tira: Я ходила на специальные массажи, но это только в качестве вспомогательного ...
  • Іра: Гарно!...
  • bogdana: невдається...

  Цікаве у мережі: