Целюліт - причини виникнення і методики лікування | Краса та здоров'яЦелюліт - причини виникнення і методики лікування

Категорії статей: Косметологія ;

Целюліт -  лікування
Целюліт -  лікування
Целюліт -  лікування

Чоловіки мають бути вдячні своїй щасливій зірці (вірніше, унікальній анатомії шкіри) - приблизно 90% дорослих жінок на планеті стикаються з проблемою целюліту! Прикра «апельсинова кірка» - рельєфна горбистість шкіри - найчастіше з'являється на стегнах, сідницях, ногах і навіть животі. Целюліт - чи не найвідоміший і найпоширеніший косметичний дефект, який завжди переслідуватиме жінок.

Целюлліт не щадить нікого - ні струнких красунь з модельною зовнішністю, ні повнотілих мам. Розміри і параметри для нього не мають значення. І хоча прояви целюліту можна на якийсь час зменшити за допомогою всяких процедур, кремів або дієтичних добавок, це зло неможливо викоренити остаточно, оскільки його механізми - «бомба сповільненої дії», закладена в організмі кожної жінки. Часто від нас залежить лише час руйнівного вибуху, що залишає на шкірі горбки і западини.

Целюліт: причини виникнення

Багато жінок помилково приймають целюліт за відкладення жирової тканини і вважають цей дефект результатом переїдання або зневаги фітнесом. Ах, якби все було так просто! За словами дерматолога з Лос-Анджелеса, доктора медицини і автора книги The Cellulite Solution («Засіб від целюліту») Howard Murad, целюліт і жирові відкладення виконують абсолютно різні ролі в шарах шкіри.

«Перша і основна функція жирової тканини - служити захистом і джерелом резервної енергії для органів, - пише в своїй книзі доктор Murad. - При скороченні звичного об'єму вжитку їжі організм автоматично починає черпати енергію з власних запасів - жирового прошарку. Коли ви дотримуєтесь низькокалорійної дієти, жир зникає, проте, як ні прикро, целюліт все одно залишається».

Зробіть глибокий вдих перед тим, як бігти в спортзал для інтенсивних тренувань, які, як ви сподіваєтеся, допоможуть позбавитися від целюліту. «При втраті ваги, незалежно від використовуваної програми схуднення або дієти, відсоток жиру в організмі зменшується, але целюліт як і раніше залишається на своєму місці, - продовжує доктор Murad. -Это пояснюється тим, що організм не може використовувати жир, який як в пастці стримується в підшкірному прошарку як енергетичне паливо».

І хоча нераціональне харчування і зневага спортом самі по собі ще не призводять до появи целюліту, збільшення вжитку живильних речовин і втрата жирових відкладень по крайній мірі допоможуть зменшити його прояви. «Нездоровий спосіб життя призводить до того, що з часом прояви целюліту можуть виявитися більш помітними. Збільшення ваги, неправильне харчування, недостатній вжиток води, куріння і лінь - все це зовсім не сприяє красі шкіри», - стверджують фахівці American Skincare & Cellulite Expert Association (ASCEA).

«Як не парадоксально, в деяких випадках дієта і фітнес можуть лише погіршити стан целюліту», - вважає доктор Kochi Tang, засновниця медичного салону High Maintenance в Лас-Вегасі, Невада. Втрата основного жирового шару може стимулювати просування целюліту ближче до шкіри. «Тому поверхня шкіри стає ще непривабливіше горбистою», - вважає вона.

Целюліт починається на першому рівні шкірної тканини, відомої як гіподерма або підшкірний жировий шар. Він виникає, коли жирові клітки збільшуються в розмірах, утворюють ущільнення і піднімаються до поверхні шкіри, проходячи через підшкірний шар жиру. Проте, що викликає ущільнення жирових кліток? На думку доктора медицини і пластичного хірурга J. Hurwitz, на розвиток целюліту впливає поєднання таких чинників, як генетична схильність, гормональний фон і схеми втрати ваги.

Старіння - ще один неминучий чинник виникнення целюліта. За даними ASCEA, «старіння призводить до потоншення і втрати пружності сполучної тканини шкіри і верхнього жирового шару. В результаті, прояви целлюліта стають помітнішими». Особливо стимулюють розвиток целюліту гормональні зміни на зразок тих, які ми переживаємо в період статевого дозрівання, вагітності, ПМС і в перші місяці використання контрацептивних засобів.

За словами доктора Murad, чоловіків захищає від цього лиха менша кількість гормону естрогену в організмі. Ще одна причина того, що целюліт залишається прерогативою прекрасної статі, - суцільне вертикальне розташування резервуарів, в яких накопичуються жирові відкладення в підшкірному шарі у жінок. «У чоловіків жирові резервуари розташовані невеликими групами по діагоналі, що дозволяє не лише розосереджувати жирові відкладення, роблячи їх менш помітними, але і практично на 100% запобігає розвитку целюліту», - пише він.

Про генетичну схильність доктор Murad в своїй книзі справедливо помічає: «Якщо від целюліту мучилася ваша мама, значить, і вам навряд чи вдасться уникнути цієї напасти».

Відео на тему:

Написати коментар/показати коментарі

Останні коментарі

  • tira: Я ходила на специальные массажи, но это только в качестве вспомогательного ...
  • Іра: Гарно!...
  • bogdana: невдається...

Цікаве у мережі: