Болі в спині | Краса та здоров'яБолі в спині

Категорії статей: Здоров'я ;

Болі в спині
Болі в спині
Болі в спині

Болі в спині - протягом життя до 95% дорослого населення хоч би один раз стикаються цією проблемою. Причин виникнення болів в спині існує безліч, і лише досвідчений лікар здатний визначити, що ж їх викликає. В разі появи таких скарг, особливо, якщо болі носять тривалий характер, необхідне ретельне обстеження, виявлення причин, що провокують біль і відповідне лікування.

Один з чинників, які обумовлює болі в спині, є наявність остеохондрозу - захворювання хребта, що характеризується деградацією, руйнуванням міжхребцевих дисків. Причинами розвитку остеохондрозу прийнято вважати порушення обміну речовин в організмі, спадкову схильність, слабкий фізичний розвиток і т. д. При лікуванні даного захворювання застосовуються протизапальні препарати, препарати, що знімають м'язові спазми, які наводять до посилення больового синдрому, ліки, що впливають на кістковий метаболізм.

Як правило, болі в спині не є самостійним захворюванням, а сигналізують про те, що в організмі склалася певна критична ситуація в роботі того або іншого органу. Досить часто такі болі супроводжуються гострим м'язовим спазмом, який виникає через тривале перебування в одноманітному положенні або при постійних фізичних перевантаженнях. Такі болі в спині можуть виникати внаслідок соматичних захворювань органів, безпосередньо не пов'язаних з будовою хребта: серця, нирок, підшлункової залози і так далі. Відбувається це через взаємозалежність анатомічних процесів, завдяки яким хвороби перерахованих органів як би «віддають» болями в хребет.

Але найбільш часта причина появи болів в спині - захворювання хребта, при яких відбувається здавлення нервів зміщеними хребцями, напруженими і ущільненими м'язами, грижами дисків. Грижа диска з'являється внаслідок розриву міжхребетного диска, при цьому його ядро висувається у бік нервових закінчень спинного мозку, що викликає дуже сильний біль. Для лікування грижі диска застосовується витягнення хребта, призначається дотримання постільного режиму протягом тривалого періоду і прийом болезаспокійливих, протизапальних засобів.

Причинами болю в спині також можуть бути природжені або придбані деформації хребта: сколіоз, кіфоз, хребетний стеноз, зсув тіл хребців і т. д. При сколіозі відбувається деформація міжхребетних дисків, самих хребців і зон їх зростання. Це сприяє порушенню функцій, як хребта, так і внутрішніх органів. Причинами болів в спині можуть бути також травми хребта .

Деколи зустрічаються болі в спині, викликані новоутвореннями, які зачіпають хребет. Також біль в спині - один із симптомів пухлини спинного мозку, або інших захворювань спинного мозку.

При появі будь-якого характеру болів в спині, призначається всестороннє обстеження: соматичне, нейроортопедичне і неврологічне. При цьому перевіряється, чи немає ознак запального захворювання, травми хребта, наявність онкологічних захворювань і т. д. Можуть призначатися і додаткові, детальніші дослідження: біохімічний аналіз крові, рентгенографія хребта, магнітно-резонансна томографія хребта, цинтиграфія кісток та ін.

Залежно від результатів обстеження, призначається прийом препаратів, фізіотерапія, лікувальна гімнастика, сеанси масажу, мануальної терапії або голкотерапії. У найважчих випадках застосовується оперативне втручання.

Для профілактики болів в спині необхідне регулярне фізичне навантаження, дотримання правил раціонального харчування, при яких в організм потрапляє достатня кількість вітамінів, мінералів і інших корисних речовин. При нестачі кальцію в організмі, після консультації з лікарем, необхідний прийом препаратів кальцію, краще всього у поєднанні з вітаміном D3 для кращого його засвоєння. Потрібно своєчасно проводити профілактичний огляд у профільних лікарів і проводити лікування дисфункцій внутрішніх органів. Також важливо не перенапружувати хребет, виключити піднімання тяжкого, спати на жорсткому ліжку. Все це допоможе зберегти надовго здоров'я хребта і запобігти появі болів в спині.

Відео на тему:

Написати коментар/показати коментарі

Останні коментарі

  • tira: Я ходила на специальные массажи, но это только в качестве вспомогательного ...
  • Іра: Гарно!...
  • bogdana: невдається...

Цікаве у мережі: